پروژه ی بام سبز  ازگل واقع در اتوبان امام علی ، میدان ازگل می باشد که توسط شرکت سورن بام اجرا شده است .  از مراحل مهم اجرای این بام سبز نصب عایق ضد ریشه می باشد . این عایق ها مقاومت زیادی در برابر ریشه دارند و مانع از ورود ریشه به سازه می شوند . از دیگر مراحل آن می توان به اجرای شبکه های زه کشی که باعث  هوا دهی به خاک و گیاه و همچنین تسریع خروج  آب به سمت فاضلاب می شوند اشاره کرد .

جزئیات اجرایی روف گاردن

جزئیات اجرایی روف گاردن

بام های سبز مدرن 

روف گاردن های مدرن در دهه هفتاد و هشتاد میلادی در کشور آلمان رایج شدند و از آن زمان در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی رواج پیدا کردند . امروزه تخمین زده می شود که حدود ۱5% از همه ی سقف ها در آلمان از نوع سبز می باشد . ایالات متحده آمریکا نیز دارای بام های سبز می باشد اما نه به اندازه ای که در اروپا رواج دارد . بام سبز تالار شهر شیکاگو یکی از قدیمی ترین و شناخته ترین  مثال های بام سبز در آمریکا می باشد . با مطالعاتی که انجام گرفته است  تخمین زده می شود  که اگر بام ها در یک شهر بزرگ همگی سبز باشند ، دمای هوا را می توان تا ۱۲ درجه کاهش داد .

اجرای بام سبز ازگل

بام سبز ازگل نیز به روش اروپایی به اجرا در آمد و تمامی سیستم های آن مطابق با استاندارهای دنیا طراحی و نصب شد . بام سبز ازگل به روشی اجرا شد که اگر آب از هر قسمت آن سر ریز شود فورا به یکی از دریچه های فاضلاب ریخته می شود .

عایق بندی پروژه ی بام سبز ازگل به صورت کاملا حرفه ای  انجام شد و ریشه به هیچ عنوان از عایق نفوذ نمی کند . هم چنین بام های سبز بهبود و پیشرفت زیادی در مقدار عایق بودن سقف ساختمان نیز ایجاد می نمایند .

علاوه بر آن با سبز سازی یک سقف انتظار می رود طول عمر سقف ساختمان ۲ یا ۳ برابر شود . سرانجام اینکه بام سبز نوعی زیستگاه برای گیاهان  بام سبز و حشرات نیز به وجود می آورد .

روف گاردن

روف گاردن

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .