دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

آنچه در این مقاله میخوانیم

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟ اجرای دیوارهای سبز یک باغ عمودی نیازمند یک محیط رشد ( خاک ) و یک سیستم انتقال آب است تا طبیعت در خارج از منزل و محیط داخلی ایجاد شود .در ادامه ی این مقاله سعی داریم تا موضوعات زیر را مورد بررسی قرار دهیم .

1- دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟ و چگونه ساخته می شود

2- مرحله اول در اجرای دیوار سبز طبیعی و مصنوعی

دیوار سبز طبیعی در روف گاردن

دیوار سبز طبیعی در روف گاردن

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟ نحوه اجرا

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟ یا اجرای دیوارهای سبز یک باغ عمودی نیازمند یک محیط رشد ( خاک ) و یک سیستم انتقال آب است تا طبیعت در خارج از منزل و محیط داخلی ایجاد شود و یا فضای بیرونی را با ایجاد یک دیوار سبز طبیعی به فضای داخلی منازل متصل سازیم .ایجاد دیوارهای سبز در هر دو محیط باعث رفع خستگی می شود .

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

ساختار دیوار سبز :

دیوار های سبز می توانند از پوشش های گیاهی متفاوتی ساخته شود . پوشش گیاهان بر حسب شرایط محیط انتخاب می شود .دیوار های سبز و یا باغ بامها برگرفته و الهام گرفته از طبیعت می باشند . گیاهان به صورت خودکار بر روی دیوارها رشد کرده و تشکیل دیوار سبز را می دهند ،امروزه با تکنولوژی مدرن می توانیم از دیوار سبز های طبیعی استفاده نموده و دیوار سبزها را در ابعاد و اشکال مختلف در محیط های داخلی و بیرونی طراحی و اجرا نماییم .

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟ مرحله اول اجرا

در مرحله اول باید بدانیم دیوار سبز انتخاب شده کجا قرار گرفته و چطور به نظر خواهد آمد . سپس در مرحله بازدید از دیوار سبز باید در نظر داشته باشیم . یک لوله آب برای تنظیم آبیاری دیوار سبز موجود می باشد و به یک آبراه نیازمندیم تا آب ریخته شده داخل توسط آبراه خارج شود .

سپس از دیگر نکاتی که در نحوه و اجرای دیوار سبز طبیعی باید به آن توجه کنیم میزان نور می باشد . مقدار نور در انتخاب گیاهان بسیار تاثیر گذار است .

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟ در صورت نداشتن نور کافی می توانیم از نورپردازی های خاصی بر روی دیوار سبز استفاده کنیم تا نور گیاهان از طریق نورپردازی انجام شده تامین شود.

پس از این که اطلاعات مورد نظر را بدست آوردیم به گرفتن ابعاد اندازه دیوار می پردازیم . سپس ابعاد را در اختیار تیم متخصص اجرایی قرار داده می شود . بر مبنای ابعاد داده شده  استراکچر بپردازند ساخته می شود . سپس عایق بندی دیوار سبز انجام می شود ،تا از نفوذ آب به سطح دیوار مورد نظر جلوگیری نماییم .

پس از اتمام عایق بندی استراکچر نیز آماده نصب می باشد از محکم بودن سازه بر روی دیوار اطمینان حاصل می کنیم در مرحله نهایی فلاور باکس های مخصوص دیوار سبز که تولید این باکس ها توسط شرکت سورن بام صورت گرفته است می پردازیم .

برای کاشت گیاهان دیوار سبز طبیعی داخل فلاورباکس ها از خاک مخصوص استفاده می کنیم خاک گیاهان تاثیرگذار است در رشد آنها . در مرحله نصب فلاور باکس ها بر روی دیوار سبز طبیعی سیستم آبیاری قطره ای نیز انجام می شود ،تا آبیاری گیاهان به صورت خودکار در زمان تعیین شده آبیاری شود .

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی

دیوار سبز طبیعی

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

green wall طبیعی و مصنوعی چیست ؟دیوار های سبز  شرکت سورن بام به چند روش قابل اجرا می باشد ، دیوار های سبز در دو نوع طبیعی و مصنوعی طراحی و اجرا می شوند .دیوار سبز طبیعی و طریق اجرای آن به سه روش اجرا می شود  :

green wall هیدرو پونیک : کاشت گیاهان در دیوار سبز هیدرو پونیک بدون نیاز به خاک می باشد و آب تمام مواد مغذی گیاهان دیوارهای سبز را تامین می کند .در این نوع سیستم دیوار سبز بستر گیاه به جای خاک ،آب می باشد و گیاهانی که به صورت هیدرو پونیک رشد داده می شوند بسیار ظریف و با ریشه کوتاه می باشد.

دیوار سبز کابلی : دیوار های سبز کابلی یک شبکه فولادی می باشد ، که گیاهان بالارونده بر روی آن قرار می گیرند و بر روی سازه ساختمان وصل می گردد .این نوع دیوارهای سبز بیشتر برای نمای ساختمان ها کاربرد دارند.

طراح و مجری دیوار سبز طبیعی

طراح و مجری دیوار سبز طبیعی

دیوار سبز مدولار : دیوار سبز طبیعی مدولار به صورت پیش ساخته و مستقل می باشد . به علت سبکی و انعطاف پذیر بودن آن، گزینه مناسبی برای اجرا بر روی ساختمان می باشد . در قسمت های مختلف ساختمان قابل اجرا است . دیوار سبز مدولار به علت داربستی بودن آن سبب شده تا گیاهان رشد خوبی داشته باشند و به سرعت تکثیر شوند.

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید . شرکت سورن بام با نیروی متخصص و مجرب آماده هر گونه خدمات رسانی در خصوص روف گاردن و محوطه سازی از طراحی تا اجرا می باشد .

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button