طراحی دیوار سبز مصنوعی سورن بام  ، دیوار های سبز انواع مختلفی دارند : دیوار سبز طبیعی و دیوار سبز مصنوعی

در طراحی دیوار های سبز طبیعی از گیاهان طبیعی استفاده می شود و در مکان هایی که شرایط مناسب وجود داشته باشد کاربرد دارد ، در برخی از مکان ها امکان استفاده از دیوارهای سبز طبیعی وجود ندارد ، شرایط آب و هوایی و اقلیمی در انتخاب گونه های گیاهی بسیار حائز اهمیت می باشد . به طور مثال در فضاهایی که نور و آب کافی وجود نداشته باشد، امکان استفاده از دیوار سبز محدود می شود ، به همین علت مهندسین معمار و مشاوران شرکت سورن بام گیاهان مصنوعی را به کارفرما پیشنهاد می دهند .

انواع دیوار های سبز مصنوعی :

 1. دیوار سبز مصنوعی ( شاخه ای )
 2. دیوار سبز مصنوعی ( پنلی )

توضیح مختصری راجع به انواع دیوار های سبز مصنوعی :

 • طراحی دیوار سبز مصنوعی سورن بام در مدل شاخه ای: جنس گیاهان از همان گیاهان پنلی هستند فقط چینش آنها به صورت حلقه ای و شاخه ای می باشند و باید درنظر داشت که سطح دیوار ظاهر مناسبی برای این نوع چینش داشته باشد تا با استفاده از این ریسه ها یک طراحی و سطح خلاقانه ای پدیدار شود.یکی از خلاقانه ترین روش های ساخت دیوارسبز مصنوعی استفاده از گیاهان مختلف بر روی پنل دیوار سبز می باشد که با این روش می توان ترکیب زیبا و خلاقانه ای را برای دیوار سبز به وجود آورد. استفاده از دیوار سبز ریسه ای در دو نوع دسته ای و تکی در بازار موجود می باشد.
ساخت دیوار سبز در خانه

ساخت دیوار سبز در خانه

 • طراحی دیوار سبز مصنوعی سورن بام در مدل پنلی : دیوار سبز مصنوعی پنلی بر روی یک بستر مشبک به صورت نر و ماده کنار یکدیگر متصل می شوند و بعداز نصب سطح بسیار زیبا و شادابی را به وجود می آورد. برای درست کردن این نوع دیوار می توان از گیاهان مختلفی استفاده کرد. مقاومت این پنل ها در برابر اشعه آفتاب بستگی به کیفیت مواد اولیه تهیه شده در آنها دارد ، اگر در زمان ساخت به جای مواد نو از مواد بازیافتی استفاده شده باشد، تاثیر مستقیم  بر کیفیت گل و برگ دیوار سبز دارد .در مجموعه سورن بام از مواد اولیه نو و باکیفیت پلی اتیلن تهیه شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی و اشعه آفتاب دارا می باشد. ابعاد پنل ها در این نوع دیوار سبز  40*60 و 40*40 می باشند.

 

مزایا و ویژگی های طراحی دیوار سبز مصنوعی سورن بام  :

 • نیازمند تامین و نگهداری ندارند .
 • هزینه نگهداری ندارند .
 • گیاهان مصنوعی طول عمر بالایی دارند .
 • قابل اجراء در محیط های مختلف .
 • نصب سریع و آسان .
 • امکان ساخت در ابعاد مختلف متناسب باسلیقه کارفرما را دارد .
 • ایجاد یک محیط سبز و آرامش بخش .

 

 • ساخت دیوار سبز و پوشش گیاهی

  ساخت دیوار سبز و پوشش گیاهی

طراحی دیوار سبز مصنوعی سورن بام در چه مکان هایی کاربرد دارند :

محوطه سازی ویلا ، باغ ، باغچه ، حیاط ، پاسیو ، تراس گاردن ، لابی ، سرویس بهداشتی ، روف گاردن و ….

 

طراحی دیوار سبز Green Wall

طراحی دیوار سبز Green Wall

خرید دیوار سبز مصنوعی

برای خرید دیوار سبز مصنوعی باید :

1-به نوع و جنس گل و برگ ها دقت کنید زیرا از مواد اولیه بازیافتی به جای مواد نو تهیه نشده باشند.

2-دیوار سبز ایده آل باید پرپشت باشد، باید درهنگام خرید دقت داشته باشید که پنل هایی که خریداری می کنید پرپشت باشد زیرا تعداد گل و برگ های موجود در پنل تاثیر زیادی در زیبایی دیوار سبز شما دارد.

3-درحین نصب باید کمترین آسیب به دیوار وارد شود، در این صورت هنگام نصب از روش های مناسب بر روی دیوار خود استفاده کنید و باتوجه به جنس ونوع دیوار خود پنل هارا نصب کنید.

4-اگر دیوار سبز را برای فضای بیرونی درنظر دارید باید مقاومت آن را دربرابر اشعه خورشید بسنجید تا آسیبی به دیوارسبزتان وارد نشود

5-دیوار سبز ترکیبی معمولا گران تر از حالت عادی خود می باشد بنابراین در انتخاب طرح و میزان بودجه تخصیص داده شده دقت کنید.

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی مرکز خرید گالریا

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .