دیوار سبز تراس آصف ، واقع در خیابان شهید اعجازی ( آصف سابق ) در مجتمع مسکونی می باشد . ابتدا در مرحله اول کارشناسان از محل بازدید می کنند و سپس فضای تراس و متراژ دیواری که برای ساخت دیوار سبز اختصاص داده شده را مورد بررسی قرار می دهند و اطلاعات به دست آمده را کارشناسان در اختیار طراحان شرکت سورن بام قرار می دهند و بنا به در خواست کارفرما چندین طرح، طراحی می شود و طرح نهایی پس از تایید کارفرما به مرحله ساخت و اجرا می رسد . در حال حاضر دیوار سبز تراس آصف به اتمام رسیده است.

طریقه ساخت دیوار سبز تراس سبز آصف:

در مرحله اجرایی دیوار مورد نظر را با عایق های مخصوص دیوار سبز  عایق بندی می کنند و پس از بررسی، از هرگونه نشتی و نفوذ آب به دیوار  اطمینان حاصل کرده و سپس در مرحله بعد به نصب استراکچر ها پرداخته می شود . استراکچر ها بر روی دیوار پرچ می شود و در مرحله بعد به کاشت گیاهان داخل فلاور باکس ها پرداخته و پس از اتمام کاشت، فلاورباکس ها  آماده برای نصب بر روی استراکچر می باشد و در حین نصب فلاور باکس ها  سیستم آبیاری در داخل فلاور باکس ها انجام شده و در انتهای کار سیستم کنترل نصب و تنظیم شده تا به صورت اتوماتیک در زمان تعیین شده آبیاری صورت گیرد و لزومی به آبیاری دستی نداشته باشد .

دیوار سبز تراس آصف

دیوار سبز تراس آصف

ابعاد دیوار سبز :

دیوار سبز تراس در ابعاد 2.5* 5  می باشد و در کل 20 متر مربع می باشد . در دیوار سبز تراس در ابعاد به دست آمده از فلاور باکس هایی که تولید شرکت سورن بام می باشد استفاده شده است  . مناسب برای گیاهان و فضای رشد گیاهان در نظر گرفته شده استفاده شده است.

گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز عبارتند از :

  • هترا
  • ناز فرانسوی
  • پنجه کلاغی
  • شمشاد
  • یوکا

شرکت سورن بام با سال ها تجربه ، در زمینه طراحی و اجرای دیوار سبز طبیعی و مصنوعی فعالیت دارد .فعالیت های شرکت سورن بام طراحی و اجرای آبنما,  روف گاردن،  محوطه سازی باغ، باغچه، ویلا، آلاچیق، انواع آبنما، فلاور باکس های چوبی، فلزی، بتنی و.. می باشد.