بام سبز و اجرای تخصصی آن

بام سبز و اجرای تخصصی آن ، اجرای بام سبز و روف گاردن ، روشی برای گسترش معماری منظراست . معماری منظر واژه ایست که در چندین سال اخیر بسیار باب شده و از شاخه های مورد توجه رشته معماری می باشد . معماری منظر به طراحی و زیبا سازی محیط اطراف شما، چه داخل و چه فضای بیرونی می پردازد . با ایجاد و پرورش فضای سبز این امر صورت می پذیرد .

 

بام سبز و اجرای تخصصی آن

بام سبز و اجرای تخصصی آن

این رشته ترکیبی از هنر ، معماری و خلاقیت بوده که واژه های جدیدی همچون :

دیوار سبز ، بام سبز ، روف گاردن ، تراس سبز ، ساختمان سبز و … به معماری اضافه کرده است .

یکی از مهم ترین اصطلاحات معماری منظر ، بام سبز می باشد .

در اجرای بام سبز پشت بام خانه و آپارتمان شما تبدیل به یک فضای سبز بسیار زیبا شده که جلوه شهر را نیاز بهبود می بخشد .

بام سبز می تواند سطحی صاف و پوشیده از گیاهان باشد ( بام سبز گسترده ) یا مانند باغی طراحی شده که همه عناصر مورد نیاز در یک فضای سبز را دارد . به همین دلیل به بام سبز ( روف گاردن ) باغ بام نیز می گویند .

زیرسازی بام سبز و اجرای تخصصی آن :

برای اجرای بام سبز ابتدا زیر سازی های لازم مانند زه کشی ، عایق بندی و … انجام می شود ،که این بخش مهمترین قسمت کار است و در صورت اجرای نا مناسب، پس از اتمام کار و زمان استفاده از بام مشکلات پیدا می شوند، مانند خروج نامناسب آب و نشتی و نم زدگی سقف که عایق نامناسب باعث آن می شود .

که باید ابتدا باغچه ها جمع آوری شود، سپس لایه های ژئوتکستایل ، ضد ریشه و … تا به لایه عایق برسیم و زیر سازی مجدد انجام شود، و همانطور که پیداست کار آسانی نیست و زمان بر است. پس بهتر است با انتخاب مجری مناسب برای اجرای بام سبز از این مشکلات جلوگیری کنیم .

بام سبز و اجرای تخصصی آن

بام سبز و اجرای تخصصی آن

شرکت سورن بام با بهترین متریال ها و نظارت کارشناسان مجرب اجرای بام سبز شما را به بهترین نحو انجام داده و فضای سبز زیبا و آرامش بخشی را برای شما فراهم می کند .

شرکت سورن بام با سالها تجربه در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری داشته . در زمینه طراحی و اجراء روف گاردن ، دیوار سبز ، تراس سبز ،  محوطه سازی فضای سبز شهری و محوطه سازی باغ ، باغچه ، ویلا ، ساخت انواع آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، و انواع فلاور باکس ها نیز فعالیت دارد . برای مشاوره رایگان ،بازدید از پروژه و اجرا با ما تماس بگیرید .