جابجایی درخت

جابجایی درخت

آنچه در این مقاله میخوانیم

شرکت سورن بام با جابجایی درخت های تنومند و یادرختچه های جوان و نگهداری آن ها پس از انتقال و همچنین با استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین ابزارآلات جابه جایی درخت و همچنین جدیدترین روش های عملی و علمی در این زمینه ،تمامی خدمات مربوط به درختان را بدون هیچ آسیبی به آن ها انجام دهیم.

در بعضی مواقع ممکن است درختان در مکان نامناسبی قرار گرفته و انتقال آن باعث سوددهی و رشد چندین برابری درخت باشد.

شرکت سورن بام با جابجایی اصولی و تضمینی درختان تنومند، از قطع آنان جلوگیری می کند و این گیاهان با ارزش را تحت سلامت کامل به محیط جدید منتقل می کند. امکان استفاده از درختان تنومند در طراحی و اجرای فضای سبز نیز باعث ارزشمند شدن فضای ایجاد شده می شود.انتقال درختان نخل تنومند به حیاط منزل از جمله کارهای جالب و تاثیر گذار در طراحی فضای سبز است. ایجاد فضای سبزی خاص و با ارزش بر روی پشت بام  محوطه سازی شده شما با استفاده از جابجایی درخت های تنومند امکان پذیر می باشد.

روش های جابجایی

1) ریشه برهنه(ریشه لخت)

2) بسته بندی و گونی پیچی کردن ریشه گیاه یا همان روت بال

3)  استفاده از ماشین آلات مخصوص جابجایی درخت

با بررسی پروژه و انتخاب روش کم هزینه تر و اصولی تر، جابجایی درخت در کمترین زمان ممکن امکانپذیر می شود.

نکات مهم در جابجایی درخت

– آیا درخت به میزان کافی قدرت و سلامت برای جابجایی دارد؟

– آیا اندازه درخت امکان جابجایی آن را می دهد؟

– از لحاظ اكولوژيكي، فيزيولوژيكي و … افراد متخصص، درخت و محل بعدی کاشت را مورد مطالعه قرار داده اند؟

برای کاشت درخت لازم است کارشناسی هاي مختلف از جمله خاك شناسي، اكولوژي، گياه پزشكي و… در مورد اين پروژه انجام شود و بررسي شود که انتقال برای درخت مفید واقع می شود یا خیر؛ هر چند كه با وجود در نظر گرفتن جميع جوانب نيز نمي توان تضمين كاملي براي بقاي سلامت درخت بعد از كاشت مجدد در محل جديد ارائه داد.
يكي از عوامل پيش بيني كننده موفقيت در انتقال، شكل منظم و متقارن تاج درخت مي باشد. هر چه تاج درخت نسبت به قطر تنه آن كوچك تر باشد، تخمين زده مي شود، كه حجم توده ريشه اي نسبتاً فشرده تر است و شانس بقاي درخت بعد از جابجايي در اكثر موارد بيشتر مي شود.
تعيين سن درخت هنگام انتقال و برآورد عمر آن نيز از عوامل مهم در تصميم گيري براي جابجايي آن است.
مقالات مرتبط
پروژه‌های فضای سبز سورن بام
با ما در ارتباط باشید