روف گاردن ، شرکت سورن بام

روف گاردن ، شرکت سورن بام ، بام سبز یا همان روف گاردن باغی بر روی سقف تخت یک ساختمان است و یا به عبارتی دیگر بام ساختمانی است که تمام یا قسمتی از آن با گیاهانی که بر روی یک لایه ضد آب کاشته شده باشند،پوشانده شده است. اگر آپارتمان و یا خانه ی شما فاقد باغ جهت تزیین کردن گل و یا گیاه مورد علاقه تان می باشد باغ های رو باز می توانند به شما امکان تزیین درختان و گیاهان زینتی، گل ها و حتی گیاهان خوراکی را دهند. اگر تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چطور بدون دارا بودن باغ در خانه و یا آپارتمان خود قادر به داشتن درخت و یا گیاه مورد علاقه  خود هستید ما به شما توصیه می کنیم که هر چه زودتر با طراحان متخصص و با تجربه  شرکت سورن بام که دارای سابقه طولانی و درخشان در این زمینه می باشند تماس حاصل فرمایید.

 

مزایای اجرای بام سبز ، روف گاردن ، شرکت سورن بام ؟

بهبود یافتن کیفیت هوا:

بام سبز کمک شایانی به کاهش گرد و غبار،دود و گاز های گلخانه ای حتی فیلتر کردن ذرات آلاینده هوا می کند. شاید به نظر برسد که یک سقف سبز، چندان اثر مهمی نداشته باشد اما تعداد زیادی سقف در یک شهر می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

  • استفاده  موثر از آب باران در روف گاردن :

آب باران انرژی آزادی است که از طبیعت دریافت می کنیم.گیاهان روی سقف های سبز،بلافاصله از آب باران استفاده می کنند و گاهی اوقات این آب ها ذخیره سازی نیز می گردد تا در صورت نیاز بتوان در زمان های مختلف جهت آبیاری از آنها استفاده کرد.

  • روف گاردن در پدید آوری کشاورزی شهری:

یکی از ابتکارات تاثیر گذار و سازگار با محیط زیست استفاده از این نوع بام ها به عنوان مزارع تولید مواد غذایی مینیاتوری است.پدید آوردن کشاورزی شهری در بام سبز علاوه بر نقش آفرینی غذایی نقش بسیار موثری بر روحیات شخص استفاده کننده از محصول غذایی دارد.

  • داشتن حیات وحش خانگی در بام سبز :

بام سبز علاوه بر اینکه محل رشد مناسب برای انواع بوته ها ، گیاهان و باغ ها  بی جان است برای پرندگان نیز می تواند یک زیستگاه کامل یا یک محل توقف برای مهاجرت آنها باشد.

  • کاهش سر و صدای ناشی از محیط اطراف :

خاک و گیاهان موجود در این بام ها علاوه بر عایق بندی در برابر درجه ی حرارت موجب جذب،انعکاس یا انحراف امواج صوتی و هم چنین کاهش سر و صدا و نویز فرکانس پایین نیز می شود.

  • کاهش اتلاف انرژی و حرارت:

بام های سبز محافظان خوبی در برابر اشعه ی نور خورشید بوده  و هم چنین در خنک سازی و کاهش انتقال حرارت نقش موثری را دارا  می باشند. این تبادل حرارت در زمستان از داخل به خارج و در تابستان از خارج به داخل صورت می پذیرد.

معایب بام سبز ، روف گاردن ، شرکت سورن بام ؟

اگر خانه  شما دارای فضای چندان بزرگی نیست اجرای روف گاردن میسر نیست ، میزان استحکام ساختمان شما در این امر نیز تاثیر بسیاری  را دارا می باشد در صورت در نظر نگرفتن این موضوع امکان نشست ساختمان وجود دارد . هم چنین امکان کاشتن تمام پوشش های گیاهی بر روی روف گاردن ممکن نیست شما باید متناسب با شرایط آب و هوای شهر محل سکونت خود اقدام به انتخاب پوشش گیاهی خود کنید.از دیگر معایب بام سبز به سنگین شدن و نفوذ ریشه گیاهان در سقف طبقه زیرین اشاره کرد.

اهمیت خاک بام سبز در روف گاردن شرکت سورن بام:

مورد مهم دیگری که در طراحی بام سبز بسیار حائز اهمیت می باشد؛ استفاده از خاک مناسب است ( بام سبز و یا بام باغ باید ویژگی های خاص و خاک بام باغ باید وزن کمتری داشته باشد، آب را بهتر جذب کند و همین طور دارای مواد غذایی مورد نیاز گیاهان باشد، چراکه تعویض خاک در روف گاردن به آسانی باغچه های معمولی و روی زمین نیست). اجرای زهکشی یکی از مهم ترین مراحل روف گاردن است چرا که باید میزان بار وارد شده بر ساختمان را محاسبه کرد.

 با توجه به موارد فوق اجرای بام سبز(روف گاردن)نیاز به مشورت تخصصی پیش از هر گونه تصمیم گیری دارد بنابراین پیش از اقدام به اجرای این پروژه با متخصصان ما (سورن بام) که همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند مشورت نمایید. 

شما می توانید با شماره 02144277178 _09122155348 بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

شرکت سورن بام با تیم متخصص در طراحی و کارشناسان مجرب توانسته در زمینه معماری سبز و  پایدار فعالیت کند ، نمونه کارهایی که شرکت سورن بام فعالیت می کند عبارت است از : محوطه سازی ،  طراحی محوطه باغ و حیاط ،اجرای دیوار سبز ،انواع آلاچیق، پرگولا ، اجرای آبنمای سنگی ،اجرای آبنمای صخره ای، طراحی محوطه بام ، روف گاردن،تراس سبز و…

مجموعه سورن بام علاوه بر طراحی و اجرا در زمینه محوطه سازی و روف گاردن به تولید انواع فلاور باکس و پنل های دیوار سبز هم پرداخته است .