تراس گاردن یا تراس سبز ، تنها مزیتی که آپارتمان‌های امروزی دارد، بالکن یا تراس است که می‌توانید با کمی ذوق و خلاقیت، آن را به تراس سبز تبدیل کنید . ا تراس گاردن یکی از روش‌های طراحی تراس آپارتمان است که  به شما این امکان را می‌دهد تا یک فضای دوست داشتنی برای استراحت روزانه یا گذراندن اوقات فراقت در محیط منزل داشته باشید. تراس سبز را می‌توان با چندین حرکت ایجاد کرد و فضای غیر قابل استفاده بالکن را به محلی مناسب برای پرورش گل یا حتی سبزیجات مورد علاقه تبدیل کرد شما برای اینکه بتوانید تراس گاردن استانداردی داشته باشید نیاز است که در ابتدا استحکام آن را به طور دقیق بسنجید.

بالکن گاردن

بالکن گاردن

تراس گاردن یا تراس سبز

در این زمینه بسیار مهم است که مقدار وزن آن بررسی شود. تراس باغ ها بر روی پشت بام نیز اجرا می شود اما برای تراس ها نیا است دقت ویژه ای برای مقاومت تراس داشت. مشخص است که در ابتدا میزان تخمین وزن خاک و همینطور سیستم ضد آب بودن و وزن گیاهان نیز باید در نظر گرفته شود. در واقع متخصصان در این زمینه بررسی می کنند که ستون و دیوارهای حامل می بایست چه وزنی داشته باشند و کدام قسمت از تراس یا سقف برای اجرای تراس باغ مناسب تر است.

طراحی و اجرای تراس گاردن یا تراس سبز :

در طراحی و اجرای بالکن گاردن بهتر است از جنس میز و صندلی که قرار است در محیط چیده شود مطمئن باشید به طور کلی این وسایل در طول روز در معرض هوای آزاد هستند و در نواحی مرطوب و گرم استفاده از صندلی های سنگی پیشنهاد می شود و صندلی های چوبی گزینه خوبی نخواهد بود. صندلی های سنگی اغلب برای خنک شدن بهتر هستند و به طور کلی جنس صندلی و قرارگیری آن اهمیت زیادی دارد .

مشخص است که بالکن گاردن ها می توانند به صورت شبانه روزی استفاده شوند و یک فاکتور ارزشمند طراحی محسوب می شود به طوری که با سلیقه افراد زیادی سازگار هستند و می توانند فاکتور بندی مخصوصی داشته باشند . در اجرای تراس گاردن بهتر است بتوانید برخی از فضا را به شکل ویژه ای در نظر بگیرید. روف گاردان ها برای بخش تراس می بایست کلاسیک باشند به طوری که از فضا در جهت درست استفاده شود و هیچ بخشی دچار اضافه کاری نباشد و در این زمینه نیاز است که نقشه های اصلی بررسی شود.

بالکن گاردن

بالکن گاردن

المان هایی که در تراس کاربرد دارند عبارت است از :

  1. دیوار سبز
  2. فلاور باکس
  3. مبلمان فضای باز
  4. کف سازی با متریال هایی مانند : چمن طبیعی و مصنوعی ، قلوه سنگ ، کف سازی با چوب ترمو ، موزائیک ، واش بتن و …
  5. باربیکیو
  6. آبنما
بالکن گاردن

بالکن گاردن

تراس سبز و مزایای آن :

با توجه به ابعاد تراس می توان از انواع المان های فضای سبز استفاده کرد و یک فضای سبز در فضای کوچک و یا فضای بزرگ محل سکونت ایجاد کرد . تراس ها مکان مناسبی برای دور همی اعضای  خانواده می باشند و یک محیط آرامش بخش و لذت بخش را به ارمغان می آورند .

بالکن گاردن

بالکن گاردن

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .