دیوار سبز فلورانس

دیوار سبز فلورانس

آنچه در این مقاله میخوانیم

پروژه ی دیوار سبز فلورانس توسط شرکت سورن بام طراحی و اجرا شده است .کافه رستوران فلورانس در خیابان گیشا بالاتر از بوستان گفتگو قرار دارد . در رستوران فلورانس آبنمای صخره ای نیز اجرا شده که صدای آب قضای رستوران را دلنشین کرده است.در ضمن دیوار سبز رستوران فلورانس نورپردازی شده است که در شب فضایی زیبا به محیط می بخشد.

اجرای دیوار سبز فلورانس

طراحی و اجرای دیوار سبز در این کافه رستوران توانسته فضای سبز و زیبایی را داخل رستوران ایجاد کند و افرادی که داخل رستوران هستند می توانند از فضای زیبا و دل انگیز لذت برده و حس آرامش را از طریق صدای آرام بخش آبنمایی که داخل رستوران کار شده دریافت نمایند.

 

محل های مورد استفاده دیوار سبز  :

 • در فضای باز و داخل خانه و هر سطح عمودی
 •  شرکت ها و ادارات
 • در داخل خانه
 •  در فضای سبز و حیاط
 • بام سبز و تراس سبز
 • لابی و راهرو
 • دیوار سبز در اتاق جلسه

 

پانل های دیوار سبز

در این روش ابتدا یک شبکه نگهدارنده که معمولا فولادی و آهنی است در ابعاد مورد نظر برای اجرای دیوار سبز ساخته شده و آن را ضد زنگ می کنند . سپس فلاور باکس ها را جایگذاری کرده ( در فواصل و محل های مناسب برای ایجاد طرح مورد نظر ) و داخل آن ها زهکشی انجام می شود. حال فقط باید مراقبت های لازم از گیاهان انجام شود تا رشد کنند .

سوالات متداول دیوار سبز فلورانس

 1. انواع دیوار سبز
 2. تعریف دیوار سبز

1.انواع دیوار سبز

دیوار سبز بر اساس نحوه نصب به دو نوع تقسیم می شوند :

 1. پانل های دیوار سبز
 2. سیستم های کابلی دیوار سبز

2.تعریف دیوار سبز

دیوار سبز، پانلی از گیاهان است که به صورت عمودی رشد کرده و طبیعی بوده که به آن دیوار زنده نیز گفته می شود. اگر گیاه طبیعی کاشته می شود بهتر است از یک نوع باشند یعنی شرایط رشد یکسان داشته باشند( آب و نور یکسان بخواهند ) برخی از آن ها دارای لوله های پنهان برای آبیاری خودکار است.

پروژه دیوار سبز سورن بام
Call Now Button