طراحی دیوار سبز ،اجرای دیوار سبز

طراحی دیوار سبز ،اجرای دیوار سبز : امروزه با کمک گرفتن ازروش های مهندسی و بهره گیری از دانش شناخت گونه های مختلف گیاهیی می توان از مزایای بیشمار آن استفاده نمود . در صدراین مزایا می توان به ایجاد جلوه ای چشم نواز در شهرها اشاره کرد که با توجه به تمایلات طبیعت دوستانه انسان ، با ایجاد آرامش در دید و روان ، منجر به رفاه شهروندان میشود استفاده تزیینی و سمبلیک از المان هایی به صورت گیاهان تر و تازه  در میان این حجم از مداخلات طبیعت ستیزانه انسان  با  پیوند با طبیعت از از ارزش خاصی برخوردار می باشد .

جدا از انگیزه های طبیعت دوستانه و معنوی اجرای دیواره های گیاهی ، باعث افزایش سرانه ی سبز شهری و ایجاد عایقی قوی در ساختمان ها در برابر اتلاف انرژی می باشد.

 

 

در تابستان ها

این دیوار های خارجی سبز خلاف مصالح معمول در نما مثل آجر و بتن که گرما را به خود جذب میکنند باعث بازتاب گرما میشوند

و دیواره های ساختمان پشت این پوشش با تبخیر و تعرق باعث خنکی میشود و در نتیجه باعث کاهش مصرف انرژی برای برودت هوا میشود . همچنیین در فصل سرما این سیستم با ماهیت عایق بودنش باعث نتیجه ی عکس شده و گرمای داخل را حفظ می کند .

از دیگر مزایای استفاده از گیاهان کاهش سطح نویز می باشد .

گیاهان به صورت طبیعی باعث جلوگیری از انتشار فرکانس های بالا می شوند .

دیوار سبز یا گرین وال به سازه های عمودی مستقلی اتلاق می شود

که در فضا های داخلی ، خارجی ، بام و محوطه  ساختمان هایی با کاربری های گوناگون  ،

با هدف ایجاد جاذبه بصری طبیعی ، و بهره مندی از طراوت طبیعت

با طراحی های متنوع در انواع مصنوعی و طبیعی اجرا می شود .

کاربرد دیوار سبز :

دیوار سبز یا گرین وال این  سازه های عمودی  را می توان در

روف گاردن ، رستوران ها ، مراکز اداری ، تفریحی ، لابی ، تراس و…

شرکت سورن بام در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری انجام داده از جمله : محوطه سازی ، باغ ، ویلا ، حیاط ، تراس ،بام سبز ، آبنما ، آلاچیق ، برکه و چشمه و… شرکت سورن بام تولید کننده پنلهای دیوار سبز و انواع فلاور باکس ، سنگ های رودخانه ای نیز می باشد.