دیوار سبز سورن بام ، از استراکچر یا پنل های توری شکل از جنس فلز(مش) ساخته می شوند و ابعاد و اندازه آن ها بر مبنای متراژی که برای گرین وال یا همان دیوار سبز در نظر گرفته شده است اجرا می شوند . فلاورباکس های دیوار سبز می تواند با تراکم بالا و یا متوسط بر روی استراکچر اجرا شود . در هر متر مربع حدودا 6 گلدان در نظر گرفته می شود . گلدان های دیوار سبز پس از نصب این قابلیت را دارند که بدون هیچ مشکلی با گلدان های دیگر جابه جا شوند . بنابراین می توان دیوار سبز را به دلخواه خود تغییر داد و یا محل آن ها را در فصول مختلف جابه جا کرد.

دیوار سبز سورن بام

دیوار سبز سورن بام

شرایط ساخت دیوار سبز :

باید در نظر داشت که اجرای دیوار سبز طبیعی حتما باید متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوای منطقه خود باشد تا گیاهانی که در آن کاشت می شود به دلیل نامساعدی آب و هوا از بین نروند .  از طرف دیگر باید گیاهانی را در دیوار سبز طبیعی کار کرد که از لحاظ زیست محیطی با یکدیگر در یک طیف باشند تا زمان آبیاری و رسیدگی های جانبی به یک میزان انجام شود . در سال های اخیر مطالعات زیادی صورت گرفته که تاثیرات گیاهان بر روی افراد و نتایج مربوط به اثربخشی آن بر روحیه افراد را بررسی کرده اند . این نتایج شامل بهبود در رویارویی با استرس و وضعیت احساسی و ارزیابی محیط و… می باشد که باغ های عمودی با ایجاد شرایط بهتر زیست محیطی می توان گفت که در واقع تمرکز اصلی این سازه در حسن سادگی ، نوآورانه است و مزایای زیادی به همراه دارد.

دیوار سبز

دیوار سبز

  • نصب آسان بر روی دیوار و یا اینکه به صورت مستقل نصب و بدون ایجاد خرابی بر روی سطح مستقر می شود .
  • گلدان های مخصوص دیوار سبز شرکت سورن بام به صورت کاملا تخصصی جهت دیوار سبز طراحی شده اند .
  • نصب گلدان ها به تنهایی بر روی دیوار امکان پذیر نمی باشد و با استفاده از تجهیزات دیگر قابل اجرا هستند .
دیوار سبز سورن بام

دیوار سبز سورن بام

وسایل مرتبط با گلدان دیوار سبز سورن بام :

قلاب های نگهدارنده فلاورباکس دیوار سبز سورن بام:

در ساخت این گلدان 4 عدد قلاب در پشت آن تعبیه شده است . این قلاب ها باعث می شود تا ضریب ایمنی گلدان در ارتفاع ، بالا رود و توسط این چهار قلاب به راحتی بر روی پنل فلزی سوار شود . بنابراین امکان سقوط آن به صفر می رساند . فیلتر در داخل گلدان قرار می گیرد و مانع عبور خاک از خروجی های آب می شود. کاربرد آن تقسیم آب ورودی به صورت یک نواخت به داخل گلدان می باشد .

صافی فلاورباکس دیوار سبز سورن بام:

این قطعه که در کف گلدان نصب می شود ، وظیفه زه کشی را بر عهده دارد . این صافی به گونه ای طراحی شده که مقداری آب درون خود ذخیره می کند تا خاک گلدان از آن تغذیه کند ،از دیگر کاربرد های صافی گلدان ، ممانعت از ریزش خاک در زمان آبیاری به گلدان های زیرین می باشد . جنس پنل ها : فلزی و از فولاد ساخته شده که بسیار مستحکم و مقاوم می باشد . پنل ها بر روی دیوار به وسیله پیچ و رول پلاک نصب شده و سپس گلدان ها روی آن سوار می شوند .

دیوار سبز برج افرا

دیوار سبز برج افرا

ابعاد فلاور باکس ها در دیوار سبز سورن بام چه اندازه است؟

در هر یک متر مربع  تعداد فلاور باکس های در نظر گرفته شده 4 الی 5 عدد می باشد که ابعاد فلاورباکس 18*14*33 می باشد که بر روی آنها  نصب می گردد ، برای پر و خالی بودن باکس ها ، از پوشش گیاهی مناسب و گیاهانی که با تراکم زیاد و یا کم می باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب گونه های گیاهی بر مبنای شرایط آب و هوایی فضا و سلیقه کارفرما در نظر گرفته می شود .