روش های اجرای بام سبز

روش های اجرای بام سبز  در شرکت سورن بام :بامی را تصور کنید که پوشیده از گیاهان، گل ها،  درخت ها و درختچه ها و حتی سبزی مورد علاقه شماست، هر طور که بخواهید می توانید آنجا را تزیین و مبلمان کنید، انواع چراغ ها را اضافه کرده و حتی با آبنمایی زیبا آن جا را لذت بخش تر کنید، و برای استفاده از فضای سبز دیگر نیاز به پارک و بیرون رفتن نیست، کافی است نحوه اجرای بام سبز را به پشت بام خود آورده، و اوقات خود را در آنجا سپری کنید.

 

مزایا ی بام سبز/ نحوه اجرای بام سبز :

سقف های سبز مزایای زیادی دارند . مانند فراهم کردن محیطی طبیعی زیبا و کمک به محیط زیست، افزایش طول عمر سقف به علت محافظت در برابر باد و باران و اشعه ماوراء بنفش، کاهش سر و صدا، خنک کردن آن محیط، کاهش روان آب باران، بهبود کیفیت هوا و کاهش هزینه سرمایش و گرمایش ساختمان را دارند، اما بام های سبز نیز عاری از ایراد نیستند.

برای مثال اگر محاسبات درست انجام نشود برای سقف مشکل ایجاد می کنند، و به علت افزایش بار سقف محدودیت های ساختاری زیادی وجود دارد برای مثال دیوار ها و سقف به مقدار خاصی تاب تحمل دارند و برای اجرای بام سبز مورد نظر به این مورد در ابتدا باید توجه شود.

طراحی فضای سبز روف گاردن

طراحی فضای سبز روف گاردن

معایب اجرای بام سبز:

از دیگر موارد نصب و نگهداری است که در صورت نگهداری نامناسب و رسیدگی نکردن ، با وجود لایه های محافظ امکان نشت به علت نفوذ ریشه وجود دارد . انتخاب محدود گیاهان (هر گیاهی را نمی توام برای سقف انتخاب کرد و کاشت)،  هزینه سقف های سبز نیز کم نیست . علاوه بر هزینه ساخت هزینه نگهداری را باید در نظر گرفت. در کل با همه ی این معایب مزایای سقف های سبز بیشتر است و دلایل بیشتر و بهتری برای ساخت آن وجود دارد.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .