دیوار سبز یا دیوار زنده در واقع نوعی پوسته سبز متشکل از برگ ها و گیاهان سبز است که هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی قابل اجرا می باشد. green wall مصنوعی رستوران خانه کوچک پروژه ای دیگر از شرکت سورن بام می باشد که باعث روح بخشیدن و ایجاد نشاط برای فضای رستوران کرده است.

دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی

پروژه اجرایی شرکت سورن بام واقع در خیابان ولنجک در مرکز خرید گالریا قسمت فود کورت این مجموعه می باشد . با توجه به سلیقه و تایید نهایی کارفرمای محترم پروژه ، قرار بر این شد که یکی از دیوار هایی که روبروی صندوق حالت بی روح و خشک داشت با پنل های سبز و برگ های شاخه ای طراحی و اجرا شود . در قسمت زیر تابلوهای نمایشگر منو مجموعه نیز از تعدادی برگ های شاخه ای سرخس استفاده شود تا نمای منو تابلویی این مجموعه بیشتر به چشم مشتریان بیاید .

دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک مرکز خرید گالریا

سوالات متداول دیوار مصنوعی سبز رستوران خانه کوچک

  1. دیوار سبز مصنوعی چیست ؟
  2. مزایای استفاده دیوار سبز مصنوعی چیست ؟
green wall

green wall

1. دیوار سبز مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی برای بسیاری از فضاها پرهزینه و غیر منطقی است . به همین دلیل از جایگزین آن یعنی دیوار سبز مصنوعی استفاده می کنیم . دیوار سبز مصنوعی از مواد اولیه پلیمر صنایع پتروشیمی کشور تولید می شود . بنابراین ثبات رنگ و کیفیت محصول در مقابل نور خورشید از جمله خصوصیات اصلی دیوار سبز مصنوعی می باشد . دیوار سبز مصنوعی شباهت بسیار زیادی با حالت طبیعی خود دارد .

green wall

green wall

2. مزایای استفاده دیوار سبز مصنوعی چیست ؟

  •  زیبایی و شادابی در تمام طول سال
  •  عدم نیاز به بستر کاشت
  •  عدم نیاز به سم پاشی
  •  عدم نیاز به آبیاری
  • نگهداری و مراقبت آسان
دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک مرکز خرید گالریا

دیوار سبز مصنوعی رستوران خانه کوچک مرکز خرید گالریا

مراقبت از گیاهان دیوار سبز مصنوعی 

1- شرایط اقلیمی: مهمترین عامل در موفقیت طراحی دیوار سبز است که گیاهان سازگار با اقلیم منطقه خود انتخاب شود. بر اساس شدت نور و دما و بارندگی و شمالی و جنوبی بودن ساختمان و وزش باد و کمیت آب و ارتفاع منطقه و….باید گیاهان دیوار سبز خود را انتخاب کنید.حتی اگر می خواهید از گیاهان فصلی برای دیوار سبز خود استفاده کنید ،باید به فصل کشت گیاه دقت کنید.

2- انتخاب نوع گیاه: در ابتدا توصیه می شود که از گیاهان بومی منطقه خود استفاده نمایید چرا که این گیاهان قبلا با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری پیدا کرده اند و مقاوم هستند.از طرفی دیگر گیاهان همیشه سبز گزینه مناسبی برای کشت بر روی دیوار سبز می باشند زیرا در تمام فصول سبز هستند و نمای زیبایی دارند. از طرف دیگر گیاهان یا بالا رونده یا خزنده یا رونده هستند بنابرین علفی یا چوبی بودن گیاه نیز در زیبایی دیوار سبز بسیار موثر است.

3- مراقبت از گیاهان در دیوار سبز: متاسفانه برخی از افراد زمانی که دیوار سبز خود را طراحی نمودند به عملیات داشت توجه نکرده و نمی دانند که باید از هر از گاهی گیاهان را با دقت بررسی نمود تا در صورت بروز مشکلاتی همچون افت و بیماری وکمبود مواد غذایی و…سریعا و قبل از اینکه گیاهان از بین بروند باید در بازه های زمانی منظم ،کلیه قسمت های دیوار سبز را بررسی نموده و عارضه های رخ داده را برطرف کرده تا دیوار سبزتان عمر طولانی داشته باشد.

green wall

green wall

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید.