روف گاردن ، اجرای بام سبز : امروزه به دلیل بالا رفتن بسیار زیاد ارزش زمین ، مالکان سعی بر ساخت حداکثری آن دارند و توجه زیادی برای ایجاد فضای سبز ندارند و اجباری نیز برای ساخت آن بر روی زمین وجود ندارد،این کار فقط از روی عادتی دیرینه انجام می شود اما اجرای تراس های سبز و بام های سبز و حتی دیوار سبز ( باغ عمودی ) قدمی جدید در اجرای فضا های سبز و معماری منظر هستند .انجام این کارها می توانند به پشتوانه های متعدد یک شهر تبدیل شوند که چشم اندازی بی روح را به یک شبکه زنده از باغ ها تبدیل می کنند .

مزایای بام سبز

مزایای بام سبز

مزایای بام سبز :

یکی از مهمترین دلایل ایجاد بام های سبز ، نمای زیبایی از یک منطقه سبز در شهر است که به کیفیت زندگی شهروندان کمک شایانی می کند علاوه بر این یکی از بهترین و به صرفه ترین روش های نگهداری محیط زیست اند زیرا سقف های سبز آب باران را جذب کرده و باعث کاهش روا آب می شود و مانند یک فیلتر برای این آب روان عمل می کند زیرا آلودگی آن را گرفته و آب پاک تری وارد زه کشی و سپس رودخانه ها و دریاچه ها می شود همچنین با جذب آلودگی هوا و ذرات گرد و غبار هوای پاک تری تولید می کند .

روف گاردن مانند یک عایق حرارتی برای بام و ساختمان عمل می کند و در تابستان مانع جذب گرمای زیاد و در زمستان مانع هدر رفتن گرما می شود .حتی قابلیت جذب نویز و اشعه ماورای بنفش خورشید که بسیار مضر است را دارد .

 

اجزا تشکیل دهنده بام سبز

با داشتن یک بام سبز ، یک باغ اختصاصی دارید که همیشه و در هر زمانی می توانید از آن استفاده کنید

انتخاب خاک مناسب روف گاردن :

خاک باید بسیار سبک باشد اما در عین حال ظرفیت مناسب برای نگهداری آب را داشته باشد . در بعضی موارد خاک مستقیماً  روی سطح بام قرار نگرفته و توسط فلاور باکس و گلدان نگه داشته می شود .

بام سبز و عناصر آن

بام سبز و عناصر آن

عناصر تزیینی  روف گاردن ، اجرای بام سبز :

آلاچیق ، چتر ، مبلمان ، دیوار سبز ، پرگولا ، نورپردازی ، قلوه سنگ ، آبنما و …

  • استفاده از انواع آلاچیق ها با متریال های مختلف مانند چوب فلز و … ،
  • استفاده از مبلمان و میز های مختلف ، دیوار سبز طبیعی و مصنوعی در ابعاد متفاوت ،
  • پرگولا برای ایجاد سایه و زیبایی ، نورپردازی مناسب تمامی فضا و عناصر استفاده شده
  • کاربرد قلوه سنگ در قسمت های مختلف مانند مسیر ، آبنما و …. .

علاوه بر مسائل تزیینی و ظاهری مهم ترین مسئله ساختار اصلی بام و لایه های اجرایی است که باید با دقت تمام و به صورت اصولی انجام شود .

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .