بام سبز در بهبود کیفیت هوا ، ایجاد بام سبز باعث بهبود کیفیت هوا، ایجاد فضای سبز و زیبا شدن مناظر شهری می شود . بام های سبز پوشیده شده از گیاهان و درختان و درختچه ها و … که هریک از گیاهان بر مبنای شرایط اقلیمی و نوع بام انتخاب می شوند . در طراحی بام سبز انتخاب گونه های گیاهی بسیار حائز اهمیت می باشد .

بام سبز در بهبود کیفیت هوا

فواید ایجاد روف گاردن :

  • فضایی زیبا و جالب برای ساکنین ساختمان کاهش دما در تابستان (با افزودن لایه های عایق حرارتی) و و افزایش دما در زمستان به ویژه اگر  بصورت شیشه ای بوده و بعنوان گلخانه و یا سیستم گرمایش غیرفعال خورشیدی عمل نماید.
  • بر اساس پژوهشی که در سال 2010 در  دانشگاه تورنتو صورت گرفت مشاهده گردید که روف گاردن می توانند اتلاف گرمایش و مصرف انرژی را در زمستان به مقدار قابل توجهی کاهش دهند. با ایجاد فضای بام سبز کمک به تصفیه هوا و کاهش CO2 می شود. كاهش و تعدیل شدت صداهايی كه وارد ساختمان مي شوند.

 

roof GARDEN

roof GARDEN

مزایای استفاده از خاک های مخصوص بجای خاک معمولی در بام سبز :

1-کاهش وزن بار مرده خاک تا 250 درصد
2-کاهش آب مورد نياز و کاهش دفعات آبياري
3-افزايش عايق بندي حرارتي و صوتي بام
3-کاهش عمق خاک مورد نياز بدليل حفاظت ريشه ها در عمق کمتر
4-حفاظت بيشتر از لايه هاي زيرين ايزولاسيون
5-عدم آسيب و خورندگي ساير اجزا بدليل نداشتن مواد مضر

بام سبز در بهبود کیفیت هوا

انواع بامهای سبـــز :

  1. بام های سبز گسترده .
  2. بام سبز فشرده .
  3. بام سبز نیمه فشرده.

شرکت سورن بام با سالها تجربه در طراحی و ساخت انواع بام های سبز به طور کاملا تخصصی  و حرفه ای فعالیت دارد و در زمینه طراحی و اجرای محوطه سازی ،  باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، روف گاردن ، دیوار سبز ،آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، انواع فلاور باکس و …. نصب سیستم آبیاری قطره ای ، سیستم مه پاش و هرگونه فعالیت سبز نیز فعالیت دارد .

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .