ترکیب نورپردازی در فضای سبز

ترکیب نورپردازی در فضای سبز ،  نور یکی از ویژگی های بسیار مهم در ساختمان  ها و ویلا و باغ ها می باشد ، نور به منظور روشن کردن فضا برای دیدن اجزای موجود به شمار می رود . در ابتدا کاربرد نور روشن کردن فضا و فرم ­های ساختمانی است، با این حال نور، چه طبیعی و چه مصنوعی، علاوه بر ویژگی اصلی خود می تواند زیبایی سبک معماری را بیشتر نشان دهد. خطاها را کمتر نشان دهد و توجه بیننده را جلب می نماید.

از نور برای خاص شدن و معنوی شدن هرچه بیشتر فضا هم استفاده می کنند.یکی از وظایف یک معمار یا طراح ،نورپردازی مناسب است که سبب

می شود اجسام واضح دیده شوند. برای نورپردازی در ساعات مختلف شبانه روز استفاده از نورهای مات و انواع مختلف نورپردازی نیز می شود استفاده کرد. ترکیب رنگ های مختلف در نورها به زیباتر شدن هرچه بیشتر فضا کمک می کند .مثلا ترکیب رنگ آبی با زرد به رنگ سبز یا ترکیب قرمز و سبز رنگ قهوه ای .ترکیب رنگ همیشه برای ما جالب و جذاب بوده است و این جذابیت در نورها نیز حائز اهمیت است.

ترکیب رنگ در نورپردازی فضای سبز

نکته ی مهم در ترکیب رنگ در نورها خاصیت آن ها در نورپردازی است برای مثال ترکیب دو رنگ قرمز و سبز در نقاشی قهوه ای است در صورتی که در نورپردازی ترکیب این دو رنگ زرد است. پس از ترکیب نور قرمز و سبز در نور ، نور زرد که رنگ مابین این دو رنگ در طیف نور است ایجاد می شود، اما در ترکیب رنگ سبز و رنگ قرمز ، رنگ زرد سیاه حاصل می شود ، که همان رنگ زرد تضعیف شده یا قهوه ای می باشد .در ترکیب دو رنگ متفاوت ، رنگ ها به صورت ترکیبی هم با دیگر رنگ ها جمع می شوند و هم یک دیگر را فیلتر می کنند.