طراحی دیوار سبز ، نمای سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

طراحی دیوار سبز ، نمای سبز جزء جدیدترین و زیباترین مصالح  کاربردی ساختمان بوده که در کشور های پیشرفته دیوارسبز به عنوان نمای اصلی ساختمان به حساب می آیند و شرکت های معماری به این دیوار سبز ها علاقه زیادی نشان می دهند .

مشخصات فنی طراحی دیوار سبز ، نمای سبز

این دیوار ها از فلاورباکس هایی با ابعاد 32*14*18 اند که جنسشان از پلی پلوپیلن بوده که مقاوت بالایی در برابر آفتاب ، گرما و سرما و یخ زدگی دارند .این فلاور باکس ها محل کاشت گیاهان اند که پس از اجرای لایه های زهکشی و عایق ،خاک مناسب ریخته شده و گیاهان کاشته می شوند ،آب مورد  نیاز نیز توسط سیستم آبیاری اتوماتیک قطره ای تامین می شود .هوای مورد نیاز ما با زندگی امروزه ما در شهر ها به دلیل صنعتی شدن آن ها بسیار آلوده است که بر روی سلامتی ما تاثیر بسزایی دارد و تقریبا کاری از دستمان بر نمی آید؛اما داشتن یک دیوار سبز در محیط زندگیمان ، حداقل کمک به بهتر شدن هوای داخل خانه نموده ،زمانی که وقتمان را بیرون از خانه سپری نمی کنیم .این پوشش گیاهی می تواند علاوه بر خانه در مکان های عمومی و ادارات نیز به کار روند که تاثیر زیادی بر روحیه افراد و رضایت شغلی آن ها دارد .

ویژگی ها و مزایای دیوار سبز :

از مزایای دیوار سبز می توان کمک به بهبود هوا ،

کاهش هزینه و انرژی مصرفی ،

عایق صوتی و حرارتی ،

در صورتی که به عنوان جدا کننده و دیوار داخلی به کار روند مانند پارتیشن ، ایمنی بیشتری در زمان زلزله دارند .

کاهش وزن ساختمان و بار مرده .

در اجرای دیوار سبز علاوه بر مزایای گفته شده و زیبایی ،

می توان از آن عنصری کاربردی تر ساخت که نشان دهنده آرم یا الگوی مد نظر باشد .

شرکت سورن بام با سال ها تجربه در زمینه طراحی و اجراء دیوار های سبز طبیعی و  مصنوعی فعالیت دارد  و تولید کننده انواع گیاهان مصنوعی  می باشند. شرکت سورن بام توسط تیم متخصص خود در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری دارد. فعالیت های شرکت عبارتست از:  محوطه سازی ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، طراحی ساخت روف گاردن، دیوار سبز، آبنما، آلاچیق، فلاور باکس و …. می باشد.

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام
Call Now Button