بام سبز برج آلتون

بام سبز برج آلتون ، در 1390 در شمال شهر تهران واقع شده است که تمام مراحل اجرای این پروژه با سیستم نوین بام سبز طراحی و اجرا شده است .
سیستم های زهکشی ، لایه های زهکشی ، فیلتراسیون ، عایق ضد ریشه همگی وارداتی بوده و هم چنین خاک مخصوص آن غنی شده و هم چنین سبک می باشد که شامل خاک برگ ، کوکوپیت ، پیت موس ، خاک ، پوشال برنج ، تفاله چای که توسط شرکت سورن بام اجرا شد .

مجتمع مسکونی برج آلتون به عنوان یکی از لوکس ترین برج های نیاوران مشخص شده است . این برج زیبا توسط مهندس منصور وکیلی طراحی و اجرا شده است.

امکانات مورد استفاده در بام برج آلتون عبارت اند از :

  • زمین ورزشی
  • استخر ، سونا ، جکوزی
  • سالن بیلیارد باشگاه ورزشی
  • زمین تنیس

بام سبز برج آلتون :

در مقابل، بام‌های سبز وسیع یا گسترده، به عنوان سیستم‌های خودنگهدار در نظر گرفته شده و به حداقل تاسیسات نگهداری، شاید تنها یک‌بار در سال هرس یا کود دهی برای افزایش رشد گیاهان، نیاز دارند. این نوع از بام‌های سبز می‌توانند در لایه بسیار نازکی از خاک که اغلب از کودهای آلی با فرمول ویژه استفاده می‌شود، قرار گیرند. بدین ترتیب بام‌های متمرکز، محیط کشت ژرف و عمیقی دارند و در دسترس هستند و می‌توانند به عنوان یک فضای باز در نظر گرفته شوند. مثالی از یک بام سبز متمرکز، بام مرکز Manulife است که در بالای یک پارکینگ قرار گرفته است. بام سبز 25 ساله‌ای که در جای مناسبی با درختان بالغ و تنومندش، مستقر شده است.

در مقابل، بام سبز گسترده، محیط کشت سطحی و کم‌ عمقی دارد و معمولاً قسمتی از یک سیستم بامی و قسمتی از ساختار ساختمان سبز می‌باشد. یک بام سبز گسترده به طور کلی در دسترس و مورد استفاده کارکردی نیست. بام شرکت Mountain Equipment نمونه‌ای از یک بام سبز گسترده می‌باشد که در سال 1998 ساخته شد.

المان های بکار رفته در بام سبز برج آلتون عبارتند از :

بام سبز برج آلتون :

طبقه‌بندی دیگر در خصوص بام‌های مسطح و شیب دار است. بام‌های سبز شیب دار، مشخصه برجسته بسیاری از ساختمان‌های اسکاندیناویایی هستند که نیازمند طراحی ساده‌تری در قیاس با بام‌های تخت می‌باشند چرا که شیب بام کاهش خطر نفوذ آب از طریق سازه بام را با استفاده از لایه‌های آب‌بندی و زهکشی کمتری نسبت به بام تخت موجب می‌شود .