خانه آخرین مکانی است که به آن بر می گردیم ، جایی که پناه امن ما و خانواده ماست پس باید لبریز از روح و زیبایی باشد تا بتوانیم در آن آرام بگیریم . گاهی اوقات ممکن است از ظاهر و منظره خانه خود خسته شده باشیم و یا چیدمان خانه برای ما کسل کننده باشد و گاهی هم دکور خانه ممکن است نیاز به رسیدگی داشته باشد که در هر صورت راه مقرون به صرفه بازسازی و دکوراسیون داخلی می باشد. یکی از فعالیت های شرکت سورن بام بازسازی و دکوراسیون داخلی می باشد .یکی از دلایل مابرای بازسازی خانه به جز موضوعات عملکردی ،نیاز ما به داشتن خانه ای نو با طراحی به روز و کارآمد می باشد.طراحی داخلی خانه باید با سلیقه و نیازهای اساسی کارفرما صورت بگیرد. توجه به موضوعاتی مانند رنگ و مصالح وچیدمان فضا و نورپردازی از جمله مسائل مهمی است که باید در طراحی داخلی خانه به آنها اهمیت داده شود. به طور کلی به مجموعه عملیات ساختمانی و اقداماتی که جهت رفع مشکلات و نوسانات و بهسازی فضا صورت می گیرد بازسازی ساختمان می گویند. مادر شرکت سورن بام قبل از بازسازی ساختمان از محل پروژه به صورت رایگان بازدید کرده و با در نظر گرفتن عوامل مختلف مانند سن بنا و استحکام بنا و در نظرگرفتن سلیقه کارفرما و نیازهای تمام اعضای خانه می توان طراحی بهتری را ارائه دهیم .

بازسازی و دکوراسیون داخلی

بازسازی و دکوراسیون داخلی

1. تفاوت بین بازسازی با دکوراسیون داخلی

  • دکوراسیون داخلی

اگر فردی از ظاهر خانه خود راضی نباشد و فضای خانه برایش تکراری شده باشد باید شکل و شمایل خانه خود را تغییر بدهد که در حالت کلی می تواند با تغییر دکوراسیون آن ،محیط جدیدی را به وجود آورد .تغییر دکوراسیون با تعویض وسایل منزل و جابجایی آنها می تواند به آنچه درنظر دارد از تغییر دکوراسیون برسد.

  • بازسازی 

اگر فردی با ظاهر خانه خود مشکلی نداشته باشد و فقط بخواهد مصالح خود را تغییر و تعویض کند و المان های جدیدی را کم یا اضافه کند که در این صورت باید بازسازی را انتخاب بکند .از طرفی باید دانست که هدفتان از بازسازی منزلتان چیست و با بازسازی چه نیازهایی را می خواهید برطرف کنید. عموما بازسازی در زمانی انجام می شود که خانه دچارفرسودگی شده باشد ویا تمام نیازهای اهالی خانه را برطرف نکند.

بازسازی و دکوراسیون داخلی

بازسازی و دکوراسیون داخلی

2. فضاهای اصلی در بازسازی و دکوراسیون داخلی

در محیط خانه آشفتگی و نازیبایی به صورت بصری ناخودآگاه بر روی ذهن افراد تاثیر می گذارد و عدم هماهنگی عناصر پیرامون ذهن را شلخته و نا منظم می کند .

  • بازسازی سقف  

سقف یکی از عنصرهای مهم خانه محسوب می شود . در زمان قدیم از گچبری برای تزیین سقف استفاده می شده اما امروزه برای بازسازی خانه از دیزاین های جدیدتر و به روزتری استفاده می کنند . مانند کناف کاری ، قاب بندی های فایبرگلاس ، نورپردازی ملایم و پتینه کاری که جلوه خانه بازسازی شده را کاملا زیبا ومتفاوت می کند.از طرفی با درنظر داشتن سبکی درست برای بازسازی خانه می توانید بهترین انتخاب را از نظر کلاسیک بودن یا مدرن بودن سقف وخانه خود داشته باشید.

  • بازسازی آشپزخانه

یکی از مهمترین فضاها در هر خانه ای آشپزخانه آن خانه می باشد.بازسازی آشپزخانه نسبت به دیگر فضاهای خانه به علت مصرف بیشتر چوب و تجهیزات پخت وپز وشست وشو هزینه بیشتری را به خود اختصاص داده است.همچنین به علت استفاده روزمره از این مکان و در مرکز خانه قرار گرفتن آشپزخانه ، حساسیت بالایی را باید خرج این مکان کرد.در طراحی آشپزخانه باید به نکات خیلی مهمی نظیر قرار گرفتن محل یخچال و سینک و اجاق گاز دقت نمود.مثلث کار آشپزخانه باعث افزایش کارایی در این فضا می شود و به کاربر این اجازه را می دهد تا در زمان حضور در این فضا بهترین استفاده را ببرد.

  • بازسازی سالن

شامل قسمت ها مختلفی مانند فضای نشیمن و فضای غذاخوری می شود. عمده ترین مساحت هرخانه به این فضا اختصاص دارد که همین موضوع باعث اهمیت بالای طراحی فضای سالن شده است تا چیدمان برای حالات مختلف پیش بینی شده باشد.

  • بازسازی اتاق ها

اتاق ها در خانه مکان منحصر به فرد برای هر شخصی به شمار می رود.اتاق هر شخص باتوجه به نیازهای مصرف کننده باید طراحی شود.در طراحی اتاق ها باید فضای قرار گرفتن میزکار و کمد ومیزآرایش وتخت خواب، همه وهمه به عنوان یک استاندارد ثابت دیده می شود.

  • بازسازی سرویس ها

مسئله ای که در بازسازی سرویس و حمام وجود دارد تفکیک فضاهای تر و خشک وتمیز و کثیف می باشد. امروزه متاسفانه در بازسازی سرویس های بهداشتی و بازسازی حمام ها کمتر به این موضوعات رسیدگی می شود که در گذر زمان برای ساکنین می تواند ناخوشایند باشد.در بازسازی و تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی ، اگر فضای بزرگی در اختیار دارید بهتر است هم سرویس ایرانی و هم فرنگی را تعبیه کنید و با تعویض کاشی ها ، شیرآلات ، در صورت بودن وان حمام و ست روشویی ظاهری نو را ایجاد کنید.

  • بازسازی تراس و پاسیو

پاسیوها در طبقه همکف و تراس ها در طبقات بالایی از جمله فضاهایی هستند که متاسفانه در بازسازی ها مورد کم لطفی  قرار می گیرند.ما در شرکت سورن بام معتقد هستیم که فضاهایی مانند بالکن و تراس وپاسیو می توانند توسط یک طراحی خوب پس از بازسازی منزل به یک فضای با کیفیت تر و سازگار با ساکنین تبدیل شود.

بازسازی و دکوراسیون داخلی

بازسازی و دکوراسیون داخلی

برای راحتی خیال کارفرماها، خودمان در شرکت سورن بام  با توجه به پیچیدگی اجرا و موقعیت پروژه به کارفرما یک برنامه دقیق زمانی ارائه می کنیم که در آن ، ضمن اشاره به کارهای انجام شده در هر مرحله و نشان دادن پیشرفت بازسازی ،آنها را از زمان کلی بازسازی با خبر می کند. اطلاع از مدت زمان دقیق بازسازی و همچنین هزینه های احتمالی ،باعث دقیق تر شدن هرچه بیشتر برنامه پیمانکار و همچنین برنامه ریزی کارفرما می شود. در مرحله برنامه ریزی  باتوجه به موارد پیش بینی شده از قبل و در نظرگرفتن تمام آنها می توان برنامه ریزی دقیق تری را به کارفرما ارائه داد.