شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل بسیاری از افراد با شنیدن دیوار سبز یاد گیاهان روییده شده بر روی دیوار خانه های قدیمی  یا خزه های روی ساختمان ها در مناطق مرطوب وجنگلی می افتند .تا حدودی این تصور درست است چون الگوی طراحی دیوار سبز از همین مثال های طبیعی برداشته شده است . رنگ سبز گیاهان ، در حالت کلی باعث آرامش و نشاط محیط برای افراد می شود . یکی از دلایل اجرای الگو دیوار سبز برای منازل ، ایجاد محیطی روح بخش و با طراوت در روزمرگی های پر دردسر زندگی امروزی می باشد تا افراد بعد از یک روز سخت کاری بتوانند در محیط منازل خود اوقات خوبی را سپری کنند .

طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

سوالات متداول طراحی دیوار سبز منازل

  1. انواع دیوار سبز را نام ببرید ؟
  2. تاثیر دیوار سبز بر زندگی انسان چیست ؟

۱٫ دیوار سبز منازل به چه روشی انجام می شود ؟

دیوار سبز به ۲ صورت قابل اجرا می باشد  :

دیوار سبز طبیعی : پوشش گیاهی همراه خاک  و مواد غذایی که با توجه به فضای مورد نظر از لحاظ آبیاری نورگیری بابد دارای شرایط مناسبی باشد تا اجرا و نصب شود .

دیوار سبز مصنوعی : پوشش گیاهی مصنوعی که به دلیل بی نیازی از خاک، آب دارای وزن سبک که به راحتی بر روی دیوار فضای مورد نظر قابل اجرا و نصب می باشد .

دیوار سبز طبیعی به دلیل این که بسیار پر هزینه و و گران قیمت است ، دیوار سبز مصنوعی ابداع شد .امروزه عموما در محیط های مسکونی و منازل به دلیل دردسر کمتر نگهداری و اجرا از دیوار سبز مصنوعی استفاده می کنند .

طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

۲٫ مزیت های دیوار سبز منازل چیست ؟

با ایجاد دیوار سبز جان تازه ای به نماهای سر سخت دیوار های بتنی سرد ساختمان دمیده شده است . دیوار سبز با رنگ سبز خود تاثیر به سزایی در روحیه افراد دارد و باعث کاهش استرس و اضطراب و تفکرات منفی می شود .از مزایای دیوار سبز می توان به تنوع بخشی که در طراحی داخلی و خارحی  و حتی روف گاردن ساختمان می کند اشاره کرد .مزیت های دیوار سبز فقط به زیبایی ختم نمی شود و باعث حفاظت نمایی بیرونی ساختمان در برابر نورخورشید و برف و عوامل طبیعی می باشد .دیوار سبز باعث کاهش آلودگی هوا و دمای محیط داخلی ساختمان و کاهش آلودگی صوتی و کاهش مصرف انرژی می شود .

طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

 

 

 

مجموعه : دیوار سبز


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x