دیوار سبز ، طریقه ساخت ، دیوار سبز دیواری است با پوشش گیاهی که به صورت آزاد و یا بخشی از ساختمان را پوشش می دهد و موجب زیبایی نما می شوند . در هر فضایی با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی امکان ساخت دارد و روش های مختلفی برای اجراء وجود دارد . پوشش گیاهی آن می تواند متنوع باشد انتخاب گونه های گیاهان دیوار سبز بسیار اهمیت دارد از گونه هایی باید استفاده شود که در باکس های دیوار سبز امکان رشد دارند. دیوار سبز در اندازه و ابعاد ، اشکال مختلف اجراء می شوند و با المان هایی نظیر آبنما ، قلوه سنگ ، چوب ترکیب می شوند .

 

 

 

کاربرد دیوار سبز :

  • در اماکن مسکونی ، تجاری ، اداری ، رستوران ها و …
  • در محوطه سازی ، محوطه باغ ، ویلا ، حیاط ، باغچه و…
  • روف گاردن .
  • تراس .

مزایای دیوار سبز :

1-جدا سازی دو فضا از هم .

2-کاهش نویز .

3- بهبود کیفیت هوا .

4-کاهش آلودگی صوتی .

دیوار سبز ، طریقه ساخت

دیوار سبز ، طریقه ساخت

دیوار سبز ، طریقه ساخت :

در ابتدا محل مورد نظر را عایق بندی کرده چندین بار اینکار را انجام داده تا از نفوذ آب به دیوار و یا سطحی که دیوار سبز در آن قرار می گیرد اطمینان حاصل کنیم ، سپس سازه فلزی را بر روی دیوار نصب کرده و در انتها فلاورباکس ها را که گل و گیاه کاشت شده را بر روی سازه فلزی قرار داده و سیستم آبیاری را نصب می کنیم .

دیوار سبز ، طریقه ساخت

دیوار سبز ، طریقه ساخت

شرکت سورن بام بزرگترین تولید کننده پنل های دیوار سبز و فلاورباکس های دیوار سبز می باشد و همچنین تولید کننده انواع فلاور باکس ها و سنگ رودخانه ای و قلوه ای است . شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه طراحی و اجرای محوطه سازی ، محوطه باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، بام سبز ،  آلاچیق ،  جابه جایی درختان و ساخت انواع آبنما ها و نصب سیستم آبیاری قطره ای و مه پاش فعالیت دارد .