شما اینجا هستید : خانه -> بام سبز -> بام سبز نیاوران

بام سبز نیاوران

بام سبز نیاوران

بام سبز نیاوران ، بامی است که مقدار یا تمامی آن با پوشش گیاهی و خاک یا با محیط کشت روینده، پوشانده می شود.

لفظ بام سبز هم چنین می تواند برای بام هایی که مفاهیم «معماری سبز» را مد نظر قرار می دهند ،نظیر پانلهای خورشیدی و یا صفحات فتوولتائیک  نیز بکار رود.

بام های سبز، پوشش های گیاهی پشت بامی هستند که در آنها گیاهان، جای مصالحی از قبیل موزائیک و کاشی را می گیرند که فضایی زیبا و کاربردی برای گذران اوقات فراغت برای ساکنان ساختمان ایجاد می کند.

تاریخچه بام سبز :

در طول دهه های اخیر، در بخش هایی از اروپا، تا حدی رایج استفاده بیشتر از پشت بام های سبز می تواند از شدت بعضی از مشکلات شهرهای مدرن بکاهد. آن ها اتلاف باران حاصل از توفان ها را کاهش می دهند، آب باران را از آلاینده ها تصفیه می کنند و مصرف انرژی را کاهش می دهند.

مقایسه پشت بام های سبز با پشت بام های معمولی :

ساختمان هایی که دارای پشت بام های سبز هستند، در مقایسه با ساختمان های دارای پشت بام های معمولی، در زمستان به گرمای کمتری نیاز داشته

و در تابستان محتاج سرمای کمتری هستند. این ساختمان ها در تعداد انبوه، قابلیت کاهش دادن اثر «جزیره حرارتی شهری» کل شهرها را دارا هستند.

با داشتن فضای سبز در بام خانه ها می توانیم فضایی سرسبز را برای مخاطبین فراهم کنیم و کنار آن ساعاتی را با آرامش بگذرانند .

کاشت گل و گیاه در بام سبز و یا روف گاردن ها باعث می شود هوای اطراف تصفیه شود و آلودگی را کمی کاهش دهد .  هم چنین می توانیم در کنار گل و گیاهان المان های دیگر را نیز بکار ببریم و زیبایی فضا را دوچندان کنیم .

نحوه اجرای بام سبز نیاوران :

سیستم هایی که برای ساخت بام سبز پروژه نیاوران سورن بام طراحی شده اند ،سبک وزن ، نیازمند رسیدگی کمتر ، بادوام و جالب هستند .

ابتدا لایه عایق رطوبتی بر روی پشت بام نصب می شود ؛ سپس زهکشی مناسب انجام شده تا آب اضافی از پشت بام سرازیر شود . یک محیط رشد کاملاً مناسب برای موفقیت بام سبز ضروری است . این محیط بر خلاف خاک زراعی طبیعی که معمولا در منظره سازی شیب دار به کار می رود ،

کاملا متناسب با محیط طراحی شده و به هنگام خیس شدن خیلی سنگین نمی شود  و در نهایت گیاهان کاشته می شوند . پوشش های گیاهی مقابل در برابر سرما و گرما مورد استفاده قرار می گیرند تا انبوهی از گیاهانی را تولید کنند که شبیه اکوسیستم های طبیعی محلی و چمن زارهای ساحلی به نظر رسند .گیاهانی که برای این منظور استفاده می شوند معمولا گیاهانی گوشتی ،گیاهان چند ساله علفی ، گلها ، علف های وحشی و خزه می باشند .

از دیگر عناصری که می توان در بام سبز نیاوران بکار برد عبارت اند از :

آلاچیق

آبنما

فلاورباکس

کف سازی

جزئیات ساخت روف گاردن

جزئیات ساخت روف گاردن

روف گاردن کوچک

روف گاردن کوچک


مجموعه های دیگر

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.