طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام ، سقف در واقع مسلما بزرگترین فضای استفاده نشده در خانه است که یک تصمیم می تواند به زیباترین فضای خانه و آپارتمان تبدیل می شود و همچنین بعضی به اشتباه معتقدند که اجرای بام سبز به ساختار سقف و سازه آسیب می رساند که این موضوع کاملا اشتباه بوده و مهندسین قبل از طراحی و اجرا روف گاردن میزان تحمل بار سقف را محاسبه نموده و در صورت تحمل طراحی روف گاردن انجام می شود . در طراحی روف گاردن از المان های بسیاری می توان استفاده نمود که طبق سلیقه افراد استفاده کننده از آن فضا انتخاب می شود .

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

سوالات متداول طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

 1. در طراحی روف گاردن از چه المان هایی استفاده می شود ؟
 2. اجرای کف سازی در روف گاردن به چه شکل است ؟
 3. طراحی و اجرای روف گاردن چه تاثیری در زندگی انسان ها دارد ؟
دیوار سبز طبیعی در روف گاردن

دیوار سبز طبیعی در روف گاردن

1. المان های بام سبز چیست ؟

در طراحی بام سبز از المان های بسیاری می توان استفاده نمود که طبق سلیقه افراد استفاده کننده از آن فضا انتخاب می شود . این المانها عبارتند از : آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، انواع فلاور باکس ، دیوار سبز و ترکیب دیوار سبز و آبنما ، ترکیب قلوه سنگ و دیوار سبز باشد ، در کف سازی از چوب ترمو ، قلوه سنگ ، چمن طبیعی و مصنوعی ، ترکیب چوب و چمن استفاده کرد .

2. کف سازی روف گاردن چگونه است ؟

در کف سازی بام سبز می توان از انواع موزاییک و کاشی و همچنین سنگ استفاده نمود یا بهتر است از چمن استفاده شود که حس طبیعی بیشتری به فضا می دهد که چمن طبیعی این حس را چندین برابر می کند اما اگر زمان کافی برای رسیدگی ندارید می توانید از چمن مصنوعی استفاده کنید . قلوه سنگ ها نیز برای کفسازی به کار می روند و بهترین انتخاب برای داشتن فضایی لوکس می تواند چوب های ترمو باشد با رنگ های مختلف که زیبایی بسیاری دارند و با به کار رفتن در کنار چمن و قلوه سنگ زیبا تر نیز می شوند ، از قلوه سنگ ها برای جداسازی مسیر و همچنین داخل فلاور باکس ها وتزئین آبنما ها و…  نیز بکار برد .

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

انواع گیاهان را نیز می توانید به صورت جداگانه یا داخل فلاور باکس ها با جنس های چوبی ، فلزی ، پلاستیکی و … داشته باشید . برای جذاب تر شدن محیط به کار بردن یک آبنمای زیبای پرده ای ، شیشه ای ، دوشی ، دیواری ، صخره ای و … بسیار موثر است . استفاده از آلاچیق نیز برای داشتن فضای نشیمن و غذا خوری بسیار مناسب است و در هر ساعت روز حتی با وجود آفتاب می توانید از محیط دلنشین خود لذت برید و در زمستان نیز با داشتن آلاچیق شیشه ای که فضای سرپوشیده و بسته ای دارد نگران سرما نباشید همچنین با استفاده از آتشدان یا شومینه بودن در این هوا را لذت بخش تر کنید .

3. مزایای روف گاردن چیست ؟

بام های سبز علاوه بر زیبایی و فضای زندگی اضافی میتواند مزایای دیگری داشته باشد .

 • حمایت از تنوع زیستی.
 • فیلتر کردن آلودگی هوا.
 • عرضه مواد غذایی.
 • مزایای هیدرولوژیکی.
 • مزایای درجه حرارت.
 • کاهش جریان رواناب.
 • کیفیت هوا را بهبود می بخشد.
 • میتوانند به عنوان زیستگاه خدمت کنند.
 • خانه و باغ خود را از نظر زیست محیطی سازگارتر کنند.
 • یک سقف سبز بادرختان بزرگ یا کوچک میتواند.
 • یک اتاق در فضای باز برای ارامش یا ناهار خوری و فضای سرگرم کننده مناسب در تابستان باشد.
 • هزینه گرمایش و خنک سازی را کاهش میدهد.
طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

شرکت سورن بام در زمینه طراحی محوطه ویلا ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، بام سبز، تراس ، پاسیو … ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، پرگولا، دیوار سبز ، آبشار صخره ای ، نورپردازی ، طراحی و اجرای سیستم آبیاری قطره ای و سیستم مه پاش و…. فعالیت می کند ، همچنین در تولید انواع فلاور باکس ها ،  فلاورباکس چوبی و پنل های دیوار سبز نیز فعالیت دارد.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .

مقالات مرتبط
پروژه‌های بام سبز سورن بام
Call Now Button