اجرای بام سبز سورن بام ، اصلا کار مشکل و پیچیده ای نیست.حتی از نظر هزینه هم شما را دچار دشواری نخواهد کرد به شرط آنکه کار به متخصص سپرده شود و از ایجاد خسارت و اشتباهات جلوگیری شود زیرا اشتباهات کوچک در این عملیات خسارات جبران ناپذیر به جا می گذارد.

 روف گاردن

روف گاردن

مزیت ها و معایب:

روف گاردن ها دارای مزیت های فراوانی هستند . اما باید بدانیم معایبی هم دارند از جمله مزیت های روف گاردن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

بام های سبز فضایی به ما می دهند که ما می توانیم در مهمانی ها ،جشن های تولد هنگام مطالعه،اوقات فراقت و…از آن استفاده نماییم . بام های سبز  باعث کم شدن آلودگی هوا و آلودگی صوتی می شوند و تا حدودی از صدای محیط اطراف می کاهند.باغ بام ها  عایقی برای سرما و گرما هستند . روف گاردن ها دی اکسید هوا را گرفته و اکسیژن تولید می نمایند . سقف های سبز فضای ساختمان را زیباتر کرده و حتی وجود چند روف گاردن در یک منطقه ،کل فضای آن محیط را زیباتر می نماید . گاهی اوقات افراد برای کار،تحصیل و عوامل دیگر به شهرها مهاجرت می نمایند ، ساخت روف گاردن ها این امکان را به افراد می دهد که در آن به کشاورزی و باغبانی بپردازند.

مزایای بامهای سبز سورن بام

مزایای بامهای سبز سورن بام

طراحی و اجرا آبنما در بام سبز

روف گاردن ، بام سبز چیست ؟

مراحل اجرای بام سبز برج سوده :

بام سبز پروژه برج سوده یکی از زیباترین بام سبز های اجرا شده در تهران می باشد که توسط شرکت سورن بام خلق شده است . در گام ابتدایی این پروژه عایق کاری و ایزوگام شده تا دغدغه ی خرابی بام و نشت آب برف و باران را ندارید . در مرحله بعدی کف سازی  با بهترین متریال ها  انجام شده است مراحل اجرای این پروژه در تصاویر زیر  با شما به اشتراک گذاشتیم .

 

 

 

مرحله دوم اجرای بام سبز سورن بام

برای گام بعدی باید برای جلوگیری از حرکت ریشه درختان برنامه ریزی شود و عملیات فیلتر سازی انجام شود . این عملیات به وسیله لایه ای از الیاف نمدی (ژئو تکستایل) بر روی ایزوگام انجام می شود که به عنوان سطح محافظ عمل می کند .

لایه بعدی لایه ای برای ضد ریشه کردن است زیرا ماده ای که از ریشه ها خارج شده بسیار مخرب است و سطح زیرین را تخریب می کند . از لایه ای از جنس pvc برای این لایه استفاده می شود.

پروسه بعدی عملیات زه کشی می باشد که باعث به وجود آمدن فضایی 3 سانتی متری از کف می شود. این فضا گردش هوا را در زیر خاک امکان پذیر می کند تا خاک بتواند عمل سیرکولاسیون را انجام دهد.  این لایه از آسیب دیدن سقف نیز جلوگیری می کند.

انواع بام سبز

روف گاردن

مرحله سوم اجرای بام سبز سورن بام

پس از این لایه مجددا از ژئوتکستایل برای کف سطح خاک ایجاد شده و روی آن خاک مخصوص ریخته می شود. این خاک مخصوص با هفت نوع ماده آلی ترکیب شده و بسیار سبک است و توانایی جذب آب بالایی دارد.

آبیاری گیاهان توسط سیستم های اتوماتیک قطره ای و بارانی انجام می شود (بسته به نوع گیاهان ) . بر روی سطح می توان مسیرهایی از سنگ یا چوب ایجاد شود . نورپردازی های بسیار زیبا و تخصصی ایجاد شود و طراحی و اجرای زمین بازی کودکان و زمین گلف و پرگولا و آلاچیق و آبنما و جکوزی و باربکیو و… برای کاربری بسیار بالای بام انجام می شود.

 روف گاردن

روف گاردن

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .