طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی دیوار سبز منازل بسیاری از افراد با شنیدن دیوار سبز یاد گیاهان روییده شده بر روی دیوار خانه های قدیمی یا خزه های روی ساختمان ها در مناطق مرطوب وجنگلی می افتند .تا حدودی این تصور درست است چون الگوی طراحی دیوار سبز از همین مثال های طبیعی برداشته شده است . رنگ سبز گیاهان ، در حالت کلی باعث آرامش و نشاط محیط برای افراد می شود . یکی از دلایل اجرای الگوی دیوار سبز برای منازل که با ترکیب زیبای آبنما و نورپردازی وغیره ، ایجاد محیطی روح بخش و با طراوت برای روزمرگی های پر دردسر زندگی امروزی می باشد تا افراد بعد از یک روز سخت کاری بتوانند در محیط منازل خود اوقات خوبی را سپری کنند .

طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

سوالات متداول طراحی دیوار سبز منازل

  1. انواع دیوار سبز را نام ببرید ؟
  2. تاثیر دیوار سبز بر زندگی انسان چیست ؟

1. طراحی دیوار سبز منازل به چه روشی انجام می شود ؟

دیوار سبز طبیعی :

به دیوارهایی که با کمک لوازم و تجهیزات مخصوص از گیاهان متراکم و غیر متراکم و طبیعی  که یک دیوار صاف را می پوشاند در اصطلاح دیوار سبز طبیعی یا گرین وال طبیعی گفته می شود. گیاهان بر روی دیوار به صورت عمودی ویا افقی نصب می شوند .در دیوار سبز طبیعی ،زیرساخت دیوارهای سبز پروفیل گالوانیزه می باشد و این پروفیل های پرکاربرد در کناره ها با فلاشینگ و در انتها با آبرو تجهیز می شود. صفحات گالوانیزه بسیار مقاوم هستند ودر برابر رطوبت هوا و پوسیدگی گزینه مناسبی برای استفاده می باشند.روش آبیاری این دیوارهای سبز بصورت آبیاری قطره ای خودکار می باشد که متناسب با نیاز گیاه آبیاری را انجام می دهد.

دیوار سبز مصنوعی :

دیوار سبز مصنوعی  گزینه مناسبی بجای دیوار سبز طبیعی که با گیاهان زنده تزیین می شود،هستند. دیوار سبز مصنوعی که در دومدل پنلی وشاخه ای طراحی شده اند و در دیوار سبز بسیار کاربردی هستند. در مدل پنلی، .پنل ها در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و دیوار را بطور کامل پوشش میدهند و در مدل شاخه ای همان شاخه های گیاهان مصنوعی باتوجه به کاربردشان بکار میروند و باتوجه به فضای دیوار خود مدل شاخه ها و گیاه خودرا انتخاب میکنیم تا دیوار  بطور کامل پوشانده شود.

 

طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

2. مزیت های دیوار سبز منازل چیست ؟

با ایجاد دیوار سبز جان تازه ای به نماهای سر سخت دیوار های بتنی سرد ساختمان دمیده شده است . دیوار سبز با رنگ سبز خود تاثیر به سزایی در روحیه افراد دارد و باعث کاهش استرس و اضطراب و تفکرات منفی می شود .از مزایای دیوار سبز می توان به تنوع بخشی که در طراحی داخلی و خارجی  و حتی روف گاردن ساختمان می کند اشاره کرد .مزیت های دیوار سبز فقط به زیبایی ختم نمی شود و باعث حفاظت نمایی بیرونی ساختمان در برابر نورخورشید و برف و عوامل طبیعی می باشد .دیوار سبز باعث کاهش آلودگی هوا و دمای محیط داخلی ساختمان و کاهش آلودگی صوتی و کاهش مصرف انرژی می شود .

طراحی دیوار سبز منازل

طراحی دیوار سبز منازل

 

 

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button