شما اینجا هستید : خانه -> roofgarden -> روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰ ، در این مقاله می خواهیم یکی از بهترین روف گاردن های ایجاد شده توسط سورن بام را مورد بررسی قرار دهیم . شما عزیزان با خواندن این متن علاوه بر آشنا شدن با یکی از بهترین روف گاردن های ایران ، با تمام عناصر مورد استفاده در اجرای روف گاردن یا باغ بام آشنا خواهید شد .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰ دارای انواع متفاوتی می باشد که قبل از طراحی و اجرا باید با انواع آن آشنا شوید و به این موضوع توجه داشته باشید که کدام نوع آن با خانه شما هماهنگ تر است . بنابراین این مقاله را تا انتها بخوانید قطعا نکات جالبی را به دست خواهید آورد .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

سوالات متداول روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

 1. المان های ساخت روف گاردن
 2. نورپردازی در روف گاردن
 3. انواع اجرایی آبنما در روف گاردن
 4. اجرای نهر و برکه در روف گاردن
 5. طراحی و اجرای پوشش گیاهی در روف گاردن
 6. کف سازی در روف گاردن
 7. اجرای چمن در روف گاردن
 8. دیوار سبز در روف گاردن
 9. اجرای آبیاری قطره ای در روف گاردن
 10. فضای بازی برای کودکان در روف گاردن
 11. طراحی باربیکیو در روف گاردن
 12. تاثیر اجرای روف گاردن بر زندگی افراد
 13. اجزای تشکیل دهنده روف گاردن
 14. خاک مناسب در اجرای روف گاردن
 15. انواع مدل های اجرایی روف گاردن

۱٫ ویژگی های ساخت روف گاردن چیست ؟

روف گاردن مکانی است برای عاشقان طبیعت که محوطه کافی برای اجرای فضای سبز ندارند . اگر شما هم جزء این افراد هستید می توانید با ایجاد فضای سبز ، آلاچیق ، آبنما ، فلاورباکس و… روی بام آپارتمانتان از فضای سبز لذت ببرید .

با افزایش آپارتمان ها و کاهش خانه های حیاط دار این طراحی و اجرای روف گاردن در حال همه گیر شدن می باشد . امروزه می توانیم در روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰ از فضاهای بلا استفاده پشت بام که فقط جهت تجهیزات و تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار می گرفت ، را به یک فضای سبز تغییر دهیم . با پوشش گیاهان بر روی روف گاردن می توانیم فضای شهر را زیبا کنیم و محیطی دنج و راحت برای ساکنین ایجاد نماییم ، تا در زمان اوقات فراقت خود بتوانند از فضای دلنشین بام سبز خود لذت ببرند

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

۲٫ نورپردازی روف گاردن به چه شکل می باشد ؟

یکی از زیبا ترین جنبه های بام سبز یا اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰نورپردازی آن می باشد  ، می توانیم با اجرای نورپردازی در قسمت های مختلف از جمله کنار فلاور باکس ها ، آبنما ،آلاچیق و … استفاده کنیم چرا که اجرای نورپردازی فضای روف گاردن را دوچندان می کند .

۳٫ اجرای آبنما در روف گاردن به چه صورت می باشد ؟

یکی دیگر از المان هایی که در روف گاردن می تواند تاثیر بسزایی در مخاطبین داشته باشد آبنما می باشد ،صدای ریزش آب در حوضچه ها احساس آرامش را در افراد ایجاد می نماید . آبنما ها متشکل از گونه های مختلف می باشند ، از جمله : آبنما شیشه ای ، آبنما حبابی ، آبنما سنگی صخره ای ، آبنما موزیکال ، آبنما پرده ای و … .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

۴٫ ساخت نهر و یا برکه در روف گاردن چگونه است ؟

برای جذابیت بیشتر فضا می توانیم در قسمتی از روف گاردن برکه یا نهری را ایجاد نماییم و از دیدن آن لذت ببریم .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

۵٫ کاشت درختان ، گل، گیاهان و ایجاد فضای سبز در روف گاردن

سرسبز بودن روف گاردن رکن اصلی بام سبز می باشد ، گیاهان مختلف بر اساس شرایط آب و هوایی انتخاب می شوند که  می تواند تاثیر دو چندانی را در فضا داشته باشد و فضای سبز زیبایی را ایجاد نماید .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

 ۶٫ کف سازی  روف گاردن به چه شکل است ؟

استفاده از متریال های متنوع در زیبایی روف گاردن تاثیر گذار می باشد ، از این رو می توانیم کف سازی را با استفاده از اجرا چوب ترموود ، اجرای چمن مصنوعی ، چمن طبیعی ، واش بتن و قلوه سنگ های رودخانه ای اجرا نماییم .

۷٫ اجرای چمن در روف گاردن چگونه است ؟

اجرای چمن های مصنوعی برای کف سازی روف گاردن نیاز به آبیاری نداشته و از نگهداری بالایی برخوردار نمی باشد . از این رو می تواند برای سال های طولانی از چمن مصنوعی با همان کیفیت در بام سبز ها استفاده نماییم و هم چنین چوب های ترمو در رنگ بندی متنوع می باشند که در کف سازی بام سبز می تواند نمای زیبایی را ایجاد نماید .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

۸٫  دیوار سبز طبیعی و مصنوعی در روف گاردن

در اکثر روف گاردن ها فضاهایی وجود دارد که بلا استفاده می باشند و یا دیوار هایی که نمای زیبایی را ندارند ، از این رو با طراحی و اجرای دیوار سبز می توان جلوه آن را بیشتر کنند .

۹٫ آبیاری قطره ای در روف گاردن چگونه اجرا می شود ؟

بعد از اجرای فضای سبز در روف گاردن ، برای نگهداری از گیاهان نیاز به آبیاری داریم ، این آبیاری می تواند یا به صورت دستی انجام شود و یا به صورت اتوماتیک ، اتوماتیک ها بهترین نوع و به صرفه ترین نوع از آبیاری می باشند .بر اساس آن سیستم آبیاری قطره ای توسط پمپ و تایمر مشخص شده بر روی آن آّبیاری صورت می گیرد .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

۱۰٫ اجرای فضای بازی برای کودکان در روف گاردن

احداث روف گاردن برای ساکنین به عنوان فضایی طراحی می شود که در آن محیط احساس آرامش داشته باشند و از دیدن آن لذت ببرند ، کودکان هم در کنار خانواده نیاز به گذراندن اوقات فراقت خود هستند از این رو باید محیطی را مختص برای بازی کودکان طراحی نماییم تا بتوانند از آن استفاده نمایند .

۱۱٫ اجرای باربیکیو در روف گاردن

پخت و پز در فضای باز لذت بخش ترین قسمتی می باشد که می توانیم امروزه در روف گاردن ها داشته باشیم پس با طراحی و اجرای باربیکیو میتوان این لذت را بهره برد .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

۱۲٫ مزایای روف گاردن چیست ؟

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰  در محل زندگی مزیت های زیادی را برای شما به ارمغان می آورد . روف گاردن با استفاده از گیاهانی که در خودش دارد باعث پاکسازی هوای اطراف از آلودگی می شود . بخشی از باغ بام را می توانید به باغچه اختصاص دهید و به کاشت سبزیجات و گیاهان دارویی بپردازید . روف گاردن باعث می شود که سقف خانه از برخورد مستقیم امواج فرابنفش خورشید که سبب آسیب دیدن ایزوگام سقف می شود جلوگیری کند که این مزیت سبب طول عمر سقف بنا می شود و یکی از اهداف اجرای روف گاردن کمک به محیط زیست و ایجاد هوایی بهتر می باشد .

۱۳٫ اجزا تشکیل دهنده ، روف گاردن یا بام سبز چیست ؟

 • سازه بام ( سقف ساختمان )
 • غشاء بام  ( ایزوگام)
 • محافظ غشاء ساختمان ( موزائیک)
 • عایق ضد ریشه
 • لایه محافظ عایق
 • عایق پرایمری
 • عایق مش
 • فیلتراسیون
 • زه کشی، هوا دهی( لایه دریناژ )
 • محیط کشت
 • گیاه

۱۴٫ انتخاب خاک مناسب در اجرای روف گاردن

انتخاب خاک مناسب برای ساخت روف گاردن یکی از مهمترین مسائل اجرای روف گاردن می باشد . خاک مورد استفاده در بام سبز توسط تیم کارشناسی متناسب با استحکام و مقاومت سقف انتخاب می شود . عموما خاک مصرفی در روف گاردن باید دارای ویژگی های وزن کم و قدرت جذب آب بالا را داشته باشد. به دلیل مشکل بودن عوض کردن خاک روف گاردن و دادن کود به خاک بهتر است خاک مورد استفاده غنی از املاح معدنی باشد که توسط کارشناسان به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد .

روف گاردن ، اجرای روف گاردن 0 تا 100

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰

۱۵٫ انواع مدل های اجرایی روف گاردن

 • مدولار (فلاور باکس یا جعبه گیاه ) 
 • اجرای سیستم روف گاردن گسترده ۰ تا ۱۰۰

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰ به حداقل نگهداری نیاز دارند . در این سیستم سطح وسیعی از بام توسط گیاهان پوشش داده می شود که به صورت چمن می باشد .

 • اجرای سیستم روف گاردن فشرده ۰ تا ۱۰۰ 

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰ در کشور ما بیشتر مرسوم است و نیاز به طراحی و نگهداری مداوم دارند . اجرای جان پناه در باغ بام نیز مانند پشت بام معمولی اجباری می باشد و حتی یک سری قوانین و محدودیت ها در اجرای روف گاردن ها حاکم می باشد .

طراحی و اجرای روف گاردن نیاوران

روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰ نیاوران ،در سال ۱۳۹۳ توسط شرکت سورن بام اجرا شده است . روف گاردن نیاوران یکی از شاخص ترین نمونه کارهای شرکت سورن بام می باشد .

در این مقاله علاوه بر آشنا شدن با ماهیت روف گاردن و مزیت های آن با عناصری که می توانند در یک روف گاردن به کار روند آشنا خواهید شد . روف گاردن این ساختمان متشکل شده از آلاچیق ، آبنما ، فلاور باکس های نما و دیوارها همچنین پرگولا و سکوهایی برای نشیمن می باشد . همچنین در بعضی از قسمت های این پروژه از چوب ترمو برای کف سازی استفاده شده و در فضاهایی هم چمن مصنوعی به کار رفته است .

همچنین می توان از گیاهان طبیعی و مصنوعی و یا ترکیب این دو ، فضای روف گاردن ، اجرای روف گاردن ۰ تا ۱۰۰ را می توان به صورت مطلوبی تغییر داد ، می توان از کانترهای متحرک  که گیاهان را روی آنها قرار می گیرند و قابلیت جابه جایی هم دارند استفاده کرد. بر روی بام سبز یا روف گاردن  می توان از دیوار سبز و فلاور باکس ها و حتی از استخرهای رو باز هم تعبیه کرد  که از مزایای روف گاردن می باشد البته برای درست کردن استخر بر روی بام سبز ابتدا باید عایق بندی مورد نیاز انجام شده و سپس به اجرای استخر می پردازیم .

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.