روف گاردن لوکس باغ یا باغچه ای که در پشت بام ساختمان ساخته می شود می باشد. این بام سبز ها علاوه بر زیبایی می‌توانند به مصرف تولید غذا، یعنی می تواند در آن سبزیجات پرورش داد هم چنین کنترل دما، بهبود معماری در بام می شود چرا که بام را نمای پنجم می نامند و ایجاد محیط مناسب زندگی برای جانداران و همچنین تفریح بکار رود. چنین باغ‌ هایی در مقیاس بزرگ می‌توانند بر آب و هوا و محیط زیست تاثیر گذاشته و آن را بهبود بخشد. باغ بام‌ها اکثراً در مناطق شهری و ویلاها مراکز تفریحی، رستورانها ساخته می‌ شوند و گل و گیاه کاشته شده  در کل می تواند موجب کاهش دمای ساختمان‌ ها وهم چنین باعث کاهش مصرف انرژی ‌شود. روف گاردن لوکس اثر قابل توجهی بر جذب آب باران و جلوگیری از هدر رفت آن دارند.

المان هایی که در روف گاردن لوکس کاربرد دارند :

در بام سبز از المان هایی که در فضای سبز کاربرد دارند استفاده می شوند ،در بام سبز کف سازی نیز دارای اهمیت می باشد .

پرگولا ، آلاچیق ، چتر فضای باز .

آبنما .

دیوار سبز مصنوعی و طبیعی .

انواع فلاور باکس .

مبلمان فضای باز .

استخر .

آتشدان ، بار بیکیو و …

کف سازی در بام سبز دارای ویژگی هایی می باشد و باید برای کف سازی بار وارده به سازه بام را محاسبه کرد و سپس متریال های مورد نیاز کف سازی را برآورد کرد و مورد استفاده قرار داد .

متریال های کف سازی بام سبز |روف گاردن | roofgarden عبارت است از :

سنگ قلوه و رودخا نه ای در سایز های مخلتف و رنگ بندی متنوع ، موزائیک ها  ، چمن مصنوعی ، چمن طبیعی ، انواع چوب مانند چوب ترمو، واش بتن و… متریال هایی می باشند که پس از کف سازی اولیه می توان برای زیبا سازی کف از متریال های فوق استفاده کرد .