دیوار سبز پروژه مرزداران  ترکیبی از گیاهان طبیعی و مصنوعی می باشد .این پروژه ساختمانی اداری واقع در مرزداران خیابان پاس فرهنگیان کوچه یاس می باشد. دیوار سبز پروژه مرزداران 10 متر مربع است، که در قسمت های مختلف ساختمان قرار دارد . یکی از دیوار سبزها در قسمت ورودی حیاط ساختمان قرار گرفته است و موجب جذابیت در قسمت ورودی ساختمان شده است. دیگری در قسمت وید قرار گرفته است. دیوار سبزی که در قسمت وید کار شده است ترکیبی از گیاهان طبیعی و مصنوعی می باشد. این دیوار که قبلا بلا استفاده بوده بعد از اجرای دیوار سبز جلوه بسیار زیبایی به دیوارهای داخلی وید بخشیده که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

طریقه ساخت دیوار سبز :

در مرحله اول دیوار مورد نظر  را با عایق مخصوص، عایق بندی می کنیم تا از نفوذ آب به دیوار جلوگیری شود. سپس استراکچرهایی که از قبل براساس ابعاد کارفرما ساخته شده را بر روی دیوار نصب می نماییم. مرحله نیمه نهایی کاشت گیاهان داخل فلاور باکس های مخصوص دیوار سبز می باشد که بعد از اتمام کاشت، فلاورباکس ها را بر روی استراکچر نصب می کنیم.  مرحله پایانی نصب سیستم آبیاری قطره ای است که به صورت اتوماتیک آبیاری صورت گیرد.

green wall مصنوعی پروژه مرزداران

green wall مصنوعی پروژه مرزداران

گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز پروژه مرزداران:

گیاهان استفاده شده از گونه های گیاهی طبیعی و مصنوعی می باشد که شامل :

  • سرخس
  • پتوس
  • آگلونما بلک
green wall مصنوعی پروژه مرزداران

دیوار سبز مصنوعی پروژه مرزداران

اجرای دیوار سبز در چه مکان هایی امکان پذیر می باشد:

  • محوطه سازی، محوطه باغ، باغچه، حیاط و…
  • تراس سبز
  • روف گاردن
  • محوطه داخلی، اماکن مسکونی، اداری، تجاری، لابی ساختمان، فضاهای نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و …

شرکت سورن بام در زمینه طراحی و اجرای انواع دیوار های سبز طبیعی و مصنوعی فعالیت های بیشماری دارد و همچنین بزرگ ترین تولید کننده گیاهان مصنوعی می باشد. علاوه بر آن در زمینه طراحی معماری منظر، آبنما، آلاچیق، پرگولا، روف گاردن، فلاورباکس و … نیز فعالیت های بی نظیری دارد.