طراحی روف گاردن، مزایا و معایب

طراحی روف گاردن، مزایا و معایب

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی روف گاردن ، مزایا و معایب بام سبز یا همان باغ در بام است ، به منظورهای مختلفی ایجاد میشود . هدف از طراحی روف گاردن  تفریح وسرگرمی و دور هم بودن اعضاء خانواده ویا افرادی که با آنها معاشرت داریم می باشد و مبلمان شده و فضایی دلنشینی را ایجاد می کند . در طراحی روف گاردن از المانهایی متفاوتی استفاده می شود که بستگی به درخواست کارفرما میباشد . المانهایی که در بام سبز یا همان روف گاردن می توان استفاده کرد عبارتند از : آبنما ، آلاچیق ، کف سازی توسط چوب ترمو ، فلاور باکس و…. که پس از اتمام روف به آن باغ سقف و یا بام سبز گفته میشود . اما اگر به منظور کاهش مصرف انرژی و فواید زیست محیطی باشد و هدف سرگرمی و تفریح را دنبال نکند ، به آن باغ سبز گفته میشود پس در مقیاس های بزرگ به منظور فواید زیست محیطی استفاده میشود . به طور کلی به منظور کاهش مصرف انرژی ، کاهش اثرات دما ، کاهش آلودگی و زینتی استفاده می شود. از گیاهان مختلفی استفاده میشود که بعضی از آن ها فقط زینتی هستند .

طراحی روف گاردن، مزایا و معایب

طراحی روف گاردن، مزایا و معایب

سوالات متداول طراحی روف گاردن، مزایا و معایب

  1. در روف گاردن از چه المان هایی استفاده می شود ؟
  2. مزایای روف گاردن چیست ؟
  3. پیامد منفی اجرای روف گاردن چیست ؟

1. عناصر مورد استفاده در روف گاردن چیست ؟

2. فواید روف گاردن چیست ؟

  • افزایش چشمگیر طول عمر بام
  • افزایش ارزش ملکی

3. معایب روف گاردن چیست ؟

برخی پیامدهای منفی استفاده از بام های سبزکه  به شرح زیر است . نیاز به تقویت سازه بام های موجود برای استقرار بام سبز در برخی موارد، تطبیق طراحی این بام ها با شرایط اقلیمی منطقه کاری دشوار است . بام های سبز همچنین نیازمند معیارهای سازه ای قابل قبول می باشند. بسیاری از بامهای موجود، بدلیل بار وزن ملزومات خاک و گیاهان برای دارا بودن بام سبز مناسب نیستند . در این بین یک دال بتنی در تبدیل به بام سبز بسیار کاراتر از دالهای چوبی یا فلزی است .

طراحی روف گاردن، مزایا و معایب

طراحی روف گاردن، مزایا و معایب

شرکت سورن بام توسط تیم تخصصی طراحی و کارشناسان مجرب خود ، در طراحی و ساخت و اجرای روف گاردن فعالیت های بیشماری داشته علاوه بر آن در زمینه هایی همچون تولید پنل های دیوارسبز و تولید انواع فلاورباکس ها فعالیت نموده ، همچنین محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، ویلا ، فضای سبز شهری و طراحی و ساخت انواع آبنما آلاچیق ، تراس سبز و…. فعالیت دارد .

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .

مقالات مرتبط
پروژه‌های بام سبز سورن بام
Call Now Button