بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه  یکی از فضاهای اصلی و مهم در هر خانه محسوب می شود .همه ی اعضای خانواده تعاملات و بیشترین اوقات خود را در فضای آشپزخانه می گذراند ، لذا بر این اساس کیفیت و محیط فضای آشپزخانه در زیبایی ظاهری و بصری خانه و خلق فضایی روح بخش و دلنشین موثر می باشد . مراحل مختلفی دارد که بسته به نظر کارفرما می توان از راهکارهای مختلفی استفاده کرد. این راهکارها در بازسازی آشپزخانه های کوچک می توان به تغییر پلان ها بستگی به متراژ آشپزخانه و تعویض ویا بازسازی کابینت های قدیمی ، تعویض شیرآلات ، دیوارپوش ، نورپردازی ،کفپوش ، تعمیر سقف ودرصورت نیاز تعمیرو بازسازی تاسیسات اشاره کرد که هرکدام در برآورد هزینه بازسازی موثر است ،البته قبل از شروع بازسازی آشپزخانه قدیمی باید طراحی آن انجام شده باشد.

 

بازسازی

 

 

بازسازی آشپزخانه مراحل مختلفی دارد که بسته به نظر کارفرما می توان از راهکارهای مختلفی استفاده کرد. از جمله راهکار هایی که می توان به آن اشاره کرد :

1.تغییر پلان آشپزخانه بسته به متراژ آشپزخانه

2.تعویض یا بازسازی کابینت های قدیمی در آشپزخانه

3.نورپردازی

4.تعویض یا بازسازی کف پوش آشپزخانه

5.تعمیر سقف

6. صورت نیاز می توان به بازسازی تاسیسات آشپزخانه نیز اشاره کرد.

انواع بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تعمیرات آشپزخانه به 2 دسته صورت می گیرد

1.تعمیرات کلی آشپزخانه : شامل مواردی مثل تعمیر کاشی ها ، تعویض سرامیک های کف ، لوله کشی های آب های سرد و گرم ، سیم کشی های برق و …. می باشد .

 

2.تعمیرات جزیی آشپزخانه : شامل بخشی از تعمیرات کلی می شود که بعضی از اقدامات تعمیرات جزیی اختیاری و برخی از آن ها اجباری می باشد . کارهایی مثل تغییر در رنگ کابینت ها یا ترمیم کابینت ها جزو تعمیرات جزیی می باشد .

بازسازی آبنما

بازسازی تراس سبز

بازسازی روف گاردن

بازسازی محوطه سازی ویلا

بازسازی آلاچیق

بازسازی دیوار سبز

انواع سبک های طراحی در بازسازی آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه می توان از سبک های مختلفی مانند 1- سبک کلاسیک، 2- سبک مدرن، 3- سبک ترنزیشنال، 4- سبک ساحلی، 5- سبک مونوکالر، 6- سبک روستیک استفاده کرد.

 

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

آَشپزخانه مدرن

بازسازی آَشپزخانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع پلان آشپزخانه

پلان آشپزخانه بسته به متراژ فضا و موقعیت آن انواع مختلفی دارد . آشپزخانه جزیره ای : این پلان آشپزخانه در فضاهایی با متراژ بالا به کار می روند که کانتر  در وسط آشپزخانه قرار دارد .

آشپزخانه جزیره ای

بازسازی آشپزخانه

 

  • آشپزخانه L شکل : این نوع آشپزخانه دیواری محسوب می شود ، و بیشتر برای مواردی که آشپزخانه با عرض کمتر و واحد مسکونی هایی که کوچک هستند استفاده می شود . این پلان به شکلی می باشد که چیدمان آشپزخانه و کابینت ها به صورت L شکل در دیوار قرار می گیرند و فضای آشپزخانه با فضای نشیمن ترکیب می شود.

 

آشپزخانه L شکل

بازسازی آشپزخانه

 

  • آشپزخانه دیواری خطی : این پلان برای آشپزخانه هایی که عرض کم دارند اجرا می شود ودر  دو طرف دیوار فضای کافی برای کابینت ها وجود ندارد و در یک طرف وسایل آشپزخانه و کابینت ها به صورت موازی کنار هم قرار می گیرند و طرف دیگر آشپزخانه فضایی کاملا باز و آزاد می باشد .

 

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

 

 

  • آشپزخانه U شکل : این پلان یکی از پلان هایی است که کابینت ها به صورت U در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در قسمت فضای باز آشپزخانه کابینت قرار داده نمی شود .

 

  • آشپزخانه G شکل : این پلان یکی از پلان های باز آشپزخانه به حساب می آید که با پلان U شکل تفاوت کمی دارد و آشپزخانه در قسمت بالایی باز آشپزخانه قرار می گیرد .

 

تمامی این پلان ها و سبک ها برای بازسازی آشپزخانه مناسب می باشند و می توانند به فضای آشپزخانه محیطی گرم و صمیمی القا کنند تا دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه با تمامی قسمت های خانه هماهنگی لازم را داشته باشند .

 

انتخاب رنگ متناسب در بازسازی آشپزخانه 

بعد از انتخاب پلان مناسب برای آشپزخانه باید رنگ غالب آشپزخانه انتخاب شودو مواردی مثل باز و بسته بودن محیط آشپزخانه ، نور گیر بودن وشمالی و جنوبی بودن پنچره ها و …. در انتخاب رنگ آشپزخانه موثر می باشد .مثلا در آشپزخانه هایی با متراژ بالا و فضای کافی از رنگ های گرم و تیره و در آشپزخانه هایی با متراژ کم که نور مناسبی هم ندارند از رنگ های روشن و مایل به سفید استفاده می شود .

تعمیر تاسیسات و عایق کاری در بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه فضای خیس محسوب می شود و در صورتی که محل آشپزخانه تغییر کند و یا سینک ظرف شویی به جای دیگر منتقل شود،  نیاز به تغییر در تاسیسات آشپزخانه خواهد بود. در صورت تغییر در محل آشپزخانه باید عایق کاری کف و دیوارها انجام شود. علاوه براین در مواقعی که عایق کاری آشپزخانه دچار مشکل شده و باعث نفوذ رطوبت به فضاهای دیگر می شود باید مجددا به عایق کاری کف و دیوارها پرداخت.

انتخاب کفپوش

در بازسازی آشپزخانه احتمالا نیاز به تعویض و یا ترمیم کفپوش خواهد بود. انواع کفپوش هایی که در آشپزخانه می توان به کار برد، عبارتند از کفپوش سرامیک، سنگ، پارکت لمینت شده، کفپوش لینولئوم و کفپوش پی وی سی.

انتخاب دیوارپوش

در بازسازی آشپزخانه با تعویض و یا تعمیر کابینت ها، بهتر است دیوارپوش بین کابینتی نیز متناسب با کابینت تعویض شود. انواع دیوارپوش بدین منظور در بازار موجود می باشد. برخی از دیوار پوش ها لازم است، قبل از نصب کابینت به صورت تر و با ملات اجرا کرد. برخی دیگر از دیوارپوش بین کابینتی نیز وجود دارد که به صورت پشت برچسب دار است و در صورت وجود کابینت در دیوارها، نیز می توان بین کابینت ها به راحتی چسباند.

 پوشش سقف

در بازسازی آشپزخانه برای نورپردازیی مناسب و ایجاد نور مخفی از انواع سقف کاذب می توان استفاده کرد. انواع سقف کاذبی که در آشپزخانه کاربرد دارد، می توان به سقف کاذب کناف، سقف کاذب PVC ، سقف کاذب طلقی ، سقف کاذب آسمان مجازی ، سقف کاذب چوبی و سقف کاذب شیشه رنگی لاکوبل اشاره کرد.

شرکت سورن بام بطور حرفه ای طراحی دکوراسیون داخلی را دنبال کرده و باهدف بازسازی خانه های قدیمی و مرمت ساختمان های اداری و مطب ها و آپارتمان ها ،کار خود را گسترش داده است و باتوکل برخداوند لطیف و دانش گرانمایه حاصل شده در این سال ها اهداف خود را پیش می برد.ما توانسته ایم با حفظ سرمایه مالکین و شناخت نیازهای خانواده ها جهت ایجاد محیطی امن و آرامش بخش و زیبا برای استفاده بهترو کاربردی تر تمام اعضای خانواده کار بازسازی خانه را انجام دهیم. بازسازی کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیر برای رسیدن به یک فضای ایده آل در منزل خود می باشد.