تاثیر بام سبز بر مصرف انرژی

تاثیر بام سبز بر مصرف انرژی :برای درک بهتر مزایای انرژی یک بام سبز مهم است که مفهوم یک جزیره گرمای شهری را درک کنید؛ مانند افزایش دما که تقریبا در تمام مناطق شهری یافت می شود.

تابش خورشید بتن، آسفالت و دیگر مواد ساخته شده را که دارای منافذ هستند را بسیار سریعتر و گرمتر از آن که  درختان  و گیاهان فضای سبز  را گرم می کند ، گرم می کند و این باعث ایجاد همان جزیره گرمایی، منطقه بزرگ گرمایی در محیط اطراف شهری در طول سال می شود.

هزینه بام سبز

هزینه بام سبز

این در حالی است که گرم شدن شهر توسط همین فرایند در زمستان نیز اتفاق می افتد . این امر به گرم کردن شهر در فصل زمستان کمک می کند . این فرایند گرم شدن شهر در فصل های گرم باعث می شود که دستگاه های تهویه هوا و تجهیزات خنک کننده باید سخت تر و طولانی تر کار کنند.

بام سبز و مراحل اجرائی

بام سبز و مراحل اجرائی

این امر باعث ایجاد افزایش تقاضای انرژی می شود . موجب  فشار واقعی بر روی شبکه های برق می شود و می تواند صورتحساب انرژی یک منزل را به سقف برساند.

روف گاردن و دیوار سبز  می تواند این افزایش فشار هزینه و تقاضای انرژی را در خانه ها و ساختمانهای تجاری و اداری کاهش دهد. در واقع تاثیر روف گاردن  بر مصرف انرژی باعث کاهش هزینه های  مصرفی می شود.

تاثیر بام سبز بر مصرف انرژی

نتایج مطالعات انجام شده

با مطالعه تاثیر بام سبز بر مصرف انرژی توسط شورای تحقیقات ملی کانادا نشان داد که یک سقف در معرض تابش خورشید می تواند تا 158 درجه فارنهایت در یک روز آفتابی باشد.

اگر همان سقف، بام سبز شده باشد و پوشیده از گیاه باشد 77 درجه فارنهایت نسبتا سردتر از بام معمولی است. این اثر موجب صرفه جویی در انرژی می شود.

طبق این مطالعه، تقاضای انرژی روزانه برای تهویه مطبوع با سقف لعاب 6 الی 7 کیلو وات ساعت است اما گیاهان سایه دار  در بام سبز جریان گرما را می دهند و موجب می شوند که تقاضای انرژی به کمتر از 1.5 کیلو وات ساعت کاهش پیدا کند و صرفه جویی بیش از 75 درصد شود.

تاثیر بام سبز بر مصرف انرژی

تاثیر بام سبز بر مصرف انرژی

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .