شما اینجا هستید : خانه -> بام سبز -> طراحی بام سبز ، پروژه هستی

طراحی بام سبز ، پروژه هستی

طراحی بام سبز ، پروژه هستی ، بام سبز و اجرای روف گاردن در تمام دنیا طرحی شناخته شده و بسیار پر کاربرد است که امروزه اهمیت زیادی به آن داده شده و فقط برای فضا های خاص و رستوران ها و کافی شاپ ها اجرا نمی شود بلکه در برای فضا های مسکونی نیز طرافداران زیادی دارد و در کشور ما نیز اجرای آن بسیار رو به رشد می باشد .

شرکت سورن بام طراح و مجری انواع محوطه سازی باغ و محوطه سازی ویلا و … می باشد و برای فضای داخلی و خارجی شما طبیعت زیبا را به بهترین شکل به ارمغان می آورد .

طراحی بام سبز ، پروژه هستی

طراحی بام سبز ، پروژه هستی

سورن بام با داشتن تیم طراحی و اجرایی پس از بازدید از فضای شما و محاسبه و برآورد اطلاعات لازم برای اجرا و طراحی ، اجرایی بودن یا نبودن روف گاردن را بررسی نموده و در صورت اجرایی نبودن یعنی نداشتن مقاومت کافی بام ، تمهیدات لازم برای اجرا را نیز در نظر می گیرد .

سپس کارشناسان اطلاعات و ابعاد و اندازه فضا را به طراحان انتقال داده و به این صورت پروسه طراحی شروع می شود .

سوالات متداول طراحی بام هستی

  1. اجرای بام هستی
  2. اجرای آبیاری قطره ای بام هستی

۱٫ طراحی بام سبز ، پروژه هستی به چه صورت می باشد ؟

یکی از پروژه های در حال طراحی شرکت سورن بام ، پروژه هستی واقع در پارک وی می باشد که ساختمان اداری و به مساحت حدود ۲۷۰ متر مربع می باشد .

در این پروژه خواسته کارفرما فضایی زیبا و مناسب برای برگذاری جلسات و استراحت و به کار بردن عناصری مانند آلاچیق ، آبنما ، دیوار سبز ، فلاور باکس و … می باشد .

طراحان نیز با توجه به شرایط و نیاز کارفرما شروع به طراحی می نمایند ، ابتدا قسمتی دنج تر و مناسب تر برای رفت و آمد ، برای قرار گیری آلاچیق انتخاب شده و فضای نشیمن روباز دیگری در نزدیکی آن قرار می گیرد ، آبنما نیز در نزدیکی این دو فضا انتخاب شده تا بودن و گذراندن وقت در این فضا را دلپذیر تر کند .

طراحی بام سبز ، پروژه هستی

طراحی بام سبز ، پروژه هستی

از دیوار سبز برای پوشاندن قسمتی در بام که دید زیاد مناسب و جالبی ندارد استفاده شده و در کنار فضای نشیمن قرار می گیرد تا حس بودن در طبیعت را بیشتر القا کند .

فلاور باکس ها نیز در اطراف بام قرار گرفته و برای کفسازی نیز از چمن و واش بتن استفاده می شود .

کف پشت بام در چندین مرحله عایق شده تا از نفوذ آب جلوگیری کند و لایه ضد ریشه برای جلوگیری از نفوظ ریشه گیاهان استفاده می شود ، سپس زهکشی صورت گرفته که برای خارج کردن آب اضافی مانند آب باران و یا آبیاری می باشد ، لایه ژئوتکستایل نیز برای جلوگیری از نفوظ ذرات موجود در خاک به لایه های زیرین روی لایه زهکشی قرار می گیرد .

۲٫ طراحی سیستم آبیاری قطره ای طراحی بام سبز هستی به چه صورت می باشد ؟

علاوه بر طراحی محوطه بام ، نیاز به طراحی سیستم آبیاری قطره ای برای فضا و همچنین دیوار سبز می باشد ، زیرا لوله کشی این سیستم و قرار گیری نازل ها به طوری که فشار در همه قسمت ها یکسان باشد نیاز به محاسبات و طراحی دارد .

اجرای نور پردازی فقط قرار دادن تعدادی لامپ در فضا نیست ، اگر دوست دارید محوطه ای که دارید در شب زیباییش چندین برابر شود ، باید به نورپردازی آن توجه نمود که خود نیاز به طراحی دارد ، استفاده از انواع نور ها و لامپ ها به شکل های گوناگون ، نورپردازی آبنما ، نورپردازی گیاهان و درختان ، نورپردازی مسیر ، استفاده از لامپ های زمینی و پایه کوتاه ، نور نقطه ای و تاکیدی برای عناصر تزیینی و … که متناسب با طرح انتخاب می شود .

طراحی بام سبز ، پروژه هستی

طراحی بام سبز ، پروژه هستی

5/5 (2 Reviews)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.