دیوار سبز خانگی

دیوار سبز خانگی

آنچه در این مقاله میخوانیم

دیوار سبز خانگی

دیوار سبز خانگی ،دیوار سبز ها تشکیل شده اند از گیاهانی که با قرار گرفتن در کنار هم دیگر می توان تمام  دیوار یا قسمتی از آن را پوشش دهیم .

برای شادابی و داشتن محیطی با انگیزه می توانیم در قسمتی از خانه ها،فضای اداری مانند اتاق کنفرانس،پاساژها،بیمارستان ها و… این دیوار سبز را اجرا نماییم.

با داشتن دیوار سبز در منازل حس طبیعت و نشاط را برای اعضای خانواده فراهم می نماییم  و در محیط های اداری می توان با اجرای دیوارهای سبز انگیزه کارکنان را بالاتر برده و کارایی بهتری داشته باشیم.نصب دیوار سبز در محوطه و لابی بیمارستان ها باعث بالاتر رفتن روحیه بیماران و همراهان آن ها می گردد.

مزایای دیوار سبز خانگی :

زیبایی بصری یکی از اصلی ترین مزایای این دیوار ها می باشد.

تولید میزان قابل توجهی از اکسیژن از خواص بسیار مهم دیوار سبز می باشد زیرا تعداد گیاهان استفاده شده بسیار زیاد و چون به صورت عمودی و دیواری است فضایی را اشغال نمی کند.

دیوار سبز به صورت تایید شده بیماری سندروم ساختمان را نیز از بین می برد به صورتی که عوامل شکل گیری آن را کاهش می دهد.

دیوار سبز می تواند به عنوان عایقی صوتی بسیار موثر واقع شود.

نحوه اجرای دیوار سبز خانگی :

در دیوار سبز گیاه بر روی سطح نما حرکت می‌کند. گیاه رونده و یا پیچ در حالی که ریشه در زمین دارد  شروع به بالا رفتن و پیش رفتن  از ساختمان می‌کند.برای نمای سبز سازه‌ای حمایت کننده هم در نظر می‌گیرند در این حالت استراکچر ساده‌ای که به صورت داربست به دیواره بنا متصل شده، بعنوان تکیه گاهی برای گیاهان خزنده و با ﻻ رونده چون مو، پاپیتال و غیره عمل می‌کند.

دیوار های سبز بسیار با شکوه  و خاص هستند؛ کاربرد آنها در بام های سبز نمای دلنشینی را ایجاد می نماید که صرف نظر از مزایای زیست محیطی اش، همگان می توانند از آن لذت  زیاد و مفید ببرند.

از دیگر مزایای دیوار سبز خانگی :

  • نگهداری آسان به دلیل اجراهای خوب
  • تولید اکسیژن
  • زیبایی منظر و خاص شدن خانه
  • آبیاری اتوماتیک بدون نیاز به آبیاری و سالم ماندن گیاهان به دلیل خاک مناسب
  •  زیبایی معماری
  • عایق سازی (حرارتی، صوتی و رطوبتی) طبیعی ساختمان
  • استفاده از فضای مرده در جهت خلق فضای دلنشین
مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام
Call Now Button