تراس سبز منازل

تراس سبز منازل

آنچه در این مقاله میخوانیم

تراس سبز منازل که زندگی شهری  و آپارتمان نشینی روز به روز در حال توسعه است و همین امر باعث شده که محیطی آرام بخش و دلنشین همراه با فضایی سرسبز که بعد از یک روز پر مشغله کاری ،  افراد با گذراندن وقت خود از آن محیط استفاده کنند ، کمبود آن به چشم می آید . امروزه این ساختمان ها و آپارتمان ها حتی از داشتن محوطه ای کوچک مانند حیاط نیز محروم هستند و تنها مزیت و استفاده ای که دارند ، داشتن بالکن یا تراس است که با کمی داشتن علم کافی و خلاقیت می توان همین محوطه کوچک را به محیطی روحیه بخش برای آپارتمان خود تبدیل کرد .

تراس سبز منازل

تراس سبز منازل

سوالات متداول تراس سبز منازل

  1. تراس سبز
  2. المان های طراحی و اجرای تراس سبز
  3. تاثیر تراس سبز در زندگی افراد

1. تراس سبز چیست ؟

تراس سبز یکی از روش های طراحی تراس آپارتمان می باشد که به شما این امکان را می دهد تا یک فضایی زیبا و دوس داشتنی برای گذراندن اوقات خود را در آن محیط داشته باشید . این فضای سبز را می توان با چند حرکت ساده و خلاقانه به فضایی برای پرورش گل و نشیمنگاه تبدیل کرد . برای ایجاد این فضا باید از کنار هم قرار گرفتن المان های مناسب طراحی مانند فلاور باکس ، کف سازی ،  دیوار سبز  طبیعی و مصنوعی و …. استفاده نمود.

2. طراحی تراس سبز منازل چگونه است ؟

یکی از المان های تاثیر گذار برای ایجاد تراس سبز استفاده از فلاور باکس یا گلدان می باشد که از این فلاور باکس ها برای کاشت گل و گیاه و هم برای کاشت سبزیجات می توان استفاده کرد ، فلاور باکس ها با توجه به نظر و سلیقه افراد در رنگ بندی و ابعاد و اندازه مختلف وجود دارد . در آپارتمان ها برای تراس سبز از فلاور باکس های چوبی و سفالی که وزن کمتری نسبت به انواع فلاور باکس های دیگر دارند استفاده می شود .

  • کف پوش چوبی

کفپوش چوبی یکی از محبوب ترین کف پوش ها و گزینه مناسبی برای تراس سبز می باشد یکی از ویژگی این کف پوش ها طول عمر بالا آن ها می باشد و به راحتی تمیز می شوند و قابلیت ترکیب شدن بالایی با سایر المان های تراس سبز دارد .

تراس سبز منازل

تراس سبز منازل

3. مزیت تراس سبز چیست ؟

  • افراد می توانند هر زمان که اراده نمایند با پا گذاشتن به محیط تراس سبز ، ارتباط خود را با طبیعت برقرار کنند .
  • قرار گرفتن در محیط تراس سبز باعث شادابی و سرزندگی افراد می شود چون المان های مورد استفاده در تراس سبز باعث جریان هوای تازه و پاک می شود .
  •  طراحی و اجرا تراس سبز به ارزشمندی بنا کمک می کند .

 

 

مقالات مرتبط
پروژه‌های تراس سبز سورن بام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button