شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟  ایجاد فضای سبز در محیط هایی است که از طبیعت به دور می باشد و در مقابله با خشکی هوا و بیابان مطالعات متعدد نشان داده است ،که ایجاد فضای سبز و طبیعت باعث آرامش روح می شود و در بسیاری از موارد برای جذب انرژی در فضاهای باز ، در بسیاری از موارد برای جذب انرژی و یادگیری می توان دوره های خاصی را در طبیعت برگزار کردبه طور مثال دوره های ورزشی ، دوره های آموزشی ، طراحی و … که این امر موجب بهبود یادگیری می شود و توجه را افزایش می دهد .

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟ و چگونه ساخته می شود :

اجرای دیوار های سبز و یا یک باغ عمودی نیازمند یک محیط رشد ( خاک ) و یک سیستم انتقال آب است تا طبیعت در خارج از منزل و محیط داخلی ایجاد شود و یا فضای بیرونی را با ایجاد یک دیوار سبز طبیعی به فضای داخلی منازل متصل سازیم .ایجاد دیوارهای سبز در هر دو محیط باعث رفع خستگی می شود .دیوار های سبز می توانند از پوشش های گیاهی متفاوتی ساخته شود ، پوشش گیاهان بر حسب شرایط محیط انتخاب می شود .دیوار های سبز و یا باغ بامها برگرفته و الهام گرفته از طبیعت می باشند که گیاهان به صورت خودکار بر روی دیوارها رشد کرده و تشکیل دیوار سبز را می دهند ،امروزه با تکنولوژی مدرن می توانیم از دیوار سبز های طبیعی استفاده نموده و دیوار سبزها را در ابعاد و اشکال مختلف در محیط های داخلی و بیرونی طراحی و اجرا نماییم .

نحوه اجرای دیوار سبز طبیعی :

در مرحله اول باید بدانیم دیوار سبز انتخاب شده کجا قرار گرفته و چطور به نظر خواهد آمد و سپس در مرحله بازدید از دیوار سبز باید در نظر داشته باشیم که یک لوله آب برای تنظیم آبیاری دیوار سبز موجود می باشد و به یک آبراه نیازمندیم تا آب ریخته شده داخل توسط آبراه خارج شود .سپس از دیگر نکاتی که در نحوه و اجرای دیوار سبز طبیعی باید به آن توجه کنیم میزان نور می باشد که در انتخاب گیاهان بسیار تاثیر گذار است .

در صورت نداشتن نور کافی می توانیم از نورپردازی های خاصی بر روی دیوار سبز استفاده کنیم تا نور گیاهان از طریق نورپردازی انجام شده تامین شود. پس از این که اطلاعات مورد نظر را بدست آوردیم می پردازیم به گرفتن اندازه و ابعاد دیوار و ابعاد و اندازه را در اختیار تیم متخصص اجرایی قرار داده می شودتا بر مبنای ابعاد داده شده به ساخت استراکچر بپردازند و  عایق بندی دیوار سبز انجام می شود ،تا از نفوذ آب به سطح دیوار مورد نظر جلوگیری نماییم .

پس از اتمام عایق بندی استراکچر نیز آماده نصب می باشد و از محکم بودن سازه بر روی دیوار اطمینان حاصل می کنیم در مرحله نهایی فلاور باکس های مخصوص دیوار سبز که تولید این باکس ها توسط شرکت سورن بام صورت گرفته است می پردازیم .برای کاشت گیاهان دیوار سبز طبیعی داخل فلاور باکس ها از خاک مخصوص استفاده می کنیمخاک گیاهان تاثیرگذار است در رشد آن ها . در مرحله نصب فلاور باکس ها بر روی دیوار سبز طبیعی سیستم آبیاری قطره ای نیز انجام می شود ،تا آبیاری گیاهان به صورت خودکار در زمان تعیین شده آبیاری شود .

 

دیوار سبز طبیعی و مصنوعی چیست ؟

دیوار های سبز  شرکت سورن بام به چند روش قابل اجرا می باشد ،دیوار های سبز در دو نوع طبیعی و مصنوعی طراحی و اجرا می شوند .دیوار سبز طبیعی و طریقه اجرای آن به سه روش اجرا می شود  :

دیوار سبز هیدرو پونیک : کاشت گیاهان در دیوار سبز  هیدرو پونیک بدون نیاز به خاک می باشدو آب تمام مواد غذایی دیوارهای هیدرو پونیک زنده را تامین می کند .

  • دیوار سبز کابلی : دیوار های سبز کابلی یک شبکه فولادی می باشد ، که گیاهان بالارونده بر روی آن قرار می گیرند و بر روی سازه ساختمان وصل می گردد .
  • دیوار سبز مدولار : دیوار سبز طبیعی مدولار به صورت پیش ساخته و مستقل می باشد
  • و در قسمت های مختلف ساختمان قابل اجرا می باشد .

مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x