روف گاردن در معماری ، امروزه با انتقال گیاهان در بام سبز موجب استفاده بیشتر از پوشش های گیاهی و ایجاد فضای سبز شده است. با توجه به کمبود فضای سبز ، برای القا کردن حس طبیعت می توانیم ، قسمتی از فضای روف گاردن خود را با استفاده از دیوار سبزها زیبا کنیم

مزایای استفاده از پوشش گیاهی ، روف گاردن در معماری

استفاده از پوشش گیاهی دارای مزایای بیشماری می باشد مانند :

اکسیژن و کاهش دما و جذب آلودگی از مزایای منحصر به به فرد بام سبز محسوب می شود.

در اجرای بام سبز طراحی و کاربری بام از نکاتی است که دارای اهمیت بسیاری است.

ساخت بام سبز فرصتی است تا افراد لحظات خوبی را در کنار اعضای خانواده و دوستان سپری کنند.

در طراحی بام سبز از چه المان هایی استفاده می شود:

انواع آلاچیق، پرگولا، چتر فضای باز، انواع آبنما، انواع فلاور باکس، دیوار سبز، نور پردازی، مبلمان فضای باز و …

مهمترین المانی که در بام سبز حائز اهمیت می باشد پوشش گیاهی است، در اطراف بام سبز از فلاور باکس و باغچه های کوچک استفاده می شود که داخل فلاور باکس ها و باغچه ها از گونه های گیاهی مقاوم و در ختچه ها، گیاهان رونده و همیشه سبز استفاده می شوند. در طراحی و جا نمایی اصولی گیاهان می توان زیبایی فضا را افزایش داد و حس و حالی متفاوت به فضای بام بخشید.

فضای نشیمن روف گاردن در معماری:

در طراحی و اجرای فضای نشیمن بام سبز در درجه اول کاربری ملک مورد توجه قرار می گیرد،

در صورت مسکونی بودن ملک می توان یک فضای تفریحی و زیبا برای ساکنین و یا اشخاصی که از این فضا استفاده می کنند فراهم ساخت و در صورتی که ملک تجاری و اداری باشد فضای بام سبز طوری طراحی می شود که مناسب برای برگزاری جلسات و محلی برای استراحت پرسنل  باشد.

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه طراحی محوطه و معماری منظر فعالیت دارد و به طور تخصصی با گروه متخصص خود که متشکل از مهندسان عمران،

معماری، فضای سبز، باغبان می باشد در زمینه طراحی و اجرای فضای سبز با استفاده از تکنولوژی مدرن و معماری روز دنیا فعالیت های بی نظیری دارد.