ساخت دیوار سبز کامرانیه

ساخت دیوار سبز کامرانیه

آنچه در این مقاله میخوانیم

پروژه ی ساخت دیوار سبز کامرانیه در طبقه ی منفی 3 در فضای استخر (محیط مرطوب ) با نور بسیار کم توسط شرکت سورن بام اجرا شده است . گیاهان استفاده شده در این دیوار سبز از دسته ی گیاهانی می باشد که برای محیط هایی با نور کم مناسب بوده و شرایط عمودی را تحمل می کنند .

ساخت دیوار سبز کامرانیه

ساخت دیوار سبز کامرانیه

دیوار سبز و کاربرد آن

دیوار سبز به عنوان یک دیوار مستقل و یا بخشی از یک ساختمان است که قسمتی از آن و یا به طور کامل با پوشش گیاهی خاصی مزین شده است . امروزه مفهوم دیوار سبز و همچنین کاربرد آن با استفاده از تکنولوژی مدرن هیدروپونیک گسترش یافته است. پوشش گیاهی جهت نمای سبز این دیوارها ، همیشه بر روی بدنه خارجی دیوار قرار می‌گیرد .

دیوارسبز|پروژه دیوارسبزکامرانیه|سورن بام

دیوارسبز|پروژه دیوارسبزکامرانیه|سورن بام

 

سوالات متداول دیوار سبز کامرانیه

1.در دیوار سبز کامرانیه از چه گیاهانی استفاده شده است ؟

2.مزایای ساخت دیوار سبز کامرانیه چه مواردی می باشد ؟

گیاهان دیوار سبز کامرانیه

گیاهان دیوار سبز کامرانیه نیاز به آبیاری زیاد ندارند و در هنگام طراحی توسط کارشناسان شرکت سورن بام نورسنجی به عمل آمد و نور های مخصوص دیوار سبز ها ساخته و نصب شد . همچنین آبیاری اتوماتیک قطره ای به صورت هفتگی و خودکار انجام می شود . اطراف دیوار با چوب ترمووود تزئین شد و فضای جلوی دیوار نیز با چوب ترمووود کف سازی شده است .

اجرای دیوار سبز کامرانیه

اجرای دیوار سبز کامرانیه

مزایای ساخت دیوار سبز کامرانیه

مزایای ساخت دیوار سبز کامرانیه  فقط به زیبایی آن ختم نمی شود . این دیوار همانند عایقی می باشد که به تنظیم درجه حرارت داخلی ساختمان کمک می‌کند . مشاهده شده است که سطح خارجی دیواری که متصل به دیوار سبز است، ۱۰ درجه خنک تر از یک دیوار در معرض هوای آزاد است . با افزایش هزینه‌ها و کمبود انرژی، این ویژگی دیوار سبز سبب کاهش مصرف انرژی در سرمایش و یا گرمایش می‌شود . این سازه‌ها توانایی ای را دارند که صورتحساب برق شما را تا ۲۰٪ کاهش دهند. همچنین وجودشان باعث حفاظت از ساختمان در برابر نور خورشید، باران و برف و نوسانات حرارتی می‌گردد . از دیگر مزایای دیوار سبز، توانایی مجدد استفاده از آب است. گیاهان با شکستن ترکیبات و مواد مغذی در آب آلوده، به صورت مجدد از آن استفاده می‌کنند؛ همچنین توانایی جذب سر و صدا و کاهش آلودگی صوتی در داخل ساختمان را دارا می‌باشند .

شرکت سورن بام با داشتن سابقه و تجربه ی متعدد در زمینه ی محوطه سازی ،بازسازی ، فلاورباکس ،آلاچیق ،بام سبز و دیوار سبز آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره و راهنمایی رایگان در این حوزه به شما کارفرمای گرامی می باشد .

 

پروژه دیوار سبز سورن بام
Call Now Button