آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> roofgarden, بام سبز, بام سبز |فضای سبز |محوطه سازی -> بام سبز و مراحل اجرائی

بام سبز و مراحل اجرائی

بام سبز و مراحل اجرائی ،  بام سبز بروی سقف های ساختمان که به طور عامیانه پشت بام می گویند ساخته می شود . برای ساخت بام بر روی سقف ساختمان ها باید عواملی را در نظر بگیریم در مرحله اول مقاومت ساختمان و تحمل نیروی وارده ساختمان محاسبه شده و سپس باری که بروی سقف توسط المانها و کف سازی اعمال می شود بررسی می شود و در صورت داشتن مقاومت کافی مرحله طراحی و پس از آن مرحله اجرایی آغاز می شود . در مرحله طراحی ، کارشناسان شرکت سورن بام اطلاعات را در اختیار طراحان قرار داده و طراحان چندین طرح را در اختیار کارفرما قرار می دهند تا طرح نهایی توسط کارفرما تائید شود . در طراحی بام از المان هایی نظیر : مه پاش ، چمن مصنوعی ، آبنما ، آتش دان ، نورپردازی های مدرن ، فلاور باکس چوبی ، دیوار سبز ، آلاچیق چوبی ، آلاچیق فلزی ، سنگ قلوه ای ، پرگولا ، باربیکیو ، کف سازی با موزائیک ، سنگ ، چمن ، چوب و یا ترکیب این دو و حتی برای مشخص کردن مسیرها از سنگ های رودخانه ای و… استفاده می شود ، که هر یک از المان های ذکر شده بر مبنای در خواست کارفرما می تواند اعمال شود.

مراحل ساخت بام سبز :

در مرحله اول اجرائی ، کف را کاملا عایق بندی می کنیم و لایه های عایق بندی که شامل عایق رطوبتی ، لایه های درناژ ، فیلتراسیون ، ژئوتکستایل و عایق ضد ریشه می باشند انجام می شود ، سپس مرحله دوم کف سازی آغاز می شود قبل از کف سازی جایگذاری المان ها صورت می گیرد و در آخر کف سازی نهایی انجام می شود . بعد از اتمام کف سازی برای ساخت المان هایی نظیر آلاچیق می توان از المان سیستم مه پاش برای مرطوب کردن فضا و برای سیستم آبیاری گیاهان دیوار سبز ، فلاورباکس ها که در داخل بام سبز کار می شود از سیستم های اتوماتیک آبیاری می توان استفاده کرد.

مزایای بام سبز و مراحل اجرائی :

ساخت فضایی زیباو دلنشین برای ساکنین با کاربری متفاوت .
افزایش جلوه شهرو نمای ساختمان .
کاهش آلودگی .
کاهش درجه حرارت و تغییر شرایط اقلیمی .

 

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه طراحی و اجراء روف گاردن ، دیوار سبز ، تراس سبز ،  محوطه سازی فضای سبز شهری و محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، و انواع فلاور باکس ها نیز فعالیت دارد .

 

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت