طراحی روف گاردن ، بام سبز ، سقف ها یک فرصت عالی برای ایجاد یک باغ هستند . وزن مهمترین مسئله طراحی و اجرا ء یک روف گاردن ایده آل است . برای این موضوع باید با یک مهندس سازه میزان تحمل بار ساختمان را بررسی و محاسبه کنید .کاشت گیاه , آبیاری آن , کفپوش و تردد افراد به علت افزایش وزن بام حتما باید توسط مشاوران محاسبه گردد و این امر حیاتی است . پس با این وجود بهتر است از اجناس سبک تر برای طراحی بام سبز خود استفاده کنید مثلا : به جای استفاده از گیاهان طبیعی از گیاهان مصنوعی که از لحاظ شکل ظاهری هیچ تفاوتی با طبیعی ندارند استفاده کنید  ، استفاده از ظروف فایبر گلاس به جای ظروف بتنی از قرار دادن گلدان در وسط طراحی بام سبز ، بام سبز اجتناب کنید .المان هایی که در طراحی روف گاردن ، بام سبز کاربرد دارند عبارتند از : آبنما ، آلاچیق ، دیوار سبز ، فلاور باکس و …

طراحی روف گاردن ، بام سبز

طراحی روف گاردن ، بام سبز

سوالات متداول طراحی بام سبز

  1. در طراحی روف گاردن دسترسی به چه صورت انجام می گیرد ؟
  2. کدام عوامل در اجرای روف گاردن دردسر ساز است ؟
  3. المان های روف گاردن چگونه کنار هم قرار می گیرند ؟

1. یکی از نکاتی که برای دسترسی باید مورد توجه قرار گیرد چیست ؟

گل و گیاهان را احتمالا یا باید با آسانسور و یا از طریق خانه به روف گاردن برد پس باید میله های پله , راهروها و درها را متناسب در نظر گرفت و اگر دسترسی مناسب نباشد باید موقتا تخریب شود . از آویزان کردن وسیله ای از لبه های بام اجتناب کنید مگر اینکه با اتصالات محکم نصب شود زیرا خطر سقوط دارد .

2. یکی از معضلات در طراحی روف گاردن چیست ؟

باد یک مشکل معمول در روف گاردن ها است که اغلب گیاهان می توانند با آن کنار بیایند اما برای اینکه بتوانید در تمامی فصول از روف خود استفاده کنید بهتر است یک پناهگاه یا به صورت : آلاچیق ( حصیری – چوبی – فلزی ) , پرگولا , خیمه ( چادری ) گیاهان نیز می توانند بادگیر بسیار مناسبی باشند .

3. چیدمان بام سبز یا روف گاردن به چه شکل است ؟

ساده در عین حال شیک یکی از الویت های ماست . نور پردازی تکمیل کننده ی زیبایی فضای اجرا شده است ،بهتر است در گوشه های روف گاردن و بالای فضای نشیمن اجرا شود .

طراحی روف گاردن ، بام سبز

طراحی روف گاردن ، بام سبز

شرکت سورن بام از طراحی تا اجرای 0 تا 100  روف گاردن با استفاده از نیروی متخصص در کنار شما عزیزان  خواهد بود .