دیوار سبز پنلی pp شرکت سورن بام ، به دیواری پوشیده شده از گیاهان سبز که به صورت عمودی نصب شده اند گفته می شود . امروزه در اکثر مکان ها که به دنبال خلاقیت در ساخت فضای خود هستند . از دیوار های سبز استفاده می کنند که به محیط، انرژی و نشاط خاصی تزریق میکند. دیوار سبز مصنوعی پنلی بر روی یک بستر مشبک به صورت نر و ماده کنار یکدیگر متصل می شوند و بعداز نصب سطح بسیار زیبا و شادابی را به وجود می آورد. برای درست کردن این نوع دیوار می توان از گیاهان مختلفی استفاده کرد.

انواع دیوار های سبز :

  • دیوار سبز پنلی pp
  • دیوار سبز هیدروپونیک

نحوه اجرای دیوار سبز پنلی pp شرکت سورن بام :

این نوع دیوارهای سبز از سازه های سبک و سه بعدی تشکیل شده اند. پوشش وسیع و گسترده سازه های داربست مانند مدولار سبب شده است که گیاهان بر روی این دیوارها به خوبی رشد نمایند .همچنین می توان  با ایجاد انحنا و شکل دهی در هنگام نصب جلوه زیباتری به این گونه سازه ها ببخشیم.

این سازه های سه بعدی و سبک با استیل گالوانیزه قابل بازیافت به دیوار متصل می شوند و یا به صورت مستقل قرار می گیرند.سیستم دیوار سبز مدولار متشکل از پنل های از قبل ساخته شده می باشند که به صورت مدولار بر روی دیوار نصب می شوند . پنل های پیش ساخته شده بر روی دیواری که از قبل عایق بندی شده نصب می شوند ، سپس فلاورباکس هایی مخصوص دیوار سبز که تولید شرکت سورن بام می باشد بر روی پنل ها نصب می شوند و در مرحله نیمه کاشت گیاهان داخل فلاور باکس ها صورت می گیرند و در مرحله نهایی نصب سیستم آبیاری اتوماتیک بر روی دیوار سبز نصب می شوند تا به صورت خودکار گیاهان آبیاری شوند .

green wall

green wall

لازم به ذکر است که انتخاب گونه های گیاهی در دیوار های سبز  بسیار حائز اهمیت می باشد ، نکاتی که در انتخاب گونه های گیاهی باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از  :

  1. گیاهانی که از نظر رشد و دوام بالایی برخوردار باشند .
  2. گیاهانی که با شرایط اقلیمی هر منطقه سازگاری دارند .

دیوار سبز پنلی pp شرکت سورن بام در چه مکان هایی قابل اجراء می باشند :

امکان استفاده از دیوار های سبز علاوه بر اینکه در فضاهای باز استفاده می شوند ، در فضاهای داخلی نیز کاربرد دارند به طور مثال : در فضاهای باز محوطه سازی ویلا ، باغ ، باغچه ، روف گاردن ، تراس گاردن ، پاسیو و …. در فضاهای داخلی مانند : فضای نشیمن ، سرویس بهداشتی ، لابی ساختمان ، اماکن تجاری ، اماکن تفریحی و….

نصب و اجرای دیوار سبز پنلی pp شرکت سورن بام:

پنهان کردن این منبع نور و تنها مشاهده درخشش آن منظره زیبایی ایجاد می‌کند . بنابراین دقت کنید نور به شکل یک دست و با درخشش درستی بر روی گیاهان مصنوعی نمای سبز شما بتابد. قرارگیری منبع نور از آن‌ رو اهمیت دارد که ممکن است در صورت درست نبودن جهت آن، باعث اذیت چشم بیننده و یا ایجاد سایه‌های سیاه بر روی دیوار شود.

طراحی دیوار سبز به دو روش اساسی اماکن پذیراست . اجرای هرکدام از این روش ها به خود به خود می توان جلوه بسیار زیبایی به نمای دیوار سبز ما بدهد که این دو پلن عبارت اند از :

1- استفاده از گل ها و گیاهان متنوع که رنگ ها و نوع گیاهان آن باهم هارمونی داشته باشند . اگر می خواهید که فقط از یک نوع گیاه برای دیوار خود استفاده کنید می شود آنها را در ابعاد و اشکال مختلف برش داد و با یک طراحی منحصر به فرد آنها را بر روی دیوار طراحی کرد.

2-استفاده از نورپردازی درست و دقیق و در جای مناسب که دقیقا بالای دیوار قرار داده می شود . با نصب مخفی به دیوار به گیاهان جلوه خاص و ملیحی می دهد که باعث می شود علاوه بر

اینکه رنگ های گیاهان بهتر خود را نمایش می دهد، به جذابت دیوار دوچندان می افزاید.

دیوار سبز

دیوار سبز

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .