طراحی بام سبز رامسر ، نحوه ی اجرای بام سبز و طراحی بام سبز بسیار متنوع است. شرکت سورن بام با استفاده از تکنولوژی مدرن در زمینه ساخت بام سبز در سبک های مختلف  فعالیت های بیشماری دارد . در مرحله اول ساخت بام سبز به کف سازی و زیر سازی بام می پردازیم که متشکل است از لایه هایی  است که در زیر به آن اشاره شده است .

عایق رطوبتی:

جهت جلوگیری از نفوذ آب به بام سبز، سطح روی سقف باید به خوبی عایق بندی شود. برای این کار می توان از هر گونه عایق رطوبتی استفاده نمود. اما باید به مواردی از جمله هزینه های اجرا، طول عمر عایق رطوبتی توجه داشت.

عایق های قیر و گونی و ایزوگام پر استفاده ترین عایق های رطوبتی هستند که برای احداث روف گاردن مناسب هستند.

عایق رطوبتی ژئوممبران PVC یا عایق ضد ریشه در  طراحی بام سبز رامسر :

از ورق ژئوممبران پی وی سی برای عایق کاری سطح بام استفاده می شود.

از عمده ترین مزایای استفاده از ورق پی وی سی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  مقاوم می باشد
  • پایداری بالا در برابر شرایط محیطی
  • • قابلیت شکل پذیری بالایی دارد استحکام برش و ازدیاد طول عالی دارد
    • مقاوم در برابر سایش مقاومت بسیار خوب در برابر نفوذپذیری

 

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

تعریف بام سبز ، اجرای بام سبز

لایه های محافظ:

برای جلوگیری از حفاظت عایق ساختمان وآسیب های وارده در هنگام نصب روف گاردن و همچنین در مواقع کود دهی و یا در برابر نفوذ ریشه های گیاهان باید به وسیله ی لایه ی محافظ روی عایق رطوبتی را پوشاند.

لایه ی زهکشی:

لایه زهکشی بام سبز با حداقل ضخامت 2 سانتی متر که به منظور جذب و ذخیره آب حاصل از باران و آبیاری و انتقال آب اضافه به مخزن های نگهدارنده آب یا سیستم فاضلاب ساختمان جهت استفاده  محیط کاشت قرار می گیرد.

در ابتدایی ترین حالت این لایه از لایه ی خاک یا شن و ماسه تشکیل شده است. اما در سیستم های پیشرفته از موادی مانند پروپیلن استفاده می کنند که خاصیتی اسفنج مانند دارد و می تواند آب را برای مدت طولانی در خود نگه دارد .

شن های نخودی (گراول) هم برای استفاده در لایه ی زهکش مناسب هستند اما به دلیل متخلخل نبودن قابلیت نگهداری آب برای مدت طولانی را ندارند.

زهکش

زهکش

لایه صافی یا فیلتر:

لایه های فیلتراسیون موجب می شود تا رطوبت از اطراف ریشه خارج شود و مانع از بین رفتن گیاه می شود . فیلتراسون لایه جدا کننده خاک و زهکش می باشد و مسدود شدن و گرفتگی زهکش جلوگیری می کند .

لایه بندی بام سبز و تجهیزات مخصوص

لایه بندی بام سبز و تجهیزات مخصوص

محیط کشت:

لایه ای است که گیاه در آن کاشته می شود تا شرایط رشد و نمو مناسب گیاه فراهم گردد . در ابتدایی ترین حالت محیط کشت لایه ای خاک کود دهی شده می باشد .

لایه های روف گاردن

لایه های روف گاردن

طراحی بام سبز رامسر

پوشش گیاهی:

یکی از المان هایی که در روف گاردن حایز اهمیت می باشد . انتخاب صحیح گونه های گیاهی است ، باید از گونه های گیاهی که مقاومت بالایی دارند و ماندگار هستند استفاده شود . علاوه بر زیبایی و مقاوم بودن گیاه باید با شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه سازگاری داشته باشند .

طراحی بام سبز رامسر

طراحی بام سبز رامسر

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .