دیوار سبزو کاربرد آن ، دیوار های سبز یکی از المان های فضای سبز می باشد  که می توان طبیعت را در فضای داخلی و بیرونی ایجاد کنیم. دیوار های سبز به عنوان باغ های عمودی و یا دیوار های زنده  شناخته شده که بسیار زیبا هستند.

شرکت سورن بام مفتخر است با سالها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع دیوار های سبز فعالیت کند.

دیوار سبز و کاربرد آن:

دیوارهای سبز امروزه کاربرد های زیادی دارند و درفضایی که نیاز به فضای سبز دارند  ،

ولی  محدودیت فضایی دارند با اختصاص دادن کمترین فضا  مورد توجه عموم قرار گرفته است و کاربرد زیادی در فضاهای داخلی مانند :

لابی ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی و ورزشی، داخل رستوران ها، کافی شاپ ها دارند و بر مبنای عملکرد فضا می تواند یک دیوار سبز مسقل جهت ایجاد فضای سبز باشد و یا مانند یک پارتیشن برای جدا سازی دو فضا از هم  استفاده کرد .

کاربرد دیوار سبز در فضای مسکونی مانند : نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی نیز قابل اجراء هستند.

در فضای بیرونی مانند : روف گاردن، آلاچیق، آبنما، محوطه باغ، ویلا، حیاط، باغچه ،باغ رستوران و… تراس نیز کاربرد دارند.

تعریف کلی دیوار سبزو کاربرد آن :

دیوار های سبز سازه های عمودی است که با پوشش گیاهی مختلف و در ابعاد و اندازه ای مختلف ساخته می شوند و انتخاب پوشش گیاهی دیوار های سبز بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا باید از گونه های گیاهی استفاده شوند که با شرایط آب و هوایی محیط سازگاری داشته باشند. دیوار های سبز می توانند طبیعی و مصنوعی کار شوند. شرکت سورن بام بزرگترین تولید کننده گل وگیاه مصنوعی می باشد و در ساخت دیوار های سبز فعالیت های بیشماری دارد. دیوار های سبز می توانند به صورت ترکیبی با المان و متریال های مختلف کار شوند به طور مثال : ترکیب دیوار سبز با المان آبنما، ترکیب دیوار سبز با متریال سنگ های رود خانه ای سفید و یا رنگی و برای جلوه خشیدن از المان نورپردازی می توان استفاده کرد که در شب باعث زیبا تر شدن آن می شود .

گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز :

گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز بر حسب شرایط محیطی و اقلیمی انتخاب می شوند و گیاهان مورد استفاده در فضای داخلی با گیاهان فضای بیرونی متفاوت است و برای دیوار سبز هایی که در فضای بیرونی قرار دارند بیشتر از گیاهان گرمسیری استفاده می شود .