خلاقیت در محوطه سازی باغ

کاشت چمن در باغ

آنچه در این مقاله میخوانیم

خلاقیت در محوطه سازی باغ  ، باعث شده امروزه باغبانان حساسیت بیشتری نسبت به ساختن محوطه ی خود نشان بدهند. اگر به دنبال راه های ساخت محوطه ی زیبا هستید ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد. امروزه با زندگی های شهر نشینی و آپارتمان نشینی و کم شدن خانه های ویلایی که در تمام جوامع به وجود آمده است ، از فضای سبز موجود در شهرها کاسته شده . این امر باعث تشدید آلودگی های صوتی و آب و هوایی شده است و شهروندان برای به آرامش رسیدن و ایجاد فضایی دلچسب و زیبا در اطراف محل زندگی به فکر ایجاد فضای سبز طبیعی و مصنوعی افتاده اند.

خلاقیت در محوطه سازی باغ

با کاشت درختان بزرگ به کوچک شروع کنید ، سپس درختچه ها و گیاهان چند ساله و پوشش زمین کاشته شوند. این امر نه تنها از نظر ترکیب بندی ، بلکه از نظر عملی بسیار مهم است. کاشت درختان بزرگ ممکن است به ماشین آلات یا حداقل باغبانی متعدد و فضای کافی برای مانور و استقرار اصلاحات و خاک نیاز داشته باشد. تلفیق علم و هنر و تکنولوژی در زمینه ساخت فضای سبز در محیط های خانگی و اداری و فضاهای کوچک و با رعایت اصول و قواعد صحیح محوطه سازی و اعمال سلیقه اشخاص ،می توان فضای سبز بهتری را ساخت که به بهتر شدن کیفیت زندگی افراد کمک می کند.

خلاقیت در محوطه سازی باغ

خلاقیت در محوطه سازی باغ

نگهداری مرتب باغ

هر باغی پس از احداث شدن نیاز به یک سری مراقبت های ویژه دارد که اگر در انجام آنها کوتاهی شود ممکن است باغ شما ازبین برود. نگهداری باغ شامل مواردی چون : آبیاری وهرس کردن باغ که اگر به درستی انجام شود می تواند در مصرف هزینه های نگهداری باغ کمک بسزایی به شما بکند . زمانی که نگهداری از درختان به نحو احسنت انجام شود علاوه بر استفاده از میوه های آن ، می توان از زیبایی فضای ایجاد شده نیز  بهره برد.

استفاده از رنگ ها و خلاقیت در محوطه سازی باغ

ظاهر استریل و بی روح یک مشکل رایج در طراحی مدرن است.  یک حیاط ساده بهتر از حیاط بتنی است که روی آن مهر زده و رنگ آمیزی شده است . با این حال ، همانطور که اشاره می شود ، رنگ های طبیعی بتنی ، فولادی ، گچ صاف و برخی از انواع سنگ ظاهر سردی دارند که در صورت استفاده بیش از حد می تواند ناخوشایند باشد. راه حل واضح افزودن رنگ است ، اما رنگ می تواند شما را از زیبایی مدرن دور کند.

چیدمان و نورپردازی و خلاقیت در محوطه سازی باغ

یکی دیگر از مراحل ساخت محوطه می توان از نورپردازی یاد کرد،باید دانست که برای لذت بردن از زیبایی فضای ساخته شده در شب جز یک نور پردازی صحیص نمی تواند باشد. در نورپردازی باید به نکات زیر توجه داشته باشید : 1_ از تجهیزات مختلف استفاده کرده و تک محور عمل نکنید.

2_از رنگ های متنوع در نورپردازی باغ بهره برده وفضا را به نوعی شاخص گذاری کنید.

3_مسیر رفت وآمد را به خوبی روشن کرده وحتما سهولت رویت مسیر وتا حدی از محوطه اطراف آن را مدنظر داشته باشید.

4_به شکلی نورپردازی را انجام دهید که تجهیزات اضافه شده به فضای باغ به خوبی دیده شده و امکان استفاده از آن ها وجود داشته باشد.

چیدمان و نورپردازی را فراموش نکنید

چیدمان و نورپردازی را فراموش نکنید

طراحی تراس و خلاقیت در محوطه سازی باغ

طراحی تراس این روزها به فعالیتی حرفه ای تبدیل شده . شما می توانید بالکن یا تراس ویلا رابه راحتی تغییر دهید، اگر تصمیم دارید این کار رابه صورت حرفه ای انجام دهید ،بهتر است با کارشناسان و طراحان مجرب در این مورد مشورت نمایید .طراحی تراس ویلا این روزها یکی از اصلی ترین فعالیت های شرکت های مهندسی به شمار می آید.در طراحی تراس سبز موارد بسیاری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل تراس یا بالکن خود را تغییر دهید.

 سبک باغ انگلیسی

باغ‌های افسانه‌ای انگلستان مدت‌هااست که مناظر مسکونی در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده‌اند. و به‌خاطر چمن‌زارهای سرسبز، پرچین‌ها، گل‌ها، علف‌ها و گیاهان منحصر به فردشان تحسین می‌شوند. البته برای لذت بردن از باغ های انگلیسی مجبور نیستید در بریتانیا زندگی کنید. با اصول اولیه طراحی و دانش گیاهانی که در منطقه شما به خوبی رشد می کنند، و می توانند در یک منظره ادغام شوند ، می توانید ماهیت یک باغ انگلیسی را به تصویر بکشید.

 اهمیت خلاقیت در محوطه سازی باغ

به یاد داشته باشید ، اگر طرح منظره ای دارید که از آن راضی هستید ، زمان بیشتری را در حیاط خود خواهید گذراند.طراحی محوطه تنها به کاشت گل و گیاهان مختلف، بوته و درختان محدود نشده و باید حتما برای آن برنامه ریزی درستی در خصوص المان ها و تجهیزات مختلف نیز در نظر داشت. استفاده از لمکده، آتشدان، آلاچیق، زمین بازی و … هر یک به شکلی در طراحی محوطه معنا داشته و نمی توان این موارد را حذف کرده یا کنار گذاشت.

اهمیت محوطه در زندگی

اهمیت محوطه در زندگی

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های محوطه سازی سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button