روف گاردن ، بام سبز ، یکی از عواملی که باعث شده امروزه فضای سبز بر روی بام ها اجراء شود کمبود فضای سبز شهری است . با توجه به ساختمان سازی بی رویه فضای سبز شهری از بین رفته و این امر باعث  آلودگی هوا شده است . برای رفع کمبود فضای سبز و کاهش آلودگی هوا بهترین را ه حل  استفاده از فضاها ی بلا استفاده می باشد که یکی از آنها بام ساختمان ها می باشد که علاوه بر ایجاد فضای سبز  ،ایجاد  فضایی برای گذراندن وقت  و لذت بردن ساکنین از  بام های سبز  فراهم می شود .

 

انواع بام سبز :

1)بام سبز گسترده :

مناسب برای ساختمانهای مسکونی و آپارتمانهای بزرگ . سقف های سبز گسترده – برای راه حل های محیط زیست طراحی شده اند.

2) بام سبز فشرده :

به عنوان باغ پشت بام شناخته می شود.

3) بام سبز نیمه فشرده :

سقف نیمه فشرده، ترکیبی از سقف های گسترده و فشرده سبز، به طور معمول برای استفاده از مزایای زیست محیطی یک سقف سبز، و همچنین باغ متنوع در یک بودجه نگهداری قابل کنترل است .

roof GARDEN

roof GARDEN

فواید اقتصادی روف گاردن :

  • افزایش چشمگیر طول عمر بام
  • افزایش ارزش ملکی
  • یکی از ویژگی های باغ بام و یا بام سبز امکان کاشت گیاهان و پرورش گیاهان مورد توجه ساکنین می باشد .

دیگر مزایای سقف سبز :

روف گاردن ها فضایی به ما می دهند که ما می توانیم در مهمانی ها ،جشن های تولد هنگام مطالعه،اوقات فراقت و…از آن استفاده نماییم . باعث کم شدن آلودگی هوا و آلودگی صوتی می شوند و تا حدودی از صدای محیط اطراف می کاهند . روف گاردن ها عایقی برای سرما و گرما هستند . بام های سبز دی اکسید هوا را گرفته و اکسیژن تولید می نمایند . روف فضای ساختمان را زیباتر کرده و حتی وجود چند بام سبز در یک منطقه ،کل فضای آن محیط را زیباتر می نماید.گاهی اوقات افراد برای کار،تحصیل و عوامل دیگر به شهرها مهاجرت می نمایند،ساخت سقف های سبز این امکان را به افراد می دهد که در آن به کشاورزی و باغبانی بپردازند.

 

معایب روف گاردن ، بام سبز :

برخی پیامدهای منفی استفاده از بامهای سبز به شرح زیر است:

  •   نیاز به تقویت سازه بامهای موجود برای استقرار بام سبز
  •  از معایب بام ها می توان به سازه های بام  اشاره کرد که باید بز مبنای شرایط اقلیمی طراحی شود .
  • بام های سبز متشکل از سازه هایی می باشند ، قبل از اجرای بام های سبز باید سازه بام را در نظر گرفت زیرا در برخی از مواقع بام ها مقاومت بالایی ندارند و ساخت باغ بام بر روی آن امکان پذیر نمی باشد و نیاز به مقاوم سازی دارند .
بام سبز ارزان

بام سبز ارزان

بام سبز

بام سبز

 

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .