شما اینجا هستید : خانه -> بام سبز -> بام سبز یا روف گاردن سورن بام

بام سبز یا روف گاردن سورن بام

بام سبز یا روف گاردن سورن بام

بام سبز یا روف گاردن سورن بام ،  راهکاری برای وارد کردن طبیعت به شهرهاست که افزون بر زیبایی بصری،پیاده سازی درست این سیستم مزایای زیست محیطی و اقتصادی انکار ناپذیری در پی دارد.

 مزایای متعدد بام سبز یا روف گاردن سورن بام :

می توان ایزولاسیون بام ، حفظ و ذخیره آب ، عایق حرارتی ، بهبود محیط زیست و آب و هوا و هم چنین فراهم ساختن زیستگاه های طبیعی را نام برد که هیچ سبک معماری دیگری بصورت یک جا این فواید را برای ساختمان ها در برندارد.

مزایای زیست محیطی ،اجتماعی و اقتصادی بام سبز یا روف گاردن سورن بام :

بام خانه ها  یا روف گاردن به ندرت به عنوان فضای کاربردی مورد توجه قرار گرفته اند  با این حال واقعیت این است که این بام های خاکستری،درصد بالایی از کل مساحت شهری را می تواند در برگیرد و کلان شهرهای معاصر،جایی که افزایش بهای زمین و کمبود فضای باز سبز شهری خصوصا در مراکز شهرها و مناطق پرتراکم،تبدیل به پدیده و چالش جهانی شده است،استفاده کاربردی از بام ها ،می تواند به عنوان امکان بهره برداری بهینه از زمین های شهری قلمداد شود.
بام های سبز ، دامنه وسیعی از فواید اقتصادی،اجتماعی و زیست محیطی را در برمی گیرند .

مزایای زیست محیطی انکار ناپذیر بام های سبز در زمینه کاهش آلودگی هوا، کاهش گازهای گلخانه ای ،جذب آلاینده ها ، کاهش دمای محیط پیرامون،و کاهش میزان مصرف انرژی بارها توسط متخصصین و پژوهشگران مورد سنجش قرار گرفته و نتایج آماری تمام این تحقیقات قابل دسترسی بوده و روند تکمیلی تحقیقات کماکان ادامه دارد.

بام سبز یا روف گاردن سورن بام ،  یکی از رویدادهای نوین معماری و شهرسازی و برخاسته از مفاهیم توسعه پایدار است که از آن می توان در جهت افزایش سرانه فضای سبز،ارتقای کیفیت محیط زیست و توسعه پایدار شعری بهره برد.استفاده کاربردی از بام ها می تواند به عنوان امکان بهره برداری بهینه از زین های شهری قلمداد شود.

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.