سنگ قلوه ای سورن بام ، استفاده از  سنگ های سفید و رنگی یکی از عناصر بسیار جذابی است که امروزه در فضاهای داخلی و بیرونی کاربرد دارند و ترکیب آن با دیگر عناصر فضای سبز حس طبیعت را در فضا الغا می کند . سنگ های رود خانه ای در ابعاد و رنگ بندی متفاوت در اجرای دیوار های باغچه و داخل فضای باغچه ، ساخت آبنما ، ترکیب دیوار سبز با دیوار های گابیون ، کف سازی محوطه ویلا ، باغ ، باغچه و …

طبقه‌بندی سنگ  از نظر نحوه تشکیل:

سنگ قلوه ای سورن بام از نظر نحوه تشکیل به سه گروه زیر تقسیم می‌شوند:

  •  رسوبی
  •  آذرین
  • دگرگون شده

سنگ‌ های رسوبی:

بعضی از سنگ‌ها بر اثر ته نشین شدن مواد داخل آب به وجود می‌آیند. رودها مقدار زیادی مواد را با خود به دریاها و دریاچه‌ها می‌ برند. این مواد به دلیل سنگینی به ته دریا می‌روند. روی هم قرار می‌گیرند و پس از سفت شدن سنگ‌ هایی را به وجود می‌آورند که به آنها سنگ‌های رسوبی گفته می‌شود. این سنگ ها لایه لایه‌اند که رنگ یا جنس هر لایه با لایه دیگر متفاوت است.

این سنگ ها در کوه‌های البرز و زاگرس به فراوانی یافت می‌شوند.ریگ، شن و سنگ‌ های آهکی نمونه‌هایی از سنگ‌های رسوبی هستند.

محوطه سازی ویلا با سنگ قلوه ای

محوطه سازی ویلا با سنگ قلوه ای

سنگ‌ های آذرین:

گروه دیگری از سنگ‌ها بر اثر سرد شدن مواد بسیار داغ به وجود آمده‌اند که قبلاً در زمین بوده‌اند. دمای اعماق زمین زیاد است و بعضی سنگ‌ها را ذوب می‌کند. این سنگ‌ها در زیر یا سطح زمین دوباره سرد می‌شوند و سنگ‌هایی را به وجود می‌آورند که به آنها آذرین می‌گویند. سنگ‌ های کوه‌ هایی مانند دماوند و الوند از نوع آذرین است. سنگ‌های آذرین از بلورهای ریز یا درشت تشکیل شده‌اند.

"<yoastmark

سنگ‌های دگرگون شده:

بعضی از سنگ‌ های رسوبی یا آذرین اگر مدت زیادی در اعماق زمین بمانند، باید فشار و گرمای زیادی را تحمل کنند. این سنگ‌ها مانند آجر پخته می‌شوند و شکل قبلی خود را از دست می‌دهند و به همین دلیل به آنها سنگ‌های دگرگون شده می‌گویند. (مانند سنگ مرمر)

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید .