دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک دیوار سبز یا دیوار زنده نوعی پوسته سبز متشکل از برگ ها و گیاهان سبز هستند که هم به صورت مصنوعی و هم به صورت طبیعی قابل اجرا می باشند . در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید تا موضوعات زیر را مورد بررسی قرار دهیم .

دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک

دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک دیوار سبز یا دیوار زنده نوعی پوسته سبز متشکل از برگ ها و گیاهان سبز هستند که هم به صورت مصنوعی و هم به صورت طبیعی قابل اجرا می باشند و طراحی و اجرای دیوار سبز بر روی دیوار های بی روح و خشن ، در زندگی مدرن امروزی بین طراحان ، معماران و مردم عادی بسیار رواج پیدا کرده است که طراحی و اجرای دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک مرکز خرید گالریا یکی از پروژه های شرکت سورن بام به حساب می آید .

طراحی دیوار سبز مصنوعی رستوران

یکی از زیباترین طراحی های فضای سبز ، در نماهای بیرونی ساختمان ها می باشد درواقع این دیوار مجموعه ای از پوشش گیاهی است که به صورت عمودی نصب می شود. این حالت را بیشتر در استرالیا مشاهده می توان کرد. حتما در تصاویر، خانه هایی که با نمای سبز گیاهان پوشیده شده اند را دیده اید .

تاثیر دیوار سبز طبیعی در فضا

این خانه های طراحی شده به گونه ای صورت می گیرندکه گیاهان طبیعی بسته به شرایط اقلیمی آن منطقه در طول سال زنده مانده و منظره زیبایی ایجاد می نماید. ساخت دیوار سبز در شهرهای پرجمعیت وجود دیوار سبز از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نقش مهمی در پاکسازی هوای شهر دارد .

در سال های اخیر مطالعات زیادی صورت گرفته که تاثیرات گیاهان بر روی افراد و نتایج مربوط به اثربخشی آن بر روحیه افراد را بررسی کرده اند. این نتایج شامل بهبود در رویارویی با استرس و وضعیت احساسی وارزیابی محیط و… می باشد .

که باغ های عمودی با ایجاد شرایط بهتر زیست محیطی می توان گفت که در واقع تمرکز اصلی این سازه در حسن سادگی ،نوآورانه است و مزایای زیادی به همراه دارد.

دیوار سبز مصنوعی

پروژه اجرایی شرکت سورن بام واقع در خیابان ولنجک در مرکز خرید گالریا قسمت فود کورت این مجموعه می باشد ، که با توجه به سلیقه و تایید نهایی کارفرما پروژه قرار شد یکی از دیوار هایی که روبرو صندوق به حالت بی روح و خشک قرار داشت با پنل های سبز و برگ های شاخه ای شرکت طراحی و اجرا شود و در قسمت زیر تابلوهای نمایشگر منو مجموعه از تعدادی برگ های شاخه ای سرخس استفاده شد تا نمای منو تابلویی این مجموعه بیشتر به چشم مشتریان بیاید .

سوالات متداول دیوار مصنوعی سبز رستوران خانه کوچک

  1. دیوار سبز مصنوعی را تعریف کنید ؟
  2. تاثیر دیوار سبز مصنوعی چیست ؟

1. دیوار سبز مصنوعی چیست

دیوار سبز طبیعی برای بسیاری از فضاها پرهزینه و غیر منطقی است به همین دلیل از جایگزین آن یعنی دیوار سبز مصنوعی استفاده می کنیم . دیوار سبز مصنوعی از مواد اولیه پلیمر صنایع پتروشیمی کشور تولید می شود ، بنابراین ثبات رنگ و کیفیت محصول در مقابل نور خورشید از جمله خصوصیات اصلی دیوار سبز مصنوعی می باشد . دیوار سبز مصنوعی شباهت بسیار زیادی با حالت طبیعی خود دارد .

2. مزایای استفاده دیوار سبز مصنوعی چیست

  • زیبایی و شادابی در تمام طول سال
  • عدم نیاز به بستر کاشت
  • عدم نیاز به سم پاشی
  • عدم نیاز به آبیاری
  • نگهداری و مراقبت آسان

مراقبت از گیاهان دیوار سبز مصنوعی

1- شرایط اقلیمی: مهمترین عامل در موفقیت طراحی دیوار سبزاست که گیاهان سازگار با اقلیم منطقه خود انتخاب شود. براساس شدت نور و دما و بارندگی و شمالی و جنوبی بودن ساختمان و وزش باد و کمیت آب وارتفاع منطقه و….

باید گیاهان دیوار سبز خود را انتخاب کنید.حتی اگر می خواهید از گیاهان فصلی برای دیوار سبز خود استفاده کنید ،باید به فصل کشت گیاه دقت کنید.

2- انتخاب نوع گیاه: در ابتدا توصیه می شود که از گیاهان بومی منطقه خود استفاده نمایید چرا که این گیاهان قبلا با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری پیدا کرده اند و مقاوم هستند.

از طرفی دیگر گیاهان همیشه سبز گزینه مناسبی برای کشت برروی دیوار سبز می باشندزیرا در تمام فصول سبز هستند و نمای زیبایی دارند. از طرف دیگر گیاهان یا بالارونده یا خزنده یا رونده هستند بنابرین علفی یا چوبی بودن گیاه نیز در زیبایی دیوار سبز بسیار موثر است.

3- مراقبت از گیاهان در دیوار سبز: متاسفانه برخی از افراد زمانی که دیوار سبز خود را طراحی نمودند به عملیات داشت توجه نکرده و نمی دانند که باید از هر از گاهی گیاهان را با دقت بررسی نمود تا در صورت بروز مشکلاتی همچون افت و بیماری وکمبود مواد غذایی و…

سریعا وقبل از اینکه گیاهان ازبین بروند باید در بازه های زمانی منظم ،کلیه قسمت های دیوار سبز را بررسی نموده و عارضه های رخ داده را برطرف کرده تا دیوار سبزتان عمر طولانی داشته باشد.