شما اینجا هستید : خانه -> جابجایی درختان, جابجایی درختان بزرگ, محصولات -> جابه جایی و کاشت درختان تنومند

جابه جایی و کاشت درختان تنومند

 

اغلب درخت ها در یک محل ناخوشایند برای پروژه رشد می کنند. میتوان آن هارا برای اجرای پروژه جا به جا کرد.دلایل جا به جایی درختان ، افزودن خانه ها یا پروژه های پرخطر نیاز به انتقال درختان دارد.نقل مکان به یک آدرس جدید که در آن شما می خواهید یک درخت یا درختچه مورد علاقه را حرکت دهید.

نکات هم در مورد جا به جایی  درختان:

آفات و بیماری ها:

اگر درخت یا درختچه آسیب دیده یا به طور جدی تحت تاثیر هر یک از این ها قرار گیرد بهتر است جایگزین شود.

الزامات نور خورشید:

تعیین کنید که میانگین نور دریافتی از خورشید در روز، در محل جدید چگونه است.

درختان با ریشه های عمودی:

درختان با ریشه های عمودی طولانی مانند گردو، پونه و بعضی از بلوط و کاج برای جا به جایی دشوار هستند.

نوع خاک:

در زمان جابه جایی درخت نوع خاک بسیار حائز اهمیت می باشد ،در هنگام خارج کردن درخت اگر خاک مرطوب نباشد ریشه آسیب میبیند و موجب از بین رفتن درخت میشود .

آماده سازی مکان :

در مرحله آماده سازی باید قبل از اینکه درخت را از مکان فعلی بیرون بیاورند ،گودال یا حفره ای که درخت در آن قرار میگیرد را حفاری کرده و فضایی که درخت در آن قرار میگیرد آماده باشد ،زیرا درخت در هنگام جابه جا شدن نباید زمان زیادی بیرون از خاک باشد .در زمان جابه جایی درخت و گودال  اماده باشد ،در صورت آماده نبودن یعنی اگر حفاری صورت نگیرد مدت زمان انتظار موجب آسیب زیاد است و صدمات وارده باعث خراب شدن درخت می شود .

هرس بعد از کاشت:

در هنگام کاشت درخت در مکان جدید قسمت های آسیب دیده درخت و ساقه های ضعیف وشکسته شده را باید قطع کرد .عمل انجام شده را هرس بعد از کاشت می گویند که درهنگام جابه جایی هرس کردن در همین حد کافی است .

مهار کردن و بست زدن :

در زمان جابه جا شدن یکی از مهمترین بخش ریشه درختان می باشد ، که در هنگام بیرون آوردن بخش زیاد ریشه از گیاه جدا میشود و ریشه قدرت کافی برای نگهداری درخت یا گیاه را ندارد ،قیم بندی و یا کابل بندی یکی از روش هایی می باشد که به استقرار درخت کمک می کند وبستن و مهار کردن و روشهای مکانیکی دیگری هم به استقرار و نگهداری ریشه کمک میکند .

روش های جا به جایی درختان:

۲ روش کلی برای جابه جایی درختان وجود دارد:

  • روش ریشه برهنه.
  • روش گونی پیچ کردن توده ریشه.

انتخاب این روش ها بسته به نوع درخت انجام میشود.

مراحل طراحی کاشت درختان تنومند:

می توان برای فرایند طراحی کاشت درختان در محوطه ۸ مرحله در نظر گرفت

مرحله اول : بررسی و سنجیدن سوابق تاریخی منطقه :

باغسازی هر کشور در هر دوره تاریخی تاثیرپذیر  از سبک معماری و فرهنگ مردمان آن دوران بوده است . این امر در جزییات مناطق وشهرها نیز با یکدیگر متفاوت است . می توان با بررسی تاریخی منطقه از بروز اشتباهات  پیشگیری کرد . اشتباهاتی مانند کاشت افرای ژاپنی در محوطه هایی که سابقا باغ ایرانی بوده و احتیاج به باز زنده سازی دارد.شرکت سورن با مشاوره تلاش می کند بهترین نوعمتناسب با آب و هوا را در اختیار شما قرار دهد

مرحله دوم : تجزیه و تحلیلی محیطی

در مرحله اول تجزیه و تحلیل محوطه بسیار مهم است ،زیرا در ابتدا برای انتخاب گیاهان و درختان مناسب با شرایط اقلیمی بسیار حائز اهمیت می باشد ،گیاهان و درختان هر منطقه با شرایط اقلیمی باید سازگاری داشته .

مرحله سوم : انتخاب چند ایده بر اساس محتوای طرح ، برنامه طرح و تجزیه و تحلیلها .

مرحله چهارم : پرورش یکی از ایده ها و به وجود آوردن یک طرح کامل .

مرحله پنجم : ترکیب بندی همه ی عناصر و ایجاد وحدت در تمام اجزای مصنوع و نامصنوع در طراحی کاشت .

مرحله ششم: توسعه و گسترش بستر گیاهی و افزایش زیبایی آن .

مرحله هفتم :کاشت درختان و اجرای عناصر باغ .

مرحله آخر : نگهداری منظر و رسیدگی به آن .

شرکت سورن بام آماده ارائه هر نوع خدمات در ضمینه کاشت درختان تنومند و کهنسال است .

شرکت سورن بام توسط تیم متخصص خود در زمینه جابه جایی درختان فعالیت دارد ،همچنین در زمینه معماری پایدار از جمله : محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، ویلا، حیاط، تراس سبز، طراحی و اجرای بام سبز ، دیوار سبز ، آبنما ، فلاور باکس و …شرکت سورن بام تولید کننده انواع فلاور باکس ها و پنل های دیوار سبز ، سنگ های رودخانه ای می باشد .

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.