بام سبز روف گاردن اجرای روف گاردن

بام سبز روف گاردن اجرای روف گاردن : با پیشرفت علم و كشف مواد جدید، می توان بر روی بام هر خانه، آپارتمان،برج مسکونی، بیمارستان و… یک باغ زیبا با گیاهان کوچک و بزرگ ایجاد کرد.

روف گاردن باعث تلطیف و خنکی هوای منزل شما در تابستان و همچنین باعث کاهش مصرف انرژی در زمستان از طریق پوشش سقف می شود.

روف گاردن چیست

 

خاک مناسب برای روف گاردن خاک سبکی است که آب را بهتر جذب کند و دارای مواد غذایی موردنیاز گیاهان هم باشد.تعویض خاک در روف گاردن به راحتی تعویض خاک در باغچه نیست.

مساله مهم دیگر میزان وزنی است که روف گاردن بر بام شما وارد می کند. وزن روف گاردن باید نسبت به وزن برف روی بام محاسبه گردد.

ولی وزن برف بر تمام سطح پشت بام پخش می شود .  ولی روف گاردن در بخش های خاصی بر روی سقف فشار وارد می آورد.وزن برف بر روی بام حدود 50 کیلو در هرمتر مربع محاسبه می شود.

شاید این سوال برای شما مطرح شود که آیا آبیاری گیاهان در پشت بام برای سقف ساختمان مشکلی ایجاد می کند یا نه؟

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

طراحی روف گاردن،شرکت سورن بام

یکی از مراحل اساسی و مهم در طراحی روف گاردن عایق کاری و ایزولاسیون است که از عایق های مخصوص روف گاردن برای این کار استفاده می شود تا مشکلی برای سقف ساختمان پیش نیاید.

اگر شما می خواهید در طراحی روف گاردن از آلاچیق هم استفاده کنید باید به وزن آلاچیق و هم چنین نیروی باد هم دقت کنید. معمولا برای باغ بام از آلاچیق های چوبی استفاده می شود.

کف سازی روف گاردن فرشته

کف سازی روف گاردن فرشته

گیاهان مناسب برای روف گاردن:

برای انتخاب گل و گیاه مناسب باغ بام باید به میزان مقاومت گیاه در برابر وزش شدید باد و نور مستقیم آفتاب.،تحمل گرما و سرما و میزان رشد ریشه ها توجه کنید و باید گیاهانی را انتخاب کنید  که در تمام فصل سال سرسبز باشند و طراوت و شادابی خود را حفظ کنند .انتخاب گیاهان به شرایط اقلیمی و جغرافیایی محیط هم بستگی دارد که باید به این نکته اهمیت داده شود.

هزینه روف گاردن

هزینه روف گاردن

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .