بام سبز رامسر

بام سبز رامسر بام سبز یا روف گاردن به مجموعه ای گفته می شود که امکان کاشت گیاه، درخت ، درختچه و چمن بر روی پشت بام ساختمان ها را ایجاد می کند.

اجرای پروژه بام سبز علاوه بر ایجاد سبزینگی و بعد زیست محیطی باعث کاهش اتلاف انرژی، کاهش انتقال صدا و… می شود . بعد اقتصادی اجرای بام سبز رامسر فضای قابل استفاده است که به پروژه اضافه می شود . فضاهای پرت و غیر قابل استفاده پشت بام را به فضایی برای تجمع ساکنین تبدیل می کند.

با استفاده از متد های نوین و کم هزینه نیز می توان به عنوان مثال برای ساختمانی با سطح اشغال 300 متر و با هزینه ای کم نسبت به هزینه ساخت طبقات آپارتمان حداقل 150متر این فضا را گرین روف یا بام سبز کار کرد که این مساله مورد اهمیت واقع شده است.

roof GARDEN

roof GARDEN

بام سبزرامسر، بام سبز لاهیجان

از لحاظ بعد روانی می توان با استفاده از روف گاردن با همان بام سبز فضایی زیبا برای فراغت ساکنان بر روی پشت بام ایجاد کرد تا امکان دید مناظر اطراف در دسترس ساکنان قرار گیرد. نکته قابل توجه در این پروژه استفاده مفید از پشت بام است.

بام سبز رامسر :

بعد زیست محیطی اجرای بام سبز

از نظر بعد زیست محیطی بام سبز چند مزایا دارد که می توان به کاهش مصرف انرژی به دلیل ایجاد لایه ای عایق بر روی بام، کاهش صدای منتقل شده از سقف، جلوگیری از وقوع سیلاب ها با کنترل آب های جاری حاصل از باران های سیل آسا و کاهش آلودگی هوا و تلطیف هوا با افزایش سرانه فضای سبز اشاره کرد.

 

بام سبز رامسر

بام سبز رامسر

مکان های قابل استفاده برای اجرای پروژه بام سبز

طبق توصیفات اجرای بام سبز فقط برای فضای پشت بام صورت نمی گیرد .  می توان ایجاد پوشش گیاهی و فضای سبز بر روی سقف را هم به آن اضافه کرد . علاوه بر ان ایجاد فضای سبز در تراس و درون لابی ها با استفاده از فلاورباکس و گلدان و حتی اجرای پروژه بام سبز در لابی اشاره کرد.

بام سبز رامسر

بام سبز رامسر

مصالح و تجهیزات مورد استفاده در بام سبز

بدلیل باز بودن فضای پشت بام مصالحی را باید انتخاب کرد که بیشترین مقاومت و ثبات در مقابل اشعه ماورا بنفش خورشید دارند . همچنین باد و باران را داشته باشند تا باعث نیاز به تعویض و نوسازی مصالح نباشد.

معادل کلمه روف گاردن در زبان اصلی و زبان فارسی کلمه روف گاردن roof garden در زبان فارسی همان باغ بام است که به اشتباه آن را بام سبز می نامند. در اصل کلمه گرین روف معادل بام سبز است. هزینه های اجرای بام سبز بسته به نوع پروژه، طبقه پروژه، محل پروژه می باشد . همچنین نوع گیاهان مورد استفاده، تعداد گلدان ها و فلاور باکس ها،آبنما،آلاچیق و آبیاری قطره ای تجهیزات و نوع کف و … متغیر است.

roof GARDEN

roof GARDEN

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .