در پروژه ی بام سبز ونک فضای مناسب و راحتی طبق نیاز کارفرما توسط طراحان شرکت سورن بام طراحی شده که در آن بیشتر تمرکز بر روی فراهم کردن فضایی مناسب برای نشیمن می باشد . در اجرای بام سبز  از چوب ترمو به شکل جالبی برای ایجاد حریم و نسبتا خصوصی کردن فضا استفاده شده است .

طوری که دیواره ای چوبی در دو ضلع بام قرار گرفته شده که علاوه بر زیبایی ، شخصی کردن فضا را نیز انجام داده است . از چوب ترمو برای کف سازی قسمت نشیمن نیز استفاده شده است . مبلمان بام سبز ونک به زیبایی انتخاب شده که توسط دو پرگولا زیبا و یک سایه بان چتری ، سایه مورد نیاز آن فراهم می شود . برای زیبا تر و دلپذیر تر شدن فضا از آبنمای فواره ای همراه حوضی کوچک استفاده شده که در تابستان به خنک تر شدن فضا کمک می کند . قسمت دیگری از کف نیز توسط چمن مصنوعی پوشیده شده و در کناره های بام نیز فلاور باکس های چوبی و پلاستیکی برای کاشت گیاهان قرار داده شده است .

اجرای روف گاردن ، بام سبز

بام سبز ونک

"<yoastmark

roof garden

roof garden

بام سبز ونک

مناطق شهری از لحاظ زیبایی شناسی و چشم انداز تدریجاً به علت افزایش ارزش زمین و صرفا ساخت آپارتمان و اهمیت ندادن به ایجاد فضای سبز زیبایی خود را از دست می دهند . این ساخت بی رویه در آینده معضل کمبود فضای سبز را ایجاد می کند . در آن زمان باید به فکر بر طرف کردن این مشکل باشیم البته که هم اکنون نیز تا حدودی با این معضل رو به رو هستیم . پس چه بهتر از الآن به پیشگیری بپردازیم و در  ساخت و ساز ها به ایجاد فضای سبز نیز توجه کنیم . در اجرای بام سبز از یک آبنما ی کوچک نیز استفاده شد که با توجه به سلیقه کارفرما از چتر فضای سبز پایه کوتاه نیز استفاده شد .

roof garden

roof garden

سوالات متداول بام سبز ونک

  1. طراحی و اجرای فضای سبز
  2. اجرای بام سبز چه تاثیری بر کیفیت انسان ها گذاشته است ؟

1. اجرای فضای سبز بام به چه صورت می باشد ؟

این فضای سبز و محوطه را از روش های مختلف می توان ایجاد کرد . مانند حیاط سازی ، که از قانون های شهرداری نیز می باشد ، اما فقط ایجاد یک حیاط مهم نیست بلکه محوطه سازی آن است که اهمیت دارد . از دیگر روش های بسیار کار آمد اجرای بام سبز است که مزیت های بیشتری نسبت به محوطه سازی حیاط نیز دارد . شرکت سورن بام مجری و طراح انواع محوطه سازی و اجرای تخصصی بام سبز ، می تواند راهنمای بسیار خوبی در این زمینه برای شما باشد . یکی از پروژه های زیبای طراحی و اجرای بام سبز ، پروژه بام سبز مسکونی ونک می باشد .

roof garden

roof garden

2. مزایای اجرای بام سبز چیست ؟

  • عایق صوتی مناسب
  • بهینه سازی مصرف انرژی
  • هدر نرفتن آب باران
  • به وجود آمدن آرامش بصری
  • حفاظت از ساختمان و افزایش طول عمر بنا