طراحی-اجرای روف گاردن که علاوه بر زیبا سازی فضا ، از فضای مرده بام می توان فضایی سبز و دلپذیری را خلق کرد .امروزه بام سبز فضایی را برای در  کنار هم بودن افراد خانواده و یا ساکنین ایجاد کرده تا از کنار هم بودن از طبیعت کوچکی که طراحان  شرکت سورن بام  ایجاد کرده اند لذت ببرند .

طراحی-اجرای روف گاردن

طراحی-اجرای روف گاردن

طراحی بام سبز ، اجرای روف گاردن :

برای طراحی بام سبز اطلاعاتی را برای طراحی نیاز داریم . در مرحله اول بازدید از محل و شرایط اقلیمی را بررسی می کنیم ، سپس اطلاعات به دست آمده را در اختیار طراحان قرار داده ، طراحان با اطلاعات داده شده و شروع به طراحی می کنند . شرکت سورن بام که دارای  تیم متخصص در طراحی و پرسنل کارآزموده متشکل شده است که توانسته به صورت کاملا تخصصی در زمینه طراحی و اجراء بام سبز فعالیت کند .

طراحی-اجرای روف گاردن

طراحی-اجرای روف گاردن

شرکت سورن بام با سال ها تجربه در زمینه معماری سبز فعالیت های چشمگیری داشته و در زمینه طراحی و ساخت محوطه سازی ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، دیوار سبز ، آلاچیق ، فلاور باکس ، آبنما و… فعالیت دارد و همچنین در جابه جایی درختان و نصب سیستم آبیاری و مه پاش نیز فعالیت می کند .

طراحی-اجرای روف گاردن

طراحی-اجرای روف گاردن

بام سبز (روف گاردن):

روف گاردن در بالا ترین سطح ساختمان که همان پشت بام است اجرا می شود که دارای دیتیل اجرایی مخصوص شامل انواع عایق ، زهکشی و فیلتراسیون بوده و روی آن کف سازی ، خاک و گیاه قرار می گیرد .

در بام های سبز از المانهای همچون آبنما ، آلاچیق ، پرگولا، فلاورباکس ها و… نیز استفاده می شود.

روف گاردن ، بام سبز چیست ؟

روف گاردن ، بام سبز چیست؟

شرکت سورن بام توسط تیم متخصص طراحی و کارشناسان مجرب   با بررسی شرایط محیطی و نیاز کارفرما محیط را طراحی کرده و توسط تیم متخصص به مرحله اجرا می رساند .شرکت سورن بام در زمینه معماری پایدار فعالیت دارد از جمله فعالیت های شرکت عبارتند از : طراحی و ساخت انواع آبنما ، فلاورباکس ، آلاچیق ، دیوار سبز ، روف گاردن ، طراحی محوطه ، محوطه باغ ،ویلا ، حیاط ، تراس سبز و…. علاوه بر فعالیت های ذکر شده ، شرکت سورن بام در زمینه تولید انواع فلاورباکس ها و پنل های دیوار سبز نیز فعالیت دارد .

 

مزایای اقتصادی در طراحی بام سبز ، اجرای روف گاردن:

  1. با ساخت بام سبز دوام لایه های ضد آب افزایش یافته .
  2. ارزش ملک افزایش می یابد .
  3. هزینه تعمیرات بازسازی کاهش می یابد .
  4. کاهش هزینه های انرژی نیز می باشد .
فضای سبز بام خانه

روف گاردن ، بام سبز چیست ؟

کاهش هزینه های فاضلاب :

طراحی و اجراء بام سبز منجر به افزایش و پایداری آب باران شده .

از هدر رفتن آب باران جلوگیری می کند .

انواع بام سبز و دیوار سبز سورن بام

انواع بام سبز و دیوار سبز سورن بام

معایبی که به مرور زمان ایجاد می شود:

  • نشست ساختمان
  • ته نشینی ذرات ریز دانه و خاک نرم
  • ایجاد مشکل در زه کشی
  • سخت شدن پوسته سطحی خاک
  • آسیب دیدن لایه صافی
  • ضخیم و سنگین شدن سقف