دیوار سبز اداری و مزایای ساخت گرین وال در ادارات

دیوار سبز اداری

آنچه در این مقاله میخوانیم

دیوار سبز ادارات در محیط های کاری تاثیر زیادی برای بالا بردن آرامش، نشاط و افزایش حس سلامت ذهنی در افراد می گذارد . از آنجایی که افراد بیشتر ساعات روز را در فضاهای سربسته و ادارات می گذرانند ، ماندن در محیط های غیر ارگانیک و ناسالم عملکرد روزانه ، خلاقیت و توانایی های آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد . امروزه با استفاده از دیوارهای  سبز طبیعی و مصنوعی در طراحی های داخلی، به ویژه فضای ادارات می توان به افزایش راندمان کاری و سلامت روانی کارمندان کمک کرد . از این رو یکی از فعالیت های شرکت سورن بام در ابتدای شکل گیری اجرای دیوار سبز در ادارات می باشد .

دیوار سبز ادارات

دیوار سبز ادارات

دیوار سبز یا گرین وال اداری چیست

به دیوارهایی که با کمک لوازم و تجهیزات مخصوص از گیاهان متراکم و غیر متراکم و یا طبیعی و مصنوعی که یک دیوار صاف را می پوشاند در اصطلاح دیوار سبز یا گرین وال گفته می شود . گیاهان بر روی دیوار به صورت عمودی و یا افقی نصب می شوند .در دیوار سبز طبیعی ، زیرساخت دیوارهای سبز پروفیل گالوانیزه   می باشد و این پروفیل های پرکاربرد در کناره ها با فلاشینگ و در انتها با آب رو تجهیز می شود. صفحات گالوانیزه بسیار مقاوم هستند و در برابر رطوبت هوا و پوسیدگی گزینه مناسبی برای استفاده می باشند.

زیبا سازی اداره و محیط کاری با استفاده از دیوار سبز اداری

باید در نظر داشته باشید برای اینکه دیوار سبز ادارات و مکان های سرپوشیده خود را زیباتر به نمایش بگذارید می توانید از انواع آبنماها، نورپردازی، محوطه سازی اطراف دیوار سبز و یا حتی محوطه سازی حیاط ادارات و تراس گاردن و روف گاردن و باقی المان هایی که می توان اجرا کرد، کمک بگیرید.

green wall

دلایل مهم استفاده از دیوار سبز اداری

1. بهبود کیفیت هوا

دیوار های سبز طبیعی به عنوان فیلتر های طبیعی با حذف آلاینده ها و تصفیه هوا از طریق تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن، به بهبود کیفیت هوای فضاهای بسته کمک می کنند.

2. افزایش بهره وری و احساس رضایت کارمندان

به طور کلی از رنگ سبز به عنوان عامل تسکین چشم برای افرادی که ساعات طولانی از کامپیوتر استفاده می کنند، پیشنهاد می شود. وجود گیاهان به عنوان عناصر طبیعی در محیط های کاری، باعث ایجاد محیط آرامش بخش، افزایش میزان انرژی کارکنان و کاهش استرس می شود.

3. کاهش آلودگی صوتی

دیوار سبز به عنوان عایق صوتی برای دیوار های داخلی ساختمان عمل می کند و با جذب بیش از 40% از آلودگی های صوتی نسبت به دیوار های قدیمی باعث کاهش آلاینده های صوتی و عوامل ایجاد اختلال در تمرکز کارکنان، در نتیجه ایجاد محیط کارآمد در  محیط های رسمی ادارات می شود.

4. بهینه سازی انرژی

استفاده از دیوارهای سبز در شرکت ها به کاهش مصرف انرژی کمک می کند. گیاهان دیوار سبز در فصول مختلف به عنوان عایق حرارتی عمل می کنند. برای مثال در تابستان از طریق فرآیند تبخیر و تعرق ساختمان را خنک می کنند و هزینه های انرژی را کاهش می دهند. با توجه به مزایای فراوان تبدیل فضای اداری به محیطی سبز، استفاده از دیوار سبز طبیعی و مصنوعی مقرون به صرفه ترین راه برای ایجاد این فضاها می باشد.

بهینه سازی انرژی در دیوار سبز اداری

ویژگی ها ومزیت های گرین وال اداری سورن بام

برای اینکه بتوانید بهینه ترین استفاده از با توجه به هزینه ای که میکنید دریافت کنید باید در انتخاب گیاهان دیوار سبز اداری خود دقت کافی را داشته باشید. همچنین انتخاب گروه اجرایی درست و حرفه ای نیز در این مورد تاثیر بسزایی دارد و باید از یک گروه متخصص کمک بگیرید.

به طور کلی در ادامه قصد داریم مزیت های استفاده از گرین وال اداری در محیط کاری را توضیح دهیم تا بتوانید با دید بهتر و چشمی باز اقدام به خرید دیوار سبز کنید.

وجود سیستم خودکار در گرین وال اداری

همانطور که میدانید در محیط های اداری امکان اینکه یک باغبان به طور روزانه به گیاهان دیوار سبز برسد چندان مقدور نیست و در اکثر اوقات ما با پیاده سازی سیستم خودکار سعی میکنیم تا آبیاری دیوار سبز و همچنین نور مصنوعی آن را با استفاده از تایمر های حساب شده تنظیم کنیم تا گیاهان خراب نشوند و در سلامت و زیبایی کامل به سر ببرند.

تعویض نگهداری آسان گیاهان دیوار سبز اداری

بهتر است بدانید که خود گرین وال در مدل های مختلفی طراحی و پیاده سازی میشوند. به طور مثال اجرای دیوار سبز  پیچیده و هوشمند از خود شرکت نیروی متخصص ارسال میشوند تا تمامی فرایند به درستی پیش برود و مشکلی برای گیاهان و یا سیستم نگهداری آن ها پیش نیاید اما در بعضی از موارد که از سیستم های ساده و آسانی مثل دیوار سبز مدولار استفاده میشوند خود شما نیز میتوانید به راحتی با ان ها کار کنید و درصورت نیاز تغییرات لازم را خودتان نیز اعمال نمایید.

تعویض آسان دیوار سبز

کمترین بو و آلودگی هوا و محیط کاری

همانطور که به عنوان یک کارفرما میدانید در طراحی فضای داخلی اداری مهندسان و معماران به طوری عمل میکنند تا بتوانند حداکثر استفاده را از فضای موجود بکنند و تعداد کارمندان را در داخل مجموعه بالا ببرند. تا هزینه و بهره وری شرکت تای جای ممکن در تناسب باشند. یکی دیگر از اصلی ترین مزت های استفاده از گرین وال اداری سورن بام این است که مهندسین ما ابتدا محیط کاری شما را به طور کامل آنالیز میکنند و سپس بر اساس اطلاعاتی که به دست آوردند اقدام به طراحی و اجرای گرین وال اداری میکنند تا با جایگیری مناسب دیوار و انتخاب گیاهان مناسب میزان آلودگی محیط و … به حداقل برسانند.

طول عمر دیوار سبز اداری

یکی دیگر از مواردی که حتما باید به آن در خرید دیوار سبز و اجرای آن در محیط کاری دقت کنید میزان عمر آن می باشد. به طور کلی طول عمر دیوار سبز های اداری

نکات مهم در خرید دیوار سبز :

  1. به نوع و جنس گل و برگ ها دقت کنید چرا که ممکن است  مواد بازیافتی به جای مواد اولیه با کیفیت تهیه شده باشند.
  2. دیوار سبز ایده آل باید پرپشت باشد . باید در هنگام خرید دقت داشته باشید که پنل هایی که خریداری می کنید پرپشت باشد . زیرا تعداد گل و برگ های موجود در پنل تاثیر زیادی در زیبایی دیوار سبز شما دارد.
  3. در حین نصب باید کم ترین آسیب به دیوار وارد شود،در این صورت هنگام نصب از روش های مناسب بر روی دیوار خود استفاده کنید . با توجه به جنس و نوع دیوار خود پنل ها را نصب کنید.
  4. اگر دیوار سبز را برای فضای بیرونی در نظر دارید باید مقاومت آن را دربرابر اشعه خورشید بسنجید . این کار باع می شود  آسیبی به دیوار سبزتان وارد نشود.
  5. دیوار سبز ترکیبی معمولا گران تر از حالت عادی خود می باشد بنابراین در انتخاب طرح و میزان بودجه تخصیص داده شده دقت کنید.

green wall

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با شماره 02144277178 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط
پروژه‌های دیوار سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button